Skocz do zawartości

Kurtka czy kask ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

gdybym to ja mial wybierać, wybrałbym kurtkę.

Jakis kask masz i jeszcze Ci służy, a dobra kurtka to bezpieczenstwo i bezstresowa jazda.

Kiedyś kupisz lepszy kask, a dobrej kurtki jeszcze nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosci sie zrosna, zeby sobie wstawisz, ale bani sobie nie naprawisz.

 

Jesli juz trzeba wybierac (a mialem taki sam dylemat) to wolalem kupic kask poniewaz bania to jedna z najwazniejszych czesci w naszym ciele i trzeba ja maksymalnie ochronic przy ewentualnym wypadku.

Kurta jest rownie wazna, ale moim zdaniem kask wazniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no ale m16 ma kask.

w czymś jeździ.

Oczywiście to On będzie musial sam zdecydować, ale gdybym to ja mial wybierac to kask za 600 zł by poczekał (nie jestem pewien, ale m16 chyba tyle ma do zagospodarowania).

600 to sporo i drudi razy tyle uskladać może być troszke klopotem.

No ale ja to ja.

Wierzę, że m16 wybierze słusznie (cokolwiek by to nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że m16 wybierze słusznie (cokolwiek by to nie było)

Dzieki ;-)

 

Do zagospodarowania mam trosze mniej bo ok 400 zl (gdybym mial 600 to nie bylo by problemu ;-) )

 

Aktualnie jezdrze w kasku produkcji polskiej, firmy dragon (takie 2 polowki plastiku sklejone po srodku klejem ze steropianem w srodku - to to cos w avatarku) oraz zwyklej kurteczce typu flayers.

 

W gre wchodzi (zakup) kask caberg clasicco lub tez tekstylna kurteczka motocyklowa z protektorami na lokcie oraz kregoslup.

 

Obie rzeczy oczywiscie nowe (nie chce uzywek ;-) )

 

Tylko teraz ten dylemat - co wybrac ? :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral kask, rece i brzuch ci sie zagoja, lecz glowa (co wiem z doswiadczenia niestety:/) jest bardzo czula i mozna niezle sie przejechac.

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocyklu ( i pierdziawkach ) miałem kilka wzlotów i związanymi z tym upadków, z tego trzy poważne, na MZ ( pożyczonej od kumpla :buttrock: :ehz: ) szlif, jak padałem było 120 na budziku, na XJ,cie lot nad kaszlakiem i szlif niestety na XJR'ze. W żadnym z tych wypadków a także wcześniejszych mniejszych upadków kask nie odegrał żadnej roli 8O , natomiast kurtka :D jak nabardziej, następnie rękawice i w trzeciej kolejności spodnie z protektorami. Na kaskach nawet ryski nie było.

Ochraniacze na łokciach i ramionach, wzmocnione plecki, grube rękawice, to na dobry początek i modlić się do Pana B. raz, aby nic się nie zdarzyło, dwa a jeśli już coby nie po głowie :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie rzeczy oczywiscie nowe (nie chce uzywek  )

 

wez kurtke..!! ja kupilem extra kurtke skorzana za 250zl.. uzywana..ale jak nowa..zero sladow uzytkowania.. jedyne co zrobilem to nasmarowalem i nasaczylem specyfikami coby w razie deszczu czy cos sie nie psula.. :buttrock: 250! powtarzam.. coprawda bez protektorow..ale za 150 dokupisz cos :D pozatym to skora..a nie tekstylna.. wydaje mi sie ze skora lepiej choroni przed ble ble szlifem..

 

pozdrawiam M16 :D

 

-->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupielm na matejki.. w salonie yamahy..

to byl jedyny zakup w tym sklepie i ostatni.. (badz co badz baardzo udany :buttrock:)

wiesz kupilem kurtke i rekawice.. potem chcialem kupic kask..

zamowilem kask i czekalem na niego 1,5 miesiaca!! i nie przyszedl!! wiec zrezygnowalem .. zarobi ktos inny..

 

ogolnie nie polecam sklepu.. ale maja fajne rzeczy..uzywane :D w dobrym stanie i niedrogo.. !! tylko dlatego warto tam isc..

 

przykre :|

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...