Skocz do zawartości

Samodzielna Synchronizacja


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam mały problem z synchronizacją gaźników. Kupiłem sobie wakuometr na 4 gary i próbuje sam wyregulować podciśnienie jednak z marnym skutkiem. Niby jest instrukcja jak i co, ale i tak nie działa. Czy ktoś może mi napisać jak to się robi? Mam 4 gaźniki Mikuni w Kawie KZ750, są 3 śruby regulacyjne i...co dalej. Dzięki za help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz jedź do serwisu lub mądrego człowieka i patrz mu na ręce. generalnie nie jest to skąplikowana sprawa ale trzeba mieć wyczucie. Z tego co się (słabo) orientuję to pierw synchronizujesz zewnętrzne gary a potem wewn. nie możesz wakuometrów skręcić za mocno bo silnik zgaśnie (tak 0,5 obrotu odkręcone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw synchronizujesz 1 i 2 cylinder srubą pomiedzy nim,i

nastepnie 3 i 4 srubą pomiedzy nim ,

a potem ta srodkową srubką synchronizujesz pary.

Po zrobieniu tego kilka krotnie otwierasz i zamykasz <gaz>

jesli sie cos zmieni to musisz to poprawic,

czyli jeszcze raz.

Wazne do prawidłowej synch.sa wolne obroty i dobrze ustawione gazniki

-mieszanka,poziom paliwa ,

czyli musisz je ustawić przed przystąpieniem do pracy,

Po zakonczeniu sprawdzasz jeszcze raz wolne obroty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srubą składu mieszanki regulujesz skład mieszanki tylko na biegu jalowym (na niskch obrotach) na wysokich za skłąd odpowiada ustawienie przepustnicy. Gdy wkręcasz śrube to zubażasz mieszanke (mniej paliwa), wykręcasz to dajesz więcej. Śruba składu mieszanki powinna być ustawiona dokładnie tak jak zaleca producent (manual), nie powinno się jej ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę wyjaśnia. Dzięki. Chociaż wiem że ustawienie owej śrubki ma wpływ również na średnie obroty, a na wysokich obrotach za skład mieszanki odpowiada jedynie średnica dyszy głównej (przy stałej ilości powietrza), a nie przepustnica, która dozuje ilość paliwa już wymieszanego z powietrzem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

podłączę się pod ten temat mam gs 500 i chce synchronizować gaźniki wcześniej już je wyczyściłem(akcja wymuszona zawiesił się pływak ) poziom w komorze tylko w jednej musiałem skorygować.... gaźniki wyjmowałem więc na pewno się rozstroiły..... a że sprzedałem w końcu mz251 mam trochę kaski :biggrin: to kupiłem zegary i inne duperele ... no i na początek wymienię filtry ustawie zawory potem synchro... no i tu kilka pytań

 

mam manuala jest po nie Niemiecku a ja nigdy sie niemca nie uczyłem ale tak drogą dedukcji.... :biggrin:

 

 

 

że podczas regulacji obroty zwiększyć na ok 1700 czy to prawda czy ustawia się przy standardowym ustawieniu czyli 1200 bo podczas synchronizacji obroty się trochę zmieniają i może dlatego te 1700 żeby jak co mieć jakiś margines

 

no i miło było by widzieć jakieś porady co nie co się wie ale zawsze coś nowego się człowiek dowie

 

 

a i jak co darujcie sobie posty typu idź lepiej do serwisu .... tak wyszło że ja należę do tych co jednak wolą robić niż jeździć :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem tylko niemiecki buch (ale trochę sprecham :D ), pożyczyłem wakuometr rtęciowy i poszło bez problemu. Jeden mały wic - jak zadługo się będziesz grzebał to ci się silnik zagrzeje (chłodzony powietrzem) więc nie należy się grzebać.

A jak maz już wakuometr podłaczony to się po prostu reguluje się do jednego z gaźników (czasami jeden jest nieregulowalny - wzorcowy) wtedy regulujesz do niego sąsiednie, a potem do wyregulowanych następne.

To jest w sumie proste tylko skomplikowanie brzmi. Tak łopatologicznie - musisz ustawić wszystkie przepustnice równo. I tyle. W ekstermalnych przypadkach (środek lasu i nocy, brak wakuometra totalny) można z grubsza ustawiać gaźniki "na zimno" podkładając pod przepustnicę coś o jednakowej wysokości - ale to jest sposób ekstremalny.

 

Nie bój żaby - jak ci nie wyjdzie to WTEDY pojedziesz do warsztatu. Motor od tego się nie rozpadnie ;)

Ja z takiego założenia wyszedłem pierwszy raz i było dobrze! (ech, ten pierwszy raz.... w szopie.... było ciemno..... i ciepło od silnika.....)

 

Pozdro!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to miałem troszkę czasu i wsio zrobiłem zawory ustawiłem filtry olej świece wymienione

no i synchronizacja też.... nic trudnego ta synchro.... ;)

 

moto chodzi tak jak wcześniej tylko jak by to powiedzieć tak łagodnie aż chce do przodu :D :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz? Ten pierwszy raz zawsze jest pamiętny... :icon_mrgreen:

 

No ale git że sobie poradziłeś.

 

Następny rozdział to zawory. Ale to w innym odcinku tego serialu... ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory też ustawiłem :crossy: 3 były do korekty po tasowaniu płytkami 2...... potem szlifowanie (szli. magnetyczna ) i wszystko cacy ... szybko poszło i sprawnie bo załatwiłem sobie klucz do podparcia zaworów..... dobrze że mnie coś tknęło do regulacji bo 2 zawory były prawie podparte :)

 

w sumie najwięcej w tej imprezie to mnie kosztował zakup porządnego mikrometru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ekstra! Jeżeli masz choc trochę kultury technicznej (śrubokręt to nie młotek i majzel :) ) to dużo sam zrobisz, tylko najpierw zapytaj albo poczytaj. A w ekstremalnym przypadku (jak nie wyjdzie) to i tak zawsze można pojechać do warsztatu.

 

Gratulacje i pozdrawiam!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przydało by sie zajzec i mi do zaworow w moim gs-ie powiec loko tak łopatologicznie jak to robiłes....bo ja tez naleze do tych co czasem wola robic niz jezdzic hehe ;] pozdrawiam

 

ps. gdzies na forum kiedys był schemat jak samemu zrobic wakuometr do synchronizacji dwoch garkow...ale jakos nie moge znalesc...a tez by sie przydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przydało by sie zajzec i mi do zaworow w moim gs-ie powiec loko tak łopatologicznie jak to robiłes....bo ja tez naleze do tych co czasem wola robic niz jezdzic hehe ;] pozdrawiam

 

ps. gdzies na forum kiedys był schemat jak samemu zrobic wakuometr do synchronizacji dwoch garkow...ale jakos nie moge znalesc...a tez by sie przydał...

 

Tu był

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...26&hl=wakuometr

 

POzdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...