Skocz do zawartości

Regulacja gaźnika Mikuni BST 33 Dr 350


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, myśłałem, że już nie będę musiał odwiedzac tego wątku a tu znów problem z gaźnikiem. Od tamtego momentu gdy ustawiłem gaźnik odpaliłem może raz czy dwa razy i palił praktycznie na strzała. Zaczyna wychodzić słoneczko i robić sie cieplej więc postanowiliśmy sie przejechac. Wszystko ładnie odpalone i gdy już motor się rozgrzał zaczęły sie problemy. Po zgaszeniu silnika motor strasznie się męczy z odpaleniem, po dodawaniu gazu coś tam chwytał i odpalił. Musiałem go trzymać na wysokich obrotach bo jak zszedłem poniżej 5-4 tyś. to się dławił i gasł. Co tym razem jest nie tak?

 

refresh

Edytowane przez krycha03bs
suzukim.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę odgrzewam, z ciekawości :)

Chodzi mi o ustawienie poziomu paliwa w gaźniku. W serwisówce mojego moto jest dokładnie opisane jak zmierzyć poziom paliwa (był zmierzony w obu gaźnikach i jest OK, nic nie trzeba było robić).

Nie ma za to słowa jak ustawić ew. Nie ma żadnej srubki którą mozna zakręcić, nic a nic :) No więc z ciekawości pytam co trzeba robic gdyby zaistniała potrzeba ustawienia poziomu paliwa?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doginasz blaszkę na pływaku w górę lub w dół w zależności od tego czy chcesz podnieść lub obniżyć ów poziom. Śrubka jest ale od składu mieszanki i od ustawienia przepustnicy/przepustnic (nie wiem jak to w SV wygląda, w Bandycie są połączone BeSTie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh:

No nieźle. Czyli trzeba tak (w moim przypadku pewne ) zmierzyć poziom-rozkręcić komorę na paliwo-odpowiednio wygiąć blaszkę-skręcić wszystko-zmierzyć poziom i

:banghead:

źleeeeee :excl:

po czym wszystko powtórzyć

:biggrin:

i tak kilka razy

:laugh:

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych gaźnikach mierzy się zakładając rurkę na specjaną wypustke jakby i obserwuje poziom paliwa w tejże rurce po uprzednim ustawieniu pod odpowiednim kątem. Taki przepis przynajmniej mam w książce od moto i nic na temat suwmiarki nie wspominają.

 

ed.

swoją drogą to mogliby zrobic jakieś okienko z kreską w gaźniku żeby było widać, bez tej magii :)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili tylko serwisówkę z Bandziora 400 w której prawią, że pływak ma być ustawiony tak żeby po odwróceniu gaźnika wysokość między jego najwyższym punktem a krawędzią wynosiła 14.6mm plus minus 1.0mm

14.6 nie jest wartością stałą dla każdej suki ale prawdopodobnie jest niezmienna dla BST33SS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chciałbym wrócić do tematu tego tematu gdyż wciąż mam problem z gaźnikiem. Myślałem, że już wszystko wyregulowałem, ale wciąż coś jest nie tak. Wcześniej po regulacji gdy Suzi odpaliłem i się odpowiednio nagrzał sam gasł i nie mogłem odpalić. Wymieniłem świecę, filtr powietrza i jeszcze go trochę podregulowałem. Teraz wszystko ładnie chodzi równo trzyma obroty i w ogóle, ale jak już go zgasze to nie ma bata bym go odpalił. Po jakiś 30-40 min jak ostygnie odpali. Śrubę mam ustawioną na 1,25 obrotu. Co może być wciąż nie tak?

suzukim.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To elektryka, nie gaznik.

Sprawdz poziom naladowania aku przez sprawdzenie napiecia na klemach przy zgaszonym silniku i zapalonym swietle, zaraz po zapaleniu tego swiatla i po 2 minutach od zapalenia.

 

PS Tamka, sposob z twojej ksiazki oczywiscie czasem tez podaja, ale najczesciej daja sposob z suwmiarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...