Skocz do zawartości

Naprawa gwintu w plastiku


Lukki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

znacie jakieś patenty na naprawę objechanego gwintu w plastiku? Gdzieś słyszałem, że można użyć do tego kropelki, tzn. usunąć resztki gwintu, wlać w to miejsce kropelke a następnie umieścić śrubę. Po jakimś czasie wykręcić srubę i podobno będziemy mieli nowy gwint. Nie wiem ile w tym prawdy. Chciałbym poznać inne możliwości naprawy takiego gwintu, nie mówiąc o wymianie elementu na nowy. :) :biggrin:

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, kropelka.... Świetną radę ktoś Ci dał. Pewnie jakiś burak który może co najwyżej zakleić sobie usta kropelką co by nie pie**olić głupot.

 

Niełatwo naprawić gwint w plastiku ale coś tam można wyrzeźbić. Klej, ale nie kropelka lecz jakiś bardziej plastyczny i bardziej wytrzymały np.2-składnikowy Dragon. Śruba powinna być pokryta jakiegoś rodzaju rozdzielaczem który nie dopuści do sklejenia śruby na amen. Rozdzielacz to np.jakiś olej, tłuszcz czy środek chemiczny. W przypadku laminatów jako separator świetnie sprawdza się wosk do lakierów samochodowych, być może z klejem też będzie dobrze działał. Pokryć śrubę woskiem, przetrzeć co by nie było tego wosku na śrubie. Widocznego wosku, bo fizycznie to on tam będzie w postaci cienkiej warstwy ochronnej. Spróbuj najpierw na czymś "mało ważnym", poćwicz i wtedy naprawiaj jeśli się sprawdzi.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

znacie jakieś patenty na naprawę objechanego gwintu w plastiku? Gdzieś słyszałem, że można użyć do tego kropelki, tzn. usunąć resztki gwintu, wlać w to miejsce kropelke a następnie umieścić śrubę. Po jakimś czasie wykręcić srubę i podobno będziemy mieli nowy gwint. Nie wiem ile w tym prawdy. Chciałbym poznać inne możliwości naprawy takiego gwintu, nie mówiąc o wymianie elementu na nowy. :) :biggrin:

 

Jedyny pewny to kupienie używki

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to plastik ?

bo jak gruby i miękki to można dać wkładkę do płyt wiórowych, w środku jest nagwintowana gwintem Mx

w castoramie i podobnych są regały z różnymi wynalazkami, czasem warto poszperać i się dopasuje

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagwintowac na większy rozmiar albo czymś zalepić dokładnie i potem rozwiercić i zagwintować.

Niestety naprawdę może to puścić ale nie musi :) Czasami prowizorka trzyma się zaskakująco długo :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah ale mam farta :biggrin: :biggrin: Nie wiem czy producent to przewidział czy miałem wkręconą tam za krótką śrubę ale dziś sie temu jeszcze raz przyjrzałem i mam nienaruszony gwint troche wyżej. Także wystarczy zastosować dłuższą śrubę i gra i buczy. :biggrin:

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...