Skocz do zawartości

moc silnika HD


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaka moc macie podana w dowodzie rejestracyjnym Waszych motocyki ? Pytam dla tego bo dzisiaj odebrałem dowód od mojego motocykla,a tam jest wpisane 70.50 kW.To po przeliczeniu na KM wychodzi mi prawie 96 KM -ów . To możliwe w Sporciaku 1200 z 2006roku?Tyle też mam wpisane w karcie pojazdu . Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ogloszenia, gdzie moc w Yamaha Road Star 1700 byla podawana 102 KM. Oczywiscie 102 tyczyla sie pojemnosci w calach, ale ktora baba w urzedzie komunikacji zna jakiekolwiek slowo w jezyku obcym poza swojskim: "przerwa jest". :banghead:

Tak wiec to co jest wpisane w dowodzie (nawet przez goscia od przegladu) a to co jest w rzeczywistosci to 2 rozne swiaty.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny Sportster 883 ma ok 55KM z silnikiem 1200 ok 69KM

Ostatnio na hamowni mierzyliśmy sporta 1200 z przebiegiem ok 5tys km bez żadnych przeróbek i miał 74Km. Dla przykładu Sportster fortyeight XL1200X z super tunerem, wydechami V&H, i stożkowym filtrem SE miał max 89KM i 120Nm już od 2000obrotów.

W dowodzie rej w swoim sporcie 883 mam 60KW co daje 80KM to bym się ucieszył gdyby tyle było, ale rzeczywistość i tak nie jest taka zła 57KM na 9 letniego sporta na gaźniku to wg mnie i tak sporo :)

W urzędach komunikacji pojęcia nie mają co wpisują, nie odrózniają pojemności silnika od jego mocy. Co kraj to obyczaj.

Edytowane przez cxpeky63

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się przejmujecie, nie ważne ile moto ma na papierze, ważne ile ma w realu :laugh:. Ta dyskusja do niczego sensownego nie prowadzi. Z drugiej strony łatwiej gadać niż robić coś z moto :banghead: .

ps.dobrze że już wiosna idzie, wtedy se pośmigam na moto i będę mniej zaczepny. Nawet rudy z rządu , jak spowoduje że paliwo będzie po 7 pln nie przestane jeździć z żoną na moto.

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 KW to 68 KM- (50x1,36)

 

[88] to jest pojemność a nie moc.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej rejestracji motocykla sprowadzanego, urzędnik wpisuje moc na podstawie tego co wpisali na przeglądzie. U mnie w XL 1200 diagnosta miał dwie możliowści, nie miał pojęcia która jest prawdziwa i wybrał opcję "bezpieczniejszą" - 43 kw czyli jakieś 58 koni. Mam to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...