Skocz do zawartości

Harley Nightster 2007 wyciek - odpalanie zimą


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia jazde motocyklem odbywałem w Listopadzie jak jeszcze czasem pojawialy sie temperatury 7 -10 stopni, jednak do dzisiaj stoi w garażu.

Postanowiłem go dzisiaj odpalić na kilka minut (jakie mrozy są aktualnei kazdy wie) zapalił na tyk , wszytko bylpo wporzadku po paru minutach go zgasiłem i zaczalem odkręcac akumulator. jednak zauwazylem niepokojacą rzecz, na jednej glowicy zobaczyłem ślady oleju wyplywajacego spod uszczelki, nie bylo tego duzo ale nigdy nie bylo zadnych wycieków, neiwiem czy nalezy sie tym martwic, na wiosne bede zmieniał olej oczywiscie, aktualnie zalany jest olejem Screamin Eagle rekomendowanym do tego typu motocykli.

Czy jest coś złego w odpaleniu motocykla na mrozie, i czy nalezy sie martwic tym lekkim wyciekiem?

Edytowane przez chevy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to się zmienia przed zima a nie po.Zostaw moto w spokoju i nie odpalaj.A na wiosna pewnie uszczelka do wymiany.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sobie raz odpaliłeś to nic się nie stało , ale jak stoi w zimie i sobie odpalasz co chwilę to może skraplać się woda w środku i ble ble ble... Pocisnął olej bo uszczelki stwardniałe. Odpalisz na wiosne , nie będzie ciekło to nie ma co ruszać.

PS: No chyba że masz zamiar zimą normalnie jeździć to już co innego, ale wątpie że będzie Ci się chciało na -20 :biggrin:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociekło bo olej gęsty a system uszczelek w HD dość prymitywny. Duże ciśnienie gęstego oleju wywala uszczelki. Znam to z autopsji. Miałem nowe uszczelki pod cylindrami, odpaliłem na zimno, dostał obrotów i się posrał olejem. :banghead:

 

 

Czekaj do wiosny, odpal, polataj i zobacz co wtedy. Może się "zwulkanizuje" sama. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak napisał rafael , czyli to wina stwardnienia uszczelki w skutek niskich temperatur , zrobi się ciepło to uszczelka odzyska swoją sprawność . podobna rzecz dzieje się i z samochodami , każdy zima może nagle dostrzec jakieś nowe ślady oleju .

 

gurim , nie wiem co kupiłeś za uszczelki , ale na pewno jakieś felerne ;)

a w tc system uszczelek to już dość zaawansowana technologia i nie ma co sie czepiać

Edytowane przez jery30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...