Skocz do zawartości

żywotność świec żarowych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Pacjent to 1.9 tdi (1 Z) 1994. Przebieg choroby był następujący:

Odkąd termomert zaczął pukać w szybe żeby wpuścic go do środka autko zapalało po kilku "kaszlnięciach". Świeczki zmieniałem ok 2,5 roku temu (denso), więc jest to ich trzecia zima. Wczesniej nie było żadnych problemów z rozruchem, nawet przy -20.Jeżdzę głownie na krótkich dystansach (5-7km) ,na swiczkach przejechalem troche ponad 30 k km. Kompesja w cylindrach jak najbardziej w porzadku, wymieniony został również filtr paliwa.Prosze o porady, najlepiej z autopsji, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

proszę bardzo. Świeca żarowa to i 100kkm.

Kiepsko odpala bo podczas mrozów zmniejszyła się pojemność akumulatora, które pewnie jest stary i na dodatek nie ma jak by się porządnie naładować podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria to varta 74 ah. Ma dopiero rok. Paliwo leje na sprawdzonych stacjach ( statoli ,shell). Z tego co slyszalem przy temp -20 może wytrącać się parafina z ropy. Z drugiej strony od tego są dodatki w zimowym paliwie ...

A jak komuś zostało za dużo letniego oleju napędowego (bo ropa to pod piaskiem u Arabów leży)? To i to sprzedadzą zimą. Pomimo, że mało prawdopodobne, to nie można wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z tą ropą

w mondeo mam ten sam problem, tzn ojciec ma (moje auto ma 20lat i takich problemów nie widziało :P), codziennie odpalanie przy pomocy opalarki

iveco tankowane na tej samej stacji i problemów zero

 

dodam w mondku że jest drobny wyciek na pokrywę zaworów i przy obecnych mrozach z ropy robi się galaretka :rolleyes:

odpala na 2-3s, gaśnie, odpala, gaśnie dopiero jak dostanie gorącego powietrza to podtrzymue obroty i jakoś zaskakuje :banghead:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie świec na BERU nawija asfatl na koła :wink: były troche przykopcone ,aczkolwiek bez tragedii. Dalej jestem ciekawy jak z tą żywotnościa, slyszalem już mnóstwo opinii. Cóż, widac zima +krotkie dystanse to kiepskie połaczenie. Być może chodzi o ilość cykli jaką dana świeca powinna wytrzymać. Przed wymianą po zagrzaniu na 2 razy odpalal lepiej.

Edytowane przez --Mlody--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zimowe dodatki do oleju to chyba jakaś bajka. Można sobie dodać 100 albo 200 ml denaturatu na pół baku to podobno pomaga

 

Do starego silnika to można sie faktycznie pokusić na denaturat i na pełny bak wlac połówkę denaturatu ale przy pompowtryskach to juz nie bardzo zalecane. (polecam sprawdzić cenę 4 wtryskiwaczy i podłączenia do kompuetra) Dobrym dodatkiem uzywanym do oleju napędowego w zime jest Diesel Skyd sprzedawany na większości stacji benzynowych

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denaturat obniża właściwości smarne ropy i w nowych silnikach rzeczywiście może powodować uszkodzenia. Ja czasem dolewam denaturatu,ale mam Mercedesa w124 z wolnossącym dieslem więc dla niego to nie jest wielki problem. Moim zdaniem najlepiej tankować na stacjach,które mają dużo klientów tam jest małe prawdopodobieństwo,że wyczerpują letnie zapasy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denaturat obniża właściwości smarne ropy i w nowych silnikach rzeczywiście może powodować uszkodzenia. Ja czasem dolewam denaturatu,ale mam Mercedesa w124 z wolnossącym dieslem więc dla niego to nie jest wielki problem. Moim zdaniem najlepiej tankować na stacjach,które mają dużo klientów tam jest małe prawdopodobieństwo,że wyczerpują letnie zapasy :wink:

 

124 pojedzie na wszystkim, od przepalonego oleju słonecznikowego po wodę... Wdzięczny samochód. Ten na wodę opracował Polski inżynier

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...