Skocz do zawartości

dobór tłoka zwymiarowanie cylindra


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, w polsce może być problem. Po prostu ode mnie chłopak w KTMie wysyłał gdzieś dwa cylindry do honowania. Owszem, honowanie nicasilu się wykonuje, zdziera się bardzo małą warstę.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polecił mi gościa który pracuje w zakładzie gzie dokonują szlifów cylindrów więć udałem się tam by dokonać pomiaru gościu wzioł średnicówke i zaczął mierzyć i stwierdził że cylinder igła różnica (owal) między górą a dołęm wynosi 0,01 mówił że to ujest nic tzn. że przy samym dole jest 94,99 a w pozostałych puktach 95,00 i że tu nadaję się tylko nominalny tłok? i tu moje ździwienie wyszło że to nominał! Teraz pytanie czy to możliwe że przy amatorskiej jeździe na 1 tłoku przez 3 lata (250 godzin myśle zrobił) niclasil jest praktycznie nówka? ale skoro tak wychodzi?

Na nicasilu można wkładać kilka tłoków w tej samej selekcji jeśli nie występuje zużycie. A jest tak jak wymienia się tłoki na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz jaki tłok wrzucić? nominał?

Jeśli wymiar cylindra nie zmienił się i pozostał nominalny to wsadzaj nominał. Masz mieć zachowany fabryczny luz : tłok-cylinder i na to wygląda że masz.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 95mm to znajdz tłok o 0,06mm mniejeszy czyli 94.94mm, chyba, że do tego modelu zalecają pasowanie na 0.05mm, tak czasami jest

 

az nie chce mi się wierzyc ze po 3 latach jazdy nic nie zszedł nicasil, chyba, ze na górze 95, na dole 95 a w środku 95.30 :D

 

nawet jakbyś się 2x pomylił w szacowaniu ilosci MTH(80MTH na sezon zrobiłem w tym roku i to było sporo jazdy, praktycznie zbiornik co weekend albo i 2) to i tak 125MTH to masakra,

 

manual crf450 - tak samo wysilony sprzet konkurencji podaje wymiane tłoka co 15MTH

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz ma być taki jaki zaleca producent tłoka. Jeśli kupuje tłok oem to tak jak napisał rafael. Jak bierze wossnera czy proxa czy co tam innego wymyśli to patrzy luz jaki zaleca producent. Wossner np podaje luz na poziome 0,04. Co do honowania to nie ma najmniejszego problemu z tym. W okolicy warszawy znam 5 punktów gdzie bez problemu i za grosze to zrobią nie uszkadzając powłoki

Edytowane przez Patryk_mx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo zastanawiałem się, jak długo będą się docierać pierścienie, gdy powłoka jest gładka po poprzednim tłoku?

Czyli wymiana tłoka powinna się odbyć z honowaniem nicasilu?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto jest z 2003 roku! Cylinder z tłokiem kupiłem(używane) 2 lata temu bo poprzedni nie nadawał się po wybuchu silnika:)! Dałem to jeszcze raz do pomierzenia w inne ciekawe miejsce aby być już pewnym na bank ale pewnie skończy sie tym że bede musiał kupić średnicówke i mikromierz i to samemu pomierzyć bo mi to spokoju niedaje! Niewiecie czy na tym orginalnym tłoku art to pisze coś jaki to jest wymiar alo że to jest nominał bo u mnie ni huhu nic nie opisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok ART to tłok proxa, gdzieś od wewnątrz o ile dobrze pamietam ( dawno nie kożystałem z tych tłoków) powinen być napisany jakiś nr, poszukaj . Jak znajdziesz go to później wklepujesz prox +nr i wyskoczy ci wszystko o tłoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...