Skocz do zawartości

Oleje z Internetu.


Rekomendowane odpowiedzi

nie no jasna sprawa, mi nie chodzilo konkretnie o twój przypadek tylko o takie sytuacje gdzie ludzie wierzą ze za 85-90zł kupuja oliwe kotra ma sugerowana cene 150zł i nie jest podrabiana czy kombinowana.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasna sprawa, mi nie chodzilo konkretnie o twój przypadek tylko o takie sytuacje gdzie ludzie wierzą ze za 85-90zł kupuja oliwe kotra ma sugerowana cene 150zł i nie jest podrabiana czy kombinowana.

 

Oczywiście. Ostatnimi czasy się zastanawiałem czy faktycznie na Allegro, głównie do aut, sprzedają Castrole w bańskach 5 litrowych, podobno bezpośrednio z niemiec...? Zamówiłem taki rodzicom do samochodu, wymieniłem... Wszystko oryginal, miałem porównanie do tego same, tyle, że z Norauto i był to ten sam olej, bynajmniej ja nie mogłem odróżnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest powiedziane ze wszyscy majacy niskie ceny oszukuja, ale prawdopodobieństwo trafienia syfa jest duże bo jak wytłumaczyć cene ktora daje zarobek na poziomie 10-15zł na butelce biorąc pod uwage podatek, opłaty allegro itd?

 

Z założenia do siebie nie leje popularnych produktów bo kto bedzie podrabiał mało popularne marki i po co skoro nie ma przerzutu? Do samochodu leje TOTALa bo parametry ma wysmienite, cena jest bardzo dobra i nie podrabiaja tak jak castrola i mobila. Generalnie jak koś znajomy mnie prosi o pomoc w dobraniu oleju do auta to zawsze zalewam to co było fabrycznie wlane bo po co kombinować?

 

BTW ELF jest w bardzo dobrej cenie i renault to leje

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfa też lałem do swojego Renaulta od nowości, ale ciężko czasami z dostępnością i nie zawsze można go dostać "od ręki". Bart, ale nie zawsze sytuacja jest taka jasna bo np. Ford leje ścierwo z firmowanych przez siebie butelek a kto dla nich produkuje? Chooy wie, więc wolałem nalać Castrola aniżeli olej z kosiarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ford ma swoj podpisany GM ale lali kiedys shella. w takie sytuacji oczysice ze coś tam trzeba innego zastosować zeby tylko miało ichniejszą normę i już

 

wybór na tym rynku jest taki że cyce targa i nie dajmy się zwariować. do mazy z 96 rok zacząłem np. lac gulfa bo mi podszedł pod reke i mi sie parametry podobały. tani był i nie spotykany. co to spowodowało? nic sie niezmeiniło auto chodzi do dzisiaj i teściu smiga jak złoto lejac najtańszy syntetyk jaki mu w ręce wpadnie

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, z tym FAP/DPF to tezs jest wesoło. nie wiem czy olej czymkolwiek się różni od zwykłego ale kosztuje odpowiednio więcej i o to głównie chodzi

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na allegro. A skąd pewność,że sklepy czy serwisy też nie kupują na allegro a potem robią cenę + 30% ? :rolleyes:

 

No masz dobry argument - nie ma co do tego pewności - dlatego ja Motula kupuję w autoryzowanym punkcie gdzie cenę mozna troszeczkę wynegocjować

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze zawsze i ikazdego moznapodejżewac o wajhe ale dla tego tez warto trzymac się jednej, znanej nam i sprawdzonej osoby ktora wg. nas warta jest zaufania, np. ja hahahahahahahah.

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na podróbkę trafic możesz wszędzie, ale z internetu ciężko jest później udowodnić, że olej wadliwy, nie sprawdzisz, przy kurierze :).Zakup najlepszy to duże w serwisy, które mają w ofercie sprzedaż i wymianę na miejscu. Dbają o swoją markę za dużo ryzykują wprowadzając ewentualną lewiznę.

Edytowane przez Maro3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze cie zmartwić ale jest dokladnie odwrotnie :)

 

W czestochowie jest kilku "wymieniaczy" do ktorych jezdzi duzo osob i z beki leja najgorsze gówno jakie się tylko da

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek do robienia "oryginalnych" nakrętek widocznie nie jest aż taki drogi. Taka nieco bardziej zaawansowana kapslownica, albo druga opcja to kupno hurtem nakrętek z tymi paskami z plombami. Dają się nakręcać na używaną butlę czyniąc z niej "nigdy nie otwieraną".

 

W Mikołowie mam zaufanego gościa, u którego można bez obaw kupować Agipa z beczki :) Obecnie (na zimę) wlałem do grata najtańszy, który miał indeks 0Wxx (80 zł za 5l), bo mój 15Wxx się na mrozie robił smalcowaty. Nie zauważyłem jakichś strasznych rzeczy w eksploatacji. Sprzęgło nie ślizga, z zapłonem do -20 nie ma żadnych problemów, chodzi jak żyleta.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...