Skocz do zawartości

Zapowietrzona pompa hamulcowa


Lukasz12211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

W moim moto były malowane zaciski, dlatego też cały układ hamulcowy był bez płynu hamulcowego. No i mam do Was pytanie - jak odpowietrzyć dobrze cały układ? Wiem, że było setki tematów, jednak nie znalazłem nic na temat całkowicie "gołego" układu hamulcowego. W przypadku zwykłego, tradycyjnego odpowietrzania jest problem, ponieważ robiłem tak przód i dopiero po 5 godzinach był tego efekt, dlatego jest to bardzo męczące. Wyczytałem na temat możliwości od tyłu (coś, co lubi MGS - bez obrazy oczywiście ;D). Strzykawka, wężyk i heja od strony odpowietrznika. Jednak czy ten sposób będzie odpowiedni, czy znacie coś szybszego? W sumie żałuje, że podczas przykręcania przewodów nie zalałem i pompy i zacisku płynem hamulcowym, teraz trochę strach wszystko odkręcać, ponieważ jest już po wstępnym odpowietrzaniu, jednak bez jakiegoś większego efektu. Strach odkręcać, ponieważ nie chciałbym uszkodzić nowego lakieru na zaciskach - sami rozumiecie ;)

 

Jakieś rady?

 

Pozdrawiam

Lukasz1221

Yamaha R6 - aktualny stan przeróbek mojego motocykla - ZAPRASZAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josha akurat Twoja opinia jest tutaj totalnie zbędna - zaznaczyłem w swoim poście, że szukałem na forum, ale w każdym poście były metody na odpowietrzenie hamulców podczas zmiany płynu hamulcowego! W moim przypadku układ był kompletnie pusty, bez jakiegokolwiek płynu, ponieważ zaciski były malowane, a pompka w motocyklu tłoczy bardzo powoli... Dzisiaj próbowałem. Poszło w hmm 15 minut? A rozpoczęło się od tego, że do otworku w zbiorniczku włożyłem strzykawkę z płynem hamulcowym i po prostu kilkakrotnie wtłoczyłem tam płyn hamulcowy. Efekt? Po 15 min układ był zapełniony płynem hamulcowym, więc wystarczyło odpowietrzyć kilkakrotnie za pomocą tradycyjnej metody (dla sprawdzenia) i wszystko już jest okej. Na swojej stronie postaram się to dokładnie opisać.

Yamaha R6 - aktualny stan przeróbek mojego motocykla - ZAPRASZAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką metodę opisywałem na forum w jednym z moich postów.

 

... a jednak lukaszku, ileś tam, rację jednak, ja mam. Szukaj chłopie i nie licz, że inni załatwią to za ciebie. Trochę wiary w siebie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...