Skocz do zawartości

łańcuszek rozrządku lc4 620


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zeby wyjąć łańcuszek bez rozkuwania musisz zdjąć lewy dekiel silnika i odkręcic zębatkę rozrządu, oraz sprzęgło, wyjąć napinacz, wciągnąc wałek rozrządu

 

na łańcuszku nie masz spinki, mozna go rozkuć tylko szlifierką, scinając nity, możesz to zrobic jeśli będziesz go wymieniał, tylko zabezpiecz resztę pieca przed opiłkami

 

jeśli jest w porządku to lepiej wyjąć w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są specjalne zakuwarki do łańcuszka rozrządu, tylko cena zwala z nóg , ok 200 pl. Ja np przerobiłem zakuwarke do łańcucha rowerowego tak by pasował do rozrządu, koszt 20 zł i 15 min roboty. Robiłem nim juz 4 łańcuszki i nic się nie dzieje z nimi. No i najważniejsze nic nie trzeba szlifować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś używałem takiej samoróbki z radzieckiej rozkuwarki do łańcuchów rowerowych, sprawdzała sie, dopóki nie pękła:( Łańcuch jest tam chyba typu drabinka a jesli tak to nowy kosztuje ok 100zł- można się pokusić o wymianę- zależy co chcesz osiągnąć.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem na etapie rozbiórki silnika lc4 620 95r. Powiedzcie/doradzcie jak zdjąć łańcuszek rozrządu? POdobno trzeba go rozkuć? jak to zrobić ?Mam szukać spinki? Czy poprostu zeszlifować jedno ogniwo?

Z jakiego powodu chcesz sciągać łańcuszek? Jeżeli będziesz go ponownie zakładał to rozkuj, później dokup nową zakuwkę i zakuj (zakuwarką oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoławiam silnik. Wyjołem go bez rozkuwania. Odkręciłem prowadnice a następnie wyjąłem wałek.i łańuszek elegancko zszedł.

 

ok. teraz potrzebuje instrukcji jak ząłożyć sprężynę od kopki. Wg. mnie to trzeba ją poprostu włożyc potem przykręcić taki dekiel alumionowy ktory dociska wałek kopki a następnie wykonać obrót wałekiem aż pyknie? Dobrze myślę?

 

 

 

Ps. Muszę wymienić łożyska na wał i rozrząd. Gdzie kupię najtaniej? Inwestować i orginały?W aunerze w bielsku Łożyska na rozrząd i wał - 460zł/2szt(na wał), 65zł i 27zł(na rozrzad)+najlepiej kpl.uszczelek ale w ktm chcą 860zł za kpl. strasznie drogo!!!

Edytowane przez grucha87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak ściągać i wbijać łożyska na wał do lc4? NA gorąco?

 

wybij sobie z głowy takie metody jak wbijanie łożysk.

Do tego typu napraw są odpowiednie narzędzia.

Nie masz takowych to kup sobie jeżeli chcesz prawidłowo naprawić silnik.

Nie chcesz kupować narzędzi to oddaj silnik do warsztatu i oni Ci to zrobią poprawnie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy na oryginały. Choć to dziwne bo jak kupowałem części do 525 to oryginały były stosunkowo tanie na poziomie zamienników.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy na oryginały. Choć to dziwne bo jak kupowałem części do 525 to oryginały były stosunkowo tanie na poziomie zamienników.

Dokładnie tak jest. Ponad rok temu znajomy kupował to płacił bodajże po 260zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto po zlzoeniu silnika , wal obciera o kartery , trzeba to sprawdzic i zdystansowac go na wale , ale dokladniej nie wiem co i jak pytaj na forum LC4 - wazne aby dac uszczlke miedzy kartery, nie sam sylikon bo uszczelka robi za dystans

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...