Skocz do zawartości

Suzuki GSX-R 750 99r. jaki odblokować


maly127
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz paliwo z ukrainy :)

Spuśc stare,zatankuj na jakimś orlenie czy Statoil,jak dalej będzie ciężko palił to sprawdz akumulator,świece i zainteresuj się rozrusznikiem bo w sradach dość często rozrusznik jest winny.

Co do amora,to zrób tak jak ten spec Ci powiedział, wymień olej.a jak nie chcesz pakować w to kasy i sie głowić dlaczego stuka to odkręć i sprzedaj,bo tak naprawde to amor skręcu przydaje się tak często jeżdzisz na kole,żeby uchronić przez zjawiskiem "Shimmy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwa to nie wiem skąd jest ale raczej z niemcowni . Moto kupowałem od handlarza który sprowadza bardziej skutery a jak jest okazja to i motocykle . Moto było wyrejestrowane w 2011 więc paliwo nie za swierze gość który mi sprzedawał mówił że nie dolewał paliwa . Oczywiście na sezon zaleje świerzym paliwkiem i zobaczymy jak będzie . Dzisiaj robiłem amorka . Wylałem stary olej niewiele go tam było i zalałem świerzym hydraulicznym . Amor chodzi teraz dobrze nie ma rzadnych przeskokówprzesuwa się równo , jedynie co mnie trochę nie pokoi to że trzeba użyc sporej siły aby go ruszać w tą i z powrotem , ale myślę że tak musi być .

Co do rozrusznika , kręci dobrze nie słyszę jakiś nie pokojących odgłosów jak silnik się nagrzał odpalał od strzała . Jakie są objawy uszkodzonego rozrusznika ?

Akumulator raczej dobry "Yuasa" mierzyłem napięcia i było ok teraz go podpiołem pod ładowarkę niby taką specjalną do moto to naładował się w cztery godziny

Ogólnie jak przyjdzie ciepło i powymieniam płyny i świece to będzie można dalej gdybać jeśli mu się nie poprawi

P.S. Odpalałem oczywiście na ssaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72 KW ?

Przecież to ponad 96 koników . To można jeszcze odblokować?

Seryjnie GSXR750 ma około 135 KM

 

A tak ogólnie ktoś wie gdzie się przeniosło Suzuki z Dąbrowskiego w Poznaniu ? Ostatnio chciałem wstąpić i popytać o parę rzeczy , a tu nie ma nic został tylko pusty salon :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor chodzi teraz dobrze nie ma rzadnych przeskokówprzesuwa się równo , jedynie co mnie trochę nie pokoi to że trzeba użyc sporej siły aby go ruszać w tą i z powrotem , ale myślę że tak musi być .

Co do rozrusznika , kręci dobrze nie słyszę jakiś nie pokojących odgłosów jak silnik się nagrzał odpalał od strzała . Jakie są objawy uszkodzonego rozrusznika ?

"Spora siła" to pojęcie względne - chyba warto, żebyś porównał to z jakimś motocyklem, który ma założony porządny amor skrętu. Za ciężko to bez sensu, bo Ci to spowalnia reakcję. Ale niech się lepsi wypowiedzą.

Co do rozrusznika to jest tak, że zazwyczaj padnięty po prostu wolno kręci, bez "kopa". Albo kręci tak, jakby miał punkt oporu w środku, czyli skokowo. Jeżeli mówisz, że silnik kręci żwawo, to nie jest to problem ani rozrusznika, ani akumulatora. Paliwo, zapłon, świece, dolot powietrza (może zawilgocony filtr, który przymarza? miałem tak w samochodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman tak jak mówisz trzeba porównać ten amor z innym motocyklem . Z tym odpalaniem to dopiero na wiosnę będę wszystko analizować przy kupnie był dwa razy odpalany pierwszy raz jak pojechałem go obejrzec i póżniej na drugi dzień jak pojechałem kupić moto . Moto stało w pomieszczeniu gdzie było około 12-14 stopni więc za ciepło nie było . Zobaczymy na wiosnę zaleje świerzym paliwem wymienię świece

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwa to nie wiem skąd jest ale raczej z niemcowni . Moto kupowałem od handlarza który sprowadza bardziej skutery a jak jest okazja to i motocykle . Moto było wyrejestrowane w 2011 więc paliwo nie za swierze gość który mi sprzedawał mówił że nie dolewał paliwa . Oczywiście na sezon zaleje świerzym paliwkiem i zobaczymy jak będzie . Dzisiaj robiłem amorka . Wylałem stary olej niewiele go tam było i zalałem świerzym hydraulicznym . Amor chodzi teraz dobrze nie ma rzadnych przeskokówprzesuwa się równo , jedynie co mnie trochę nie pokoi to że trzeba użyc sporej siły aby go ruszać w tą i z powrotem , ale myślę że tak musi być .

Co do rozrusznika , kręci dobrze nie słyszę jakiś nie pokojących odgłosów jak silnik się nagrzał odpalał od strzała . Jakie są objawy uszkodzonego rozrusznika ?

Akumulator raczej dobry "Yuasa" mierzyłem napięcia i było ok teraz go podpiołem pod ładowarkę niby taką specjalną do moto to naładował się w cztery godziny

Ogólnie jak przyjdzie ciepło i powymieniam płyny i świece to będzie można dalej gdybać jeśli mu się nie poprawi

P.S. Odpalałem oczywiście na ssaniu

Spuść stare i wlej świeże paliwo,bo z tego co piszesz to paliwo,które masz w baku to jakas dziwna sprawa.

Amor skrętu ma tak działać,lekko chodził nie będzie i tak samo nie bedzie szybko odbijał,wszystko po to ,żeby uchronić Cie przez zjawiskiem "shimmy" czyli trzepotania kierownicą,jak schodzisz z koła.Jak pali Ci na ciepłym od strzała to możesz wykluczyć rozrusznik.Motocykle z niemiec i szwajcarii są dławione tak jak twój bo tam wymagają tego przepisy. Jest sposób żeby odblokować twój motocykl,ale zapytaj specjalisty bo w tym Ci nie pomoge.Olej wymieniaj co 6000km a świece co 12000km.Jak coś to pytaj,postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Eee to szkoda trzeba wałki wywalać . Trudno .

ale po regulacji zaworów trzeba jeszcze prawidłowo je zabudować a to już nie takie proste w tym silniku :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po regulacji zaworów trzeba jeszcze prawidłowo je zabudować a to już nie takie proste w tym silniku :biggrin:

Powiem tak poradziłem sobie z zaworami w ZXR-6 z 97r. i jest w ten sam sposób że płytki są pod spodem i też trzeba było zdjąć wałki , a póżniej złożyc i się udało , moto odpalił i znacznie mu się poprawiło po regulacji zaworów szczególnie na ciepłym silniku odpalał bez gazu , więc mysle że tutaj w tym silniku (Suzuki) jest podobnie labo nawet tak samo chyba że się myle to niech ktoś się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...