Skocz do zawartości

Kupno dobrego kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc mój post chciałem się dowiedzieć głównie na jakiej półce cenowej i firmowej szukać. Przeglądałem mnóstwo tematów na temat kasków. Jedni szukają dobrego do 500zł, inni do tysiąca a jeszcze inni do 2 czy 3. Kwota podana przeze mnie jest tylko umowna, przy 2kzł 400zł +- nie gra roli. Pytanie tylko czy warto? Sherman wyczerpał chyba temat pisząc, że taniej jest kupić jeden porządny kask niż dojść do niego kupując 6 innych.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo norma DOT ma większe wymagania bezpieczeństwa

Nie większe, tylko inne. Kładą nacisk na 2-krotne uderzenie punktowe, tak jakby 2 razy podczas jednego dzwona uderzyć w krawężnik dokładnie tym samym miejscem kasku. Ponoć to ma niewiele wspólnego z tym, co się dzieje w wypadkach, a większa sztywność skorupy powoduje, że gorzej absorbuje uderzenia o płaską powierzchnię... tyle wiem, a co jest bezpieczniejsze pewnie zależy od konkretnego przypadku :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc mój post chciałem się dowiedzieć głównie na jakiej półce cenowej i firmowej szukać. Przeglądałem mnóstwo tematów na temat kasków. Jedni szukają dobrego do 500zł, inni do tysiąca a jeszcze inni do 2 czy 3. Kwota podana przeze mnie jest tylko umowna, przy 2kzł 400zł +- nie gra roli. Pytanie tylko czy warto? Sherman wyczerpał chyba temat pisząc, że taniej jest kupić jeden porządny kask niż dojść do niego kupując 6 innych.

Pozdrawiam wszystkich

 

W gruncie rzeczy sam powinieneś wiedzieć czego oczekujesz od kasku. Na czym konkretnie Ci zależy. Przeszukując tematy forum dotyczące kasków możesz sobie sprecyzować, które są chwalone i na które się narzeka. Idź do sklepu i obmaraj np. szoja, araja i szarka. Wnioski przyjdą same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz fajny kask kup sobie BELLa. za te pieniadze kupisz bardzo wysoki model, swietnie wykonany i bardzo lekki. do porównania wziołem XR1100 i pomijając to co koledzy napisali ze jest mega płytki to przy BELLu (model chyba M4) moze służyc jako nocnik.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda głowa pasuje do Araia i Shoei. Dobrze zmierzyć i pochodzić.

 

Chyba nawet tutaj to czytałem :D :

 

Głowy dzielą się na ta dwa rodzaje:

1. Te na które pasuje Arai

2. Te na które pasuje Shoei

 

:D

 

Zacząłem od kasku za około 450 zeta (8 lat temu...): Grex (włoska firma...) i... dawął radę... Później był Uvex Boss (nie pamiętam numeru...) za około 550 zeta (tak ze 3-4 lata temu) i był zajefajny dopóki wewnętrzna część szybki (to jest coś a'la pink-lock z Shoei'a, tylko na stałe...) się nie zaczeła odklejać... Później był Shark (w przecenie 600 zeta), bardzo wygodny ale jednak coś lepszego by się chciało... I teraz na jesieni Żona mi na urodziny kupiła Shoei'a :D Po zagadniu ze sprzedawcą i "wtyczce" :) to zamiast promocyjnego 1500 zeta zeszedł na 1100 zeta (w sklepie Yamahy :) )... I teraz jestem sczęśliwym posiadaczem kasku made in Japan (XR1000):D Późno go dostałem więc tylko paręset kilosów w nim przejechałem ale już nawet w dotyku czuć różnicę że to jest kask z wyższej półki...

 

Zacytuję za moim dziadkiem: "Jesteśmy za biedni żeby kupować tanio"! Po używaniu różnych kasków (tańszych i odrobinę mniej tańszych ;) ), wiadomo że płaci się za firmę, ale też jednak nie tylko... I jednak droższe to lepsze! Wiadomo oczywiście że są pewne granice ceny powyżej której już tylko chyba członka wydłuża a nie wpływa na bezpieczeństwo i komfort :)

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o Schubertha chodzi to ja pomykam od 2008r. w takim http://www.motogen.pl/galeria/akcesoria/foto,35/kaski-schubert-c2-r1-i-s1-pro-na-rok-2008,art8.html, z perspekywy czasu mogę powiedzieć, że kask jest komfortowy, w miarę cichy, ale cudów nie ma (dodatkowo używam zatyczek do uszu - zwykłe 3M i wtedy robi się naprawdę ciiicho) po kilku sezonach nie widać oznak zużycia, szybkę łatwo się demontuje, środek (górną część wyściółki) można wyjąć i uprać, nie ma jakiś nieprzyjmnych doznań zapachowych mimo intensywnego używania (jeżdżę w kominiarce). Generalnie jest O.K. Przed zakupem rzeczywiście trzeba jakiś czas w nim pochodzić - chciałem kupić rozmiar L (po prostu mi pasował) ale sprzedawca upierał się, że odpowiedni będzie M, posłuchałem go i dobrze zrobiłem, kask z czasem lekko się dopasował i dziś leży jak należy. Blenda chroni w miarę dobrze przed słońcem i naprawdę się przydaje.

Minusem może być jedynie zbyt nisko poprowadzona górna krawędź szybki, przydałby się jeszcze chociaż 1cm pola widzenia ale dotyczy to tylko jazdy w bardziej sportowym stylu np. na torze gdzie trzeba się mocniej pochylić czy rozciągnąć na baku. Do jazdy turystycznej wszystko jest O.K.

Jeśli masz możliwość przymierzenia gdzieś Schubertha to go przymierz i zdecyduj sam co pasuje najlepiej (gwiazdkami, a właściwie ich brakiem w brytyjskim teście za bardzo bym się nie przejmował, Angole bywają ekscentryczni i często chcą być oryginalni, co nie zawsze jednak im wychodzi) :banghead:

Edytowane przez Raciaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Ostatecznie kupiłem Shoeia XR1100 w kolorze szara perła. Generalnie w trakcie poszukiwań potwierdziły się wasze słowa. Shoei dość płytki nie to co Arai choć mi to nie przeszkadzało, Shubert super wygląd i materiały wewnątrz jednak uszy mi wyrywało przy nakładaniu i zdejmowaniu. W sumie jak się przesiada z Lazera to w tych wszystkich czułem się jak w niebie więc o wyborze zadecydowała cena. Najtaniej bo do 1300zł dostałem Shoeia, mam nadzieję, że to był trafny wybór.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mogę. Link poniżej. Ja kupiłem od nich na alledrogo za 1300 po czym dowiedziałem się że przez ich sklep jest o 100zł taniej, niestety było już za późno ale 1,3kzł to też niezła cena

 

 

http://www.kawaler.com.pl/182,kask-shoei-xr-1100-pearl-grey.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grysza, to jest wersja europejska? Bo cena dobra jak na polskie warunki - ja swojego sprowadzałem zza granicy, żeby mieć w tej cenie... jak szukałem w Polsce, to raczej ceny były bliższe 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji uzyskanych od sprzedawcy wiem że jest to wersja z Polskiej sieci dystrybucyjnej. Sprzedawca wystawił polską fakturę. Kilka razy dzwoniem i się upewniałem. Jednak na 100% odpowiem jutro jak kask przyjdzie kurierem z Katowic do mnie do Gdyni. Z tego co wiem to mają jeszcze kilka sztuk.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...