Skocz do zawartości

gaznik z malucha w boxerze 650


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

turbinka kowalskiego " to takie ulepszenie gaznika co poprawia mu przelot mieszanki i poprawia wszystko elastycznosc moc moment obrotowy i spalanie

pozdrowka

 

A masz może wykresy z hamowni maluszka z turbinka kowalskiego i bez turbinki?

Bo jak nie to nie wypisuj takich rzeczy na poważnym forum.

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz brzytwa, ja wiem, że to jest górniak. A kto mówił, że uściślamy? Tylko jedna sprawa >nie mówie tu o Tobie bo nie znam Twojego patentu< ale jak ja widzę jak Wy robicie te centralne gaźniki to mnie zastanawia jak to w ogóle działa... A pytasz dlaczego stosowali dwa gaźniki? Odpowiedz jest prostrza niz myślisz, bo w centralnym gaźniku dostęp do niego jest ograniczony, wiec po pierwsze liczyła sie prostota w obsłudze, a drugie, gdy cylindry były nierównomiernie zuzyte po pewnym czasie eksploatacji, to mozna było te różnice wyrównać regulacja gaźników.

Wueska - święta racja - każdy wie swoje!!! >ja wiem swoje i trzymam się tego<

Adam. Mam pytanko. Czy ten najazd 16-latków to miał być pozytywnie, czy negatywnie odebrany?

Qrcze, ominęła mnie taka zagadka!!! >wkurzony<, ale przynaję sie bez bicia, że mam jedna prpozycję, ale wolałbym nie głośno.

A co do Turbinki Kowalskiego to ona wcale nie poprawia przelotu. Kto wie z czego składa sie ta turbinka??

Właśnie Adam, napisze do Ciebie prywatnie, a Ty powiesz czy dobrze myślałem, czy źle >jak mogę prosić Cię o to<.

 

[ Dopisane: 22-08-2005, 22:08 ]

Adam dostałeś moja odpowiedź? A i była ona troche tajna, zeby nie było wskazówek. =] Pozdroofka dla kostruktorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka propozycje ze jak juz probowac malych gaznikow to moze byc i malucha + takie male ustrosjtwo jak " turbinka kowalskiego " to takie ulepszenie gaznika co poprawia mu przelot mieszanki i poprawia wszystko elastycznosc moc moment obrotowy i spalanie  

pozdrowka

 

ta turbinka kowalskiego to pomaga tak jak i dzisiejsze magnetyzery, czyli wplywa pozytywnie na psychike posiadajacego, nic wiecej....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarysze!!! Czy tak dążymy do wspólnego dobra naszego komunistycznego narodu? Czy tak objawiamy zaangażowanie naszych poprzednich konstruktorów jako pozytywne dążenie do nieustającego rozwoju przemysłu? Pesymizmem?

No dobra, a tak na powagę, to wiecie, ta turbinka daje coś ale jest to tylko uelastycznienie silnika, gdyż ona lepiej rozpyla/rozdrabnia paliwo, co powoduje jego pełniejsze spalenie. ale broń Boze lepszy przepływ. I to jest tylko patent do oszczędzania paliwa. Ale czemu to sie nazywa turbinka? To ja juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies ty to wyczytal ?? turbinka sie nazywa dlatego, ze ma lopatki ktore podczas zasysania powietrza powoduja ich obrot, tak samo jak ma to miejsce w turbinie, pomaga jak umarlemu kadzidlo, gdyby bylo inaczej wszyscy by to mieli u siebie w pojazdach a sprzedaz osiagalaby zawrotne obroty tym dzis jakze deficytowym towarem....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o turbince Kowalskiego, trenowałem za to swego czasu montaż tzw. zawirowywaczy w gardzieli. Dotyczyło to silników samochodowych. Był odczuwalny lekki (może subiektywny) wzrost mocy ale moim zdaniem był on spowodowany czym innym. Mianowicie zawirowywacz prawdopodobnie nieco zmieniał skład mieszanki przytłumiając dolot powietrza, działał trochę tak jak przepustnica ssania w gaźnikach samochodowych.

Na pewno nic nie dawał jeżeli chodzi o zmniejszenie spalania

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Matołusza: wydaje mi się, że forum to działa po to, żeby wymieniać się fajnymi pomysłami. Patent na centralny gaźnik mnie nie interesuje, bo wg mnie szkoda prądu. Ale może inni chcą się w to pobawić. Chcesz od Adama M., żeby pogadał z tobą na tematy techniczne, a jednocześnie pouczasz innego uczestnika forum: "to, co wiesz, wiesz dla siebie". Jakoś nie kąsam intrygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie żądam zeby mi Adam powiedizał wszystko co wie. Chcę tylko tego, aby mi powiedział czy dobrze myślałem, czy nie. Bo jest widzę na tyle inteligentny, zeby nie odrazu wypaplać co jest grane. I wcale to nie ja "liże mu dupe" żeby mi powiedział tylko to on zadał pytanie. Więc oczekuje że powie dobrze myślałeś, bądź nie nie trafiłeś. Powiem Wam, że dałem kilka moich pomysłów, bo ja jestem śmieciem przy Adamie, panu Adamie.

 

[ Dopisane: 23-08-2005, 20:11 ]

A o turbince mogę sie mylić, ale moze pomyliłem z innym urządzeniem do malucha. Mam jego zdjecia. Jak skie myle to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...