Skocz do zawartości

Rękawice z Gore-Tex do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

To x-trafit to rodzaj membrany? Bo czytając opisy wyglądało na to, że to jakaś powłoka lub struktura wierzchnia ułatwiająca chwyt (ograniczająca poslizg). A w temacie: ma ktoś doswiadczenia z rękawicami Rukka jupiter? Zastanawiam się, w jakim zakresie temperatur są komfortowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie Heldy z Gore-tex ale niestety te mambrana nie jest połączona z niczym i w lewej rękawicy notorycznie wyciagam sobie cały środek przy zdejmowaniu. Doprowadza to do szału kiedy chce sie znowu założyć rękawice. Juz bym takich nie kupił. Jak się okazuje znowu diabeł tkwi w szczegółach i nie bez powody Rukka jest droższa........ ale tam sie tak nie zrobi. Dobrze wiedziec na czym polega problem i czego szukac przy następnym zakupie rękawic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Helda i Rukki: jeden i drugi producent robi rękawice wykonane w obu technologiach, więc nie można tak generalizować. Czasami nie ma o tym wzmianki w opisie więc bierze się rękawice z wieszaka, mierzy, maca i kupuje. Całą filozofia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

 

Poszukuje jakichś dobrych rękawic na motocykl powiedzmy sportowy. 5 lat używałem rękawic RST Chicane ale niestety zakończyły one już swój żywot. Przez cały ten okres miałem głęboko jakie nowe firmy się na rynku pojawiają albo jakie modele są lepsze. Kompletnie nie wiem jakiej innej firmy rękawice wybrać.

 

Warto ładować się Alpinestara SP2 ? nie mają one za dobrych opinii w internetach.

Pojawiła się jakaś firma Shima, warte to coś ? przeczytałem artykuły i testy na portalach ale tam jak zwykle zachwalanie ;) opinia zwykłego przeciętnego użytkownika jest dla mnie cenniejsza.

 

Czekam na jakieś ciekawe propozycje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brosik- ja zdecydowałem się w tym sezonie na SHIMA VRS. Ogólnie trzeba dobrze przymierzyć i dobrać mocno dopasowane. Przez kilka dni miałem wrażenie, że doradzili mi za mały rozmiar (L-ka), ale później się fajnie dołożyły i w ogóle nie czuć ich na dłoniach. Wykonane są z miękkiej skory (kangur + koza), mają dużo elementów elastycznych i są naprawdę komfortowe. Wsadzone jest w tą rękawice chyba wszystko co możliwe związane z bezpieczeństwem. Ja kupiłem je w sklepie za 370zł, więc można jeszcze jakiś rabacik na nich dostać. Nie miałem na nich gleby, ale ziomek, który jeździ po torze, zrobił kilka szlifów i wszystko trzyma się w kupie :) ( tu masz link do zdjęć tych rękawic po szlifie - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.559336110805653.1073741828.184631224942812&type=1 )

Mam nadzieję, że trochę pomogłem ;)

 

Jakbyś miał jakieś pytania do tych rękawic to pisz !

Edytowane przez majkel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brosik- ja zdecydowałem się w tym sezonie na SHIMA VRS. Ogólnie trzeba dobrze przymierzyć i dobrać mocno dopasowane. Przez kilka dni miałem wrażenie, że doradzili mi za mały rozmiar (L-ka), ale później się fajnie dołożyły i w ogóle nie czuć ich na dłoniach. Wykonane są z miękkiej skory (kangur + koza), mają dużo elementów elastycznych i są naprawdę komfortowe. Wsadzone jest w tą rękawice chyba wszystko co możliwe związane z bezpieczeństwem. Ja kupiłem je w sklepie za 370zł, więc można jeszcze jakiś rabacik na nich dostać. Nie miałem na nich gleby, ale ziomek, który jeździ po torze, zrobił kilka szlifów i wszystko trzyma się w kupie :) ( tu masz link do zdjęć tych rękawic po szlifie - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.559336110805653.1073741828.184631224942812&type=1 )

Mam nadzieję, że trochę pomogłem ;)

 

Jakbyś miał jakieś pytania do tych rękawic to pisz !

 

Pytam więc, ile km zrobiłeś już z tymi rękawicami ?

Yuby, przepraszam :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinię Alpinestarsa psuje spora ilość podróbek, stąd pewnie negatywne opinie. Shimy osobiście nie znam, jeden znajomy jeździ i chwali, ale od kilkunastu osób słyszałem opinie o słabej trwałości (co potwierdzają wypowiedzi powyżej).

Held Phantom - absolutnie polecam. Świetne wyczucie manetki i bardzo dobra ochrona. Spróbuj też Held Evo-Thrux i IXS Vitaro. Tak jak wspomniano, dobrze gdyby były mocno dopasowane (szczególnie te ze skórą kangura) bo jeszcze się rozbiją na dłoni.

 

Opinie użytkowników masz też na www.moto-opinie.info. Wystarczy pominąć "recenzje" Tschuli i masz całkiem sporo wiarygodnych ocen.

 

PS. Temat był o rękawicach sportowych, a nie z gore-texem, więc łączenie dwóch tematów jest tu raczej bezcelowe :).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brosik- przebieg to 1500km w trasie i 5500km w krótkich odcinakch. Podsumowując cena/jakość/bezpieczeństwo w/g mnie VRS mają obecnie najlepszy stosunek.

 

@Arcer- zgodzę się z Tobą, że alpinestarsy mają strasznie zepsutą opinie przez podróbki. Bo nawet kolega się chwalił wszystkim, że kupił najwyższy model (bodajże GP PRO) za 280zł, który mu zafarbował i się podarł już po tygodniu :)

A w tych Held Phantom nie zdarzają się podróbki ? Bo widzę na alledrogo, że są i po 980zł i po 350zł... Podobnie jak GP Pro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...