Skocz do zawartości

CBR 600 f4 2000r. stuki w silniku


Darekz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj podkręcić sprężynę, tutaj masz filmiki instruktażowe:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/47612-napinacz-rozrzadu-cbr-600f4-2000/page__view__findpost__p__1742720

 

Tylko nie za mocno bo można zniszczyć sprężynę :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą świeżutki napinacz prosto z hondy. Luz na trzpieniu jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy trzpień jest schowany w napinaczu. Po wyjęciu blokady i wysunięciu się trzpienia nie ma jakichkolwiek luzów.

 

Muszę przyznać rację Panu Piotrowi. Kiedyś był temat o patencie z napinaczem z FZR. Jednakże żeby to miało sens taki napinacz musiałby być nowy, bo sprężyny w tych napinaczach są zwykle zmęczone życiem( modele pochodzą z lat 91-96), a to się mija z celem.

 

Także drodzy rodzacy, wszelkie patenty z innymi napinaczami, podciąganiem sprężynki to jest zabawa na krótką metę. Z własnego doświadczenia nie polecam. Lepiej kupić nowy napinacz i mieć spokój.

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym mógł poczytać musiałbym założyć konto a nie mam zamiaru tam zakładać.

 

Pewnie chodzi Ci o napinacz manualny. Taki napinacz to można stosować na torze wyścigowym, skąd też ów napinacz pochodzi. :wink: Oczywiście jak ktoś jest uparty, to może go sobie założyć ale tym sposobem przyspieszy zużycie łańcuszka rozrządu.

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się różnią wizualnie, a co najważniejsze w F4 jest grubsza sprężyna. Ja próbowałem podkręcić sprężynę w swoim bo i tak leży w pudle z częściami ale przesadziłem i się odkształciła :).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dalej drążyć tego tematu. Wyraziłem swoją opinie na podstawie zebranego doświadczenia. Ale tak czy siak każdy sobie może montować co chce. :wink: Nawet niech sobie śrubokrętem napina ten łańcuszek jego sprawa i jego motocykl. Szkoda tylko, że takie dziadowanie może się źle skończyć.

Edytowane przez Lukki
76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam okazało się że to nie napinacz, ten luz co był na filmiku był spowodowany tym, że sprężyna w ogóle nie była napięta napiąłem dobrze sprężynę i napinacz jest dobry. Niestety to nie on powodował te stuki z którymi walczę. Sprawdziłem też luzy zaworowe i są w porządku, Wymontowałem wałki i tez wyglądają dobrze, wszystkich szklanek nie wyjmowałem ale wszystkie dały się obracać w palcach. Niestety wszystko to nie dało efektu, jak stukało tak stuka. Na koniec spuściłem olej i był on czysty jak łza więc panewka też raczej odpada. Odpaliłem moto bez owiewek, zbiornika i airbox'a próbowałem zlokalizować miejsce skąd dochodzą stuki i wyszło na to, że strasznie się niosą po całym silniku ale jednak na moje ucho najbardziej je było słychać z okolic bloku pod kolektorem wydechowym. Zastanawiałem się jeszcze nad tym co napisał nissan556 o przytartych tłokach, ja również spotkałem się z czymś takim w silnikach samochodowych, jednak nigdy nie słyszałem żeby w motocyklu coś takiego było. Już mi ręce opadają, na razie ten motocykl więcej mi kłopotu sprawił niż radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci już pisał co sie robi na "ucho". Skoro zależy Ci na zlokalizowaniu źródła tych niepokojących dzwięków, to użyj stetoskopu. A nie jakieś wiejskie metody.

Tym bardziej że kosztuje kilkadziesiąt złotych.

Darekz a sprawdziłeś to co Ci z janosikiem pisaliśmy na początku wątku? Czyli stukające tłoki/tłok o tuleję? Masz napisane jak to zrobić przecie.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...