Skocz do zawartości

Rozbiegany Diesel


hesuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stresa to można na serio się nabawić.

 

Ale zatykanie wydechu tu nic nie da, to raczej głupie. ;] Skubany miał tyle mocy że nawet biegiem na hamulcu go się nie dało powstrzymać, to nieźle. Wiele pewnie z niego nie zostało...

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powoduje rozbieganie się silnika diesela

Np. uszkodzenie turbiny/panewek - silnik zaczyna się żywić własnym olejem.

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej uszkodzenie turbiny (nieszczelność) przez co do kolektora ssacego dostaje się olej, a później to wiadomo...

 

 

Ło to ile tam tego oleju w silniku jest, długo nie pochodzi a na takich obrotach zwoje żreć musi ;]

 

Jak robiłem koparko-ładowarki to uczyli że w takim przypadku należy odciąć dopływ paliwa, ale skoro nie paliwo jest tu przepalane to jak zadławić takiego Perkinsa? Biegiem się nie uda bo zmiennik momentu nie podoła rozgrzeje się, wywali olej i po napędzie. Niemiła sytuacja może nastąpić... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka takich akcji,w jednaj sam brałem udział.Było to w czasie jazdy na autostradzie.Wszystkie skończyły się uratowaniem silnika.W czasie jazdy można zdusić silnik tylko szybko żeby nie spalić hamulców .Na postoju jeśli się nie da zadusić na biegu to trzeba zatkać wlot powietrza do silnika.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kiedyś za mietasem Vito i zaczął tak dymić, że nie widziałem gdzie jadę, więc wyprzedziłem gościa i pokazuje, że wygląda jak władca ciemności, to stanął i też nie mógł zgasić silnika, na szczęście zadusił z piątki

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ło w pytę! Za wczasu muszę odnaleźć wlot powietrza u siebie, co by jajec nie było. Biegiem raczej bałbym się zhamować, skrzynia wyjdzie dołem albo sprzęgło poleci w kosmos.

 

A najlepiej to odsunę się na bezpieczny dystans i włączę kamerę. Będzie strzał z korby. :icon_mrgreen: :buttrock:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...