Skocz do zawartości

Silniki diesla już nie opłacalne?


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie jest TDI. :P

 

Ciekawy wynalazek. Nigdy nie słyszałem o takich Fiatach, chociaż o polskiej motoryzacji sporo książek poczytałem. Skoro Poloneza robili z Dieslem i jako tako śmigał, to i Fiacika też dałoby się lepszego zrobić. W mojej mieścinie jeździ Caro Plus bodajże i klekocze pod maską.

 

Gdybym się na tym znał to bym się pokusił o swap jak już Gofer mi zgnije a silnik będzie jeszcze żył. Ale się nie znam na autach, a na dieslach w ogóle. Jakieś czujniki, kabelki, turbiny, magia.... Jutro czeka mnie wymiana pompy wody, zapoznam się trochę z konstrukcją tego autka.

No cała sprawa z tym 125p polega na skrzyni biegów, która pasuje do silnika 1,6 VW, a co za tym idzie nawet możesz tam wrzucić nawet 1,9 TDI na pompowtryskach(PD). 130 KM i 400 niutonow pewnie by rozniosło most:) Chyba ze słynny jugosłowiański:)

A co do poloneza Caro to on miał silnik z PSA czyli peugeot/citroen, a to nierozwojowa koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi że nie rozwojowa konstrukcja, Polonez Caro w ogóle był niedorozwinięty. :biggrin:

 

 

Ajrisz kumata jesteś w autach. Milion razy bardziej niż ja. Narazie wiem tylko co to znaczy TDI oraz PD i VP, czy jakoś tak.Albo tylko PD, Pumpe Duse, to drugie to wuj wie. I tak nie wiem co mam w swoim silniku. :banghead: Upadłem tak nisko że nawet zarejestrowałem się na dresiarskim forum o Golfach. Połowę zawartości już przeczytałem, niestety niewiele konstruktywnych tematów znalazłem. Jak założyć LEDy, podświetlenia, tarcze zegarów, halogeniki, frędzle, pseudo-agro-xenony, jak uszczelnić reflektory silikonem sanitarnym, no i gorący temat "tuning za 10gr".

 

 

Gdyby tak do Fiata założyć silnik C14NZ z Kadetta E to by było coś. Niby 60KM tylko ale oszczędny i jako-tako jedzie. 1.4i szedł lepiej niż 1.6i C16 którego później mieliśmy.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cała sprawa z tym 125p polega na skrzyni biegów, która pasuje do silnika 1,6 VW, a co za tym idzie nawet możesz tam wrzucić nawet 1,9 TDI na pompowtryskach(PD). 130 KM i 400 niutonow pewnie by rozniosło most:)

 

Choć prędzej sprzęgło i skrzynię biegów, bo - tu znowu odwołam się do mojego ukochanego poloneza - sprzęgło dostawało mocno po dupie choć silnik nie miał ani 130 kucy ani 400 Nm. Także montaż mocnego silnika w zestawieniu z oryginalną skrzynią to delikatnie mówiąc pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio fachowiec od cen i paliw powiedział, że diesel będzie nadal drożał a benzyna nie.

 

u mnie benzyna 4gr w góre diesel narazie bez zmian (5.59 stacja intermache)

 

Gdyby tak do Fiata założyć silnik C14NZ z Kadetta E to by było coś. Niby 60KM tylko ale oszczędny i jako-tako jedzie. 1.4i szedł lepiej niż 1.6i C16 którego później mieliśmy.

 

najlepszy był 1.3 na gaźniku webera- napierda**cz jakich mało :D rozrząd na łancuszku i na papierze miał prawie tyle samo co 1.6 mocy

 

no i 2.0 156KM -zegary jak w nieustraszonym i pocisk nie auto , koleżanka miał, bez gazu nie było na niego mocnych -jedno z nielicznych aut większych od 1.0 jaki mi się podobało :D mocny fajny wygląd (3 drzwiowy) i bezawaryjny tylko oc powalało na kolana...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wiem tylko co to znaczy TDI oraz PD i VP, czy jakoś tak.Albo tylko PD, Pumpe Duse, to drugie to wuj wie.

 

Ja juz swoim TDI 110 KM zrobilem pierwsze kilometry i jak dla mnie oplacalo sie kupic bo .... wiekszy, lepszy, wygodniejszy i spalanie w cyklu miejskim wyszlo 6,4 litra :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i 2.0 156KM -zegary jak w nieustraszonym i pocisk nie auto , koleżanka miał, bez gazu nie było na niego mocnych -jedno z nielicznych aut większych od 1.0 jaki mi się podobało :D mocny fajny wygląd (3 drzwiowy) i bezawaryjny tylko oc powalało na kolana...

 

Ziomek miał do niedawna, fanatyk Opli. Odpowiednio zgrzebany i podkręcony. Na ćwierć mili łykał nawet Porsche Boxtera. :icon_eek:

 

 

 

AHF to już lepszy bajer. Ja mam 1Z, ale też jest git. I tak się nie znam przecież. :biggrin: Wte zimowe mrozy w mieszanej żłopał koło 7L.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cała sprawa z tym 125p polega na skrzyni biegów, która pasuje do silnika 1,6 VW, a co za tym idzie nawet możesz tam wrzucić nawet 1,9 TDI na pompowtryskach(PD)

 

Pierwsze słyszę (może nie dokształciłem się odpowiednio pod tym wglądem) :blink: .

Skoro pod fiata skrzynie podejdzie silkik 1.9TDI, to podejdzie pod skrzynie 4 i 5 biegową, i do każdego poldka 1.5/1.6 bo wszystkie dzwony skrzyni są takie same, a nawet Tarpany z silnikiem 1.5 z PF125p ze skrzynią 4b też mogły liczyć na swapa. Żyłem w okrutnej niewiedzy. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje tylko trzeba zastosować flansze, bo nie pasują otwory na śruby :)

 

No tak, czyli jednak z moją wiedzą na ten temat jest porządku, flansza zmienia postać rzeczy. Ja głupi już myślałem że podejdzie na żywca. :banghead:

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie!

Ta skrzynia miała dzwon pasujacy pod blok VW. Skrzynia nie pasuje od kazedgo 1,5 czy 1,6.

To musi byc skrzynia od fiata 125 D.

A z ciekawostek mój kolega zrobił sobie na takiej skrzyni 1.8 16v czyli KR z VW:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomem to mam u siebie. Gofer z `97 roku, skrzynia `98, silnik sprzed `95 roku. :blink: Kupiłem w tygodniu pompę wody wg.rocznika auta. Wczoraj rozgrzebałem pół silnika i widzę że pompa nie taka jak trzeba. :banghead: Bieg do sklepu, na szczęście mieli właściwą na miejscu, kilka minut przed zamknięciem wpadłem do nich. Tera wszystko śmiga jak trzeba.

 

I Ty możesz zostać bohaterem w swoim garażu. :biggrin: Przymusowa nauka mechaniki samochodowej.

 

Zdj%25C4%2599cie0083.jpg

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...