Skocz do zawartości

problem z zalewaniem jednego cylindra


julekkawka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam uzytkownikow :) od wakacji moje kle 500 stoi w garazu kiedy przyszedl czas na nim pojezdzic pojawil sie problem.

mianowicie :

-motocykl jezeli stoi dluzej pochodzi z 2 minuty dobrze nastepnie chodzi jeden tlok

,po ponownym odpaleniu jest to samo tylko jeden

-w oleju czuc zapach benzyny

 

 

odpowiedzi ktore dostalem w celu usuniecia naprawy (co z reszta wykonalem juz i NIC)

-wymiana swiec (bylo dobrze przez jakies 12 km)

-czyszczenie zaworu iglicowego tez bez skutku

-wymienilem oczywiscie oleje i filtry

 

Proszę o wasze pomysly , sugestie motocykl jest z 91 rocznika mialem go z 4 miesiace i chodzi bez zarzutu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo wymiana oleju i filtru

porządny pełen serwis gaźników - czyszczenie, ew. wymiana zaworków iglicowych, regulacja, synchro

serwis kranika

 

wlasnie nad kranikiem tez sie zastanawialem ale od stania bardziej powiedzial bym ze to wina gaznika ale byl czyszczony przeze mnie i to dokladnie ...innym pomyslem moze byc zanikanie iskry ale czy objawy by byly takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciśnienie padło na tym garze? Sugeruje pomiar ciśnienia

cisnienie raczej nie bo motocykl jak dlugo postoi to chodzi normalnie przez chwile

 

jak i czym czyściłeś? druga sprawa to zaworki iglicowe - nieraz wymiana jest konieczna a czyszczenie nic nie daje

hmm czuscilem jakas pasta lekko scierna ale dzisiaj usiade i pospuszczam sie nad tym dokladniej jak nic nie da to bede sie meczyl dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pastą??? - gaźniki to albo ultradźwięki albo chemia (ze wskazaniem na UD) - żadna pasta ani mechaniczne czyszczenie

easy to bylo czyszczenie domowymi warunkami nie stac mnie na takie rzeczy, staram sie wszystko zrobic tanim kosztem a dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje winny jest zaworek iglicowy i stan paliwa. Jeśli gniazdo zaworka jest wyjmowane to powinno mieć o-ring. Gdy ten o-ring jest luźny to będzie puszczał paliwo "bokiem" poza zaworkiem czyli między gniazdem a korpusem gaźnika.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ci zalewa cylinder to bezwłocznie trzeba wyczyścić gazniki lub najlepiej kup sobie nowe zestawy naprawcze gaznika czyli zaworek z gniazdami i ustaw według serwisówki poziom paliwa i problem minie ale i tak sprawdz sobie ciśnienie na garach no i olej musisz wymienić :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-w oleju czuc zapach benzyny

 

Wyjmij gazniki, rozloz na drobny mak wszystko co sie da, wyczysc porzadnie carbcleanerem (pasta lekkoscierna?? WTF?? Jesli stosowales ja w srodku to teraz chyba pomoze tylko myjka ultradzwiekowa bo pozapychala wszystko...) zwracajac szczegolna uwage na kanaly ukl. wolnych obrotow. Zloz do kupy i sprawdz poziom paliwa w komorach plywakowych.

Zdejmij bak i podlacz gazniki pod banke z benzyna. Wczesniej wykrec i wygrzej swiece. Zakryj w miedzy czasie przewod od podcisnienia zeby nie bral lewego powietrza. Odpal i zobacz czy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem pobieznie posty i chyba nikt nie wspomnial o uszkodzonym kraniku, a to jest jedno z najczestszych przyczyn zalewania silnika.

 

Dlatego powiedzialem zeby odlaczyl zbiornik i podlaczyl pod banke. Albo mu w podcisnienie leci, albo za wysoki poziom/przeciekajace zaworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...