Skocz do zawartości

kurtka motocyklowa - za krótka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem kurtkę skórzaną Hein Gericke Pro Sports, nie kryję , że używaną i mam taki mały problem...

Po założeniu jej, fajnię się w niej czuje, dobrze leży, klatka, rękawy ok... tylko jest jakaś krótka, kończy się w okolicy pępka, tak że widać nawet cały pasek w jeansach, i teraz moje pytanie Czy te kurtki mają być takie krótkie? jest to rozmiar 56, a wzrost mam 174cm... Kurtka posiada dwa suwaki, jeden któtki, a drugi przez calość kurtki, czy oba są do spodni, czy jeden do podszewki?

Żeby nie wialo po plecach, nerkach itp to trzeba kupić jakieś specjalne podwyższane spodnie? czy dodatkowo pas nerkowy? wolałbym nie kupować dodatkowo pasa, a mieć go odrazu w spodniach. Czy są takie spodnie?

proszę o rady

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, każde spodnie od razu rozwieją Twoje wątpliwości :). Nie muszą być nawet tej samej firmy, tylko zerknij na zamku jakie jest oznaczenie suwaka (np. 8V albo 8Vs) i dobierz taki sam w spodniach (wtedy nie trzeba przerabiać). Masz dwa zamki, żeby móc wybrać czy chcesz spiąć się dookoła czy tylko na nerkach (i dobrze, bo część kurtek ma tylko krótki suwak, ale spodnie zwykle mają obydwa).

W ogóle to rozmiar jest w porządku? Ja mam 178 cm i lekko wchodzi na mnie 50, czasem nawet 48 wcisnę... Musisz być dobrze przypakowany :).

Aha, w spodniach r. 54 zwykle suwak będzie pasował na długość, w mniejszych może pozostać trochę luzu i będzie lekko wykręcało tułów. Ale lepiej dobierz rozmiar portek przede wszystkim pod siebie, a nie pod kurtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jakaś krótka, kończy się w okolicy pępka, tak że widać nawet cały pasek w jeansach, (...)

 

jak dla mnie to jest za krótka. jeśli na stojąco pasek jest poniżej, to w pochylonej pozycji na moto całe nerki znajdą się na wierzchu

inna sprawa, że generalnie krótkie kurtki trzeba spinać, ergo mieć motocyklowe gacie...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę internetową Hein Gericke i wyślij stamtąd do nich maila, po niemiecku, może być także po angielsku. Podaj dane kurtki, a dobiorą Ci odpowiednie spodnie. Nic to Ciebie nie kosztuje i nie jesteś zobowiązany do zakupu, a pytać warto w myśl zasady "kto pyta nie błądzi"

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu jesli bys mial dluzsza kurtke to zamek by sie znajdowal centralnie na dupsku - podczas szlifowania nie byloby to najtrwalsze miejsce. Dlatego zazwyczaj suwak do zsuwania kurtki ze spodniami jest na wysokosci nerek.

Sa tez kurtki dlugie, ale to rzadkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: kurtka bardzo długa przeszkadzałaby w siedzeniu na moto (podwijałaby się z przodu na baku).

Ale najbardziej mnie dziwi że rozmiar 56 jest tak krótki jak mówisz - to jest jednak strój na sporego faceta a nie na chuchro... Może to nie jest rozmiar 56 wg niemieckiej rozmiarówki, tylko np. francuskiej? (strzelam, nie pamiętam tych zależności ale na metkach np. Helda czasem widuję po 3 różne rozmiarówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: kurtka bardzo długa przeszkadzałaby w siedzeniu na moto (podwijałaby się z przodu na baku).

Ale najbardziej mnie dziwi że rozmiar 56 jest tak krótki jak mówisz - to jest jednak strój na sporego faceta a nie na chuchro...

 

Moze jest gruby jak swinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha :D nie wiem, gość mówił, że kupił tą kurtkę w niemczech... chyba, że to angielski rozmiar? ale wtedy była by totalnie za mała :P

mam 173cm, 105 w klatce i 82 w pasie i kurtka jest w sam raz, tylko ta długość...

Faktycznie, jak się schylę, to te kości od miednicy mam na wierzchu... może tak jak mówicie spodnie załatwią sprawe. obecnie mam spodnie z cordury rozmiar l i jest to rozmiar dobry na wysokość, ale w pasie tak duża, że brakło regulacji i trzeba było przerobić troszke... i jak do tych spodni zalozę tą kurtkę, to nie wyglada to najlepeiej ale spodnie są w miar wysokie i nerki są przykrytę, ale gdy się pochylę to kurtka idzie do gory i zachodzi tylko ok 2cm na spodnie i nie wiem czy to nie za malo?? czy skórzane spodnie mogą być dłuższe? jaki rozmiar byłby na mnie dobry? 50? obecnych spodni nie spinalem z kurtka, gdyż jest odwrotnie wszyty zamek, a w spodniach długiego nie ma...

pozdrawiam

 

acha, i jakiej firmy spodnie wybierać? w miarę dobre, z ochraniaczami i nie zbyt drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...