Skocz do zawartości

15k PLN - jaki motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w związku z przeciągającą się weryfikacją rejestracji kolegi, pozwoliłem sobie założyć temat w jego imieniu. Zawodnik poszukuje motocykla sportowo-turystycznego na którym można zając wygodną wyprostowaną pozycję a plecaczek nie zabije go za ból tyłka. Wzrost poszukującego to 185cm natomiast waga to około 95kg. Plecaczek to filigranowa kobieta około 50kg wagi. Kwota jaką chciałby przeznaczyć na motocykl to 14-15k PLN. Posiada doświadczenie na RS125, przejechał nią niecałe 30kkm przez 4 sezony. Na razie nie miał okazji przymierzyć się do czegokolwiek więc będę wdzięczny za odniesienie się także do stosunku wielkości motocykla i jego wzrostu, żeby nie wyglądał jak na psie. Motocykle, które mu się podobają to Yamaha FZ6, Suzuki GSR600, Suzuki Bandit 650, Kawasaki ER6N/F, Yamaha BT 1100 Bulldog. Bardzo proszę o weryfikację modeli podanych oraz jakieś uwagi i propozycje innych sprzętów. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fz6 czy fazer dobra sprawa w miare mocny, wygodna pozycja lepsza trakcja od bandita kawy, yamaha bt to malo spotykany motocykl, malo egemlparzy no ale nie smiertelna v2, ciezej sprzedac choc ja wiem :icon_rolleyes: a jak sie jezdzi to nie wiem, napewno ma duo momentu, niech kumpel szuka czegos z owiewka, zalezy czy bedzie daleki trasy robil, v storm albo versys to tez swietne moto, wygodne duze skoki zawieszen i do miasta sie nadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandit jest ok ale wersja S odpada, podobnie jak V-strom jest potwornie brzydka...

A to będziesz na nim jeżdził czy postawisz w salonie? :icon_razz:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez radze kupić moto które się zwyczajnie podoba, vstrom może i jest mega uniwersalny ale co z tego jak bedzie mnie wku**iał za każdym razem jak bede włazic go garażu i się na niego gapić. po za tym mało szpanerski i spektakularny sprzęt a to tez sie liczy np dla mnie bo jestem bardziej estetą niż człowiekiem praktycznym - dlatego jeżdże pieknym, dudniącym mastodontem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden z podanych nie jest sport-turystykiem, to nakedy, co najwyżej z półowiewką. ale jak najbardziej nadadzą się do zastosowań. tym bardziej, że 1,85 to jeszcze nie jest jakiś niesamowity wzrost

inna sprawa, że teraz to możemy sobie gadać do upadłego: póki chłop nie obejrzy kilku modeli na żywo i nie przymierzy się do nich (najlepiej niech ktoś mu jeszcze zrobi zdjęcia z boku, dla porównania na spokojnie w domu), to nasze gadanie psu na budę się zda; albo co najwyżej dostanie kilka nowych propozycji do przymiarki

 

BTW polecam tematy o motocyklach dla dużych/ wysokich, kolega niech poczyta, może coś mu jeszcze innego się spodoba

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie padła jeszcze propozycja VFR? dziwne :icon_razz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja doradzałem mu w sumie Bandita 650N z akcesoryjną owiewką, koleś jeździ zazwyczaj w koło komina, wycieczka do 300-400km to dla niego turystyka. Raz do roku śmignie na Chorwację. Nie sądzicie, że by się nadał? Za 14-15k mógłby mieć takiego Bandita + jakiś fajny akcesoryjny wydech i jeszcze parę stówek by zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy armaturze jak dla mnie jest... mam qmupla ktory ujeżdża vstoma 650 i jeździ gdzie chce. doby na autostradę, doby w leśne szutry, dobry do miasta, więc w reasumujac mdły do bólu :icon_razz:

Cosmoo dalej ujeżdżasz draga?

 

konrad1f vfr w tych pieniądzach jest zbyt oczywistym wyborem żeby o niej pisać... technologicznie FI góruje o zgozo nad nowszym modelem, vtec nadrabia wygladem i w tej kasie trzeba by poszukać ładnej sztuki ale jak dla mnie motocykl prawie idealny, wydechy w nowszej wersji mi jakoś nie lezą... ciągle chodzi po głowie mi ta maszyna, ale ja chcialbym zjeść ciastko i mieć ciastko (czyt. drag stara) a na dwa konie narazie możliwości brakuje :bigrazz:

Edytowane przez FhissT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...