Skocz do zawartości

Quad 150cc - chinol problem


Lidkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciotka przyprowadziła mi chińskiego quada do naprawy.

Ponoć miał być gaźnik do wyczyszczenia i wyregulowania jednak nie na tym koniec.

Gdy chce się odpalić go na rozrusznik strasznie wolno kręci i nie zapali.

Jednak po podłączeniu do samochodu bez uruchamiania silnika quad kreci rozrusznikiem tak jak powinien no i odpala i gada ładnie.

Pierwszy na odstrzał akumulator stary wiec trzeba nowy - jednak efekt ten sam kreci słabo (aku AWINA 9Ah)

Mam 2 rozrusznik może szczotki, tulejki itd - dalej to samo jak wolno kręcił tak kreci

Bendiks - założony drugi dalej to samo

Regulator napięcia- to samo...

 

Bez świecy jak nie ma kompresji kręci elegancko więc nic go nie blokuje tj sprzęgiełka od rozrusznika.

 

Zauważyłem jedno że jak kręci rozrusznikiem to na aku napięcie spada do 5/6V , lecz aku jest nówka ma z 6 godzin ;/ Zalane elektrolitem z zestawu postał godzinę i powinien kręcić a tu dupa.

Masa jest dobra sprawdzałem.

 

Chińskie gówno, dzieciaki miały mieć gotowy sprzęt na sobotę i chyba sobie nie pojeżdżą.

 

Jakieś pomysły ?

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się chce do mnie przyjechać, to mam takie gó..o do oddania. Nieodpalane od zeszłej zimy, bo tylko w zimie była na nim zabawa. Quad 110 cm, przebieg silnika znikomy, przebieg całego quada duży, bo używałem go przez kilka lat do trenowania zaprzęgu psów (silnik był w tym czasie wymontowany).

 

Jak coś to daj znać. Do zabrania za darmo.

 

Takie coś:

jazda4.jpg

 

Pozdro!

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły ?

wstaw akumulator z prawdziwego zdarzenia

 

podłącz akumulator ze swojego motocykla i sprawdz czy jest ok,jak bedzie ok to wstaw taki do quada.

 

Albo np. taki aku powinien dać rade

http://moto.allegro.pl/akumulator-yt19-12b-fiamm-12v-19ah-bmw-harley-i1919931718.html

Edytowane przez Mounthains
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem go i chodził tak z 30minut wyłączyłem i jak na razie odpalił sam bez potrzeby większego akumulatora.

Zobaczę jutro jak wstanę czy ruszy sam jak tak to go wyleczył aku od samochodu i własny alternator trzyma, 12,6V cały czas.

 

 

PS chętnie przyjmę quada chińskiego może być nie sprawny ale żeby był kompletny, dodatkowym atutem będą papiery potrzebne do rejestracji.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile? 100 zł? Więcej się będę pieprzył z opłatami za aukcje i maruderami, którzy będą jeszcze chcieli, żeby im to gdzieś dowozić. Daj spokój, tym gównem się nie da jeździć, po 10 minutach kręcenia bączków w zimie dochodzisz do wniosku, że to porażka. Do lasu na prawdziwe zabawy miałem zresztą lekko zmotaną Vitarę, więc było co topić ;)

A tak może komuś się przyda jakiś element z tego, nie wiem.

 

Nie mówiąc o tym, że szybciej się nim jeździło, jak psy zaprzęgałem, niż na silniku. I pewniej, bo z psami mogłem zrobić dziennie 40 km i wracałem do domu, a jakbym się wybrał na przejażdżkę tej długości do lasu polegając na silniku... to i tak na 110% bym wracał na piechotę :icon_mrgreen:

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się chce do mnie przyjechać, to mam takie gó..o do oddania. Nieodpalane od zeszłej zimy, bo tylko w zimie była na nim zabawa. Quad 110 cm, przebieg silnika znikomy, przebieg całego quada duży, bo używałem go przez kilka lat do trenowania zaprzęgu psów (silnik był w tym czasie wymontowany).

 

Jak coś to daj znać. Do zabrania za darmo.

 

Takie coś:

jazda4.jpg

 

Pozdro!

silnik czy caly quad? Bo chetnie bym zaopiekowal sie ta mala chinka.. Jezeli bedzie taka mozliwosc..

Edytowane przez Bilet91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przygarniesz? Widać że nie miałeś jeszcze styczności z chińczykami. Jeszcze chętniej oddasz go za free za jakiś czas. :icon_twisted: Ja już nawet za darmo nie biorę chinoli. Nie zniżam się do tego poziomu. Zły dotyk boli całe życie...

 

 

Wracając do tematu - zamontuje markowe aku. Ta Awina, Power, wszystkie te turbo-nitro-pro-akumulatorro nadają się jedynie do tego aby złączyć plus z minusem na stałe i szybko się oddalić. :banghead: A w obecnych temperaturach padają jak naśrutowane gołębie z dachu.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba z rana, słychać tylko bandiks jak tyka i nic po za tym więc prostownik podłączony zobaczymy czy go ruszy...

Jak nie to reklamacja akumulatora.

 

PS ten chinol do przytulenia jest zaklepany już prze ze mnie :)

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...