Skocz do zawartości

Kiedy można jechać na piątym biegu


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój motocykl to Wektor FD150-3. No i mam pytanie kiedy mogę wrzucać piąty bieg? W samochodach to wiadomo na długiej trasie a w motorze to nie wiem? U mnie na czwartym biegu nie pojadę zbyt szybko bo silnik brzęczy na wyższych obrotach dopiero na piątce motor się rozkręca do dużych szybkości.

 

Proszę o opinie

 

Kolego jeśli to nie żart to w skrócie wygląda to ta

- silnik przy spokojnej jeździe i po równym powinien ciągnąć na każdym biegu lecz obroty musisz utrzymać takie żeby maszyna nie szarpała.Jeśli się nie da redukujesz bieg.

- jeśli chcesz jechać dynamicznie utrzymujesz silnik w górnym zakresie obrotów, bywa że na granicy odcięcia korzystając z największej mocy możesz b.szybko wyprzedzać .Jeśli moto leci zbyt szybko to redukujesz. Jeśli jedzie zbyt wolno a obroty są zbyt wysokie zapinasz wyższy bieg

- jeśli obroty spadają np podczas jazdy pod górę to redukujesz

- dojeżdżając do zakrętu czy po dogonieniu np ciężarówy redukujesz wysoki bieg by hamować silnikiem i uzyskać wyższe obroty i ich zapas potrzebny do przejścia przez winkiel czy do dynamicznego wyprzedzania

- piątkę możesz zapiąć gdy silnik będzie w stanie bez szarpania pociągnąć moto w trakcie spokojnej jazdy , albo w tedy gdy osiągnie odpowiednio wysokie obroty do dynamicznej jazdy

To w skrócie było by tyle,ale można by pisać bez końca.

A tak na marginesie - czego uczyli cię na kursie nauki jazdy że robisz sobie obciach zadając takie pytania ? :buttrock:

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w piątki. Inne dni tygodnia całkowicie nie wskazane! Nie wprowadzajcie człowieka w błąd.

Eeeeee tam! Zapomniał kolega o tzw "Wiekim Piątku" W dniu tym można tylko do 3 biegu.No,chyba że póżnym wieczorem,poza terenem zabudowanym.Obowiązuje do 5 rano,zanim sie rozwidni.... :icon_razz:

 

Myślałam, że źle przeczytałam temat...Q..wa, panowie, i Wy mówicie, że baby nie nadają się na kierowców???

Baby to są w nosie,jak mawia moja żona.Najwyżej kobiety... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta najlepiej to się dobrze pośmiać z człowieka, bo reszta to się już urodziła z wrodzoną umiejętnością zmiany biegów. :banghead:

Na samym początku to najlepiej jak jakiś motocyklista na żywo pokaże ci co i jak, bo pewnie dopiero zaczynasz.

W twoim motocyklu V-bieg można już włączyć w zależności od potrzeb i obciążenia od 50-60km/h do prędkości max, czyli do około 110km/h.

Z czasem się nauczysz jakie obroty ten silnik lubi.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Na 5 biegu można jeździć w miejscach gdzie nie ma zakazu używania tego biegu :icon_mrgreen: :icon_razz:

 

Qrva, padłem :laugh:

 

Ta najlepiej to się dobrze pośmiać z człowieka, bo reszta to się już urodziła z wrodzoną umiejętnością zmiany biegów. :banghead:

 

A nie przemknęła ci czasem nawet przez ułamek sekundy tak myśl, że jak gość nie ma pojęcia o zmianie biegów, to może to oznaczać, że nie ma po prostu prawka?

 

Pewnie, że nikt się nie rodzi z "umiejętnością zmiany biegów". Tego uczą na kursie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...