Skocz do zawartości

Civic czy Tigra- co wybrać


Zino R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mylisz sie kolego, syfik tej generacji nie ma ocynku i gnije tak samo jak nissan, opel, ford, mozna miec farta i trafic taki wózek z Italii i wtedy nie ma lipy, ale niestety makarony nie dbają tak o sprzęt jak Niemcy, a nawet honda jak będzie zaniebana stanie sie skarbonkąogólnie z takim budzetem jest cięzki temat, bo powzej 10k mozna przyczaić się na seata lub skodę w tdi, dobre silniki i dobra blacha, zaś przy takiej kasie jak chcesz wydać pozostaje ci wybór albo bezawaryjne i żwawe Japońce albo jakis dojechany golf 3 lub reno, które mi osobiscie nie leząja mam najlepsze auto świata, na szczęście własnego nie potrzebuję :icon_mrgreen:

Akurat w przypadku ocynkowania Civica, niestety Ty się mylisz.

Civic 6 gen. był ocynkowany, czy w to wierzysz, czy nie.

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od egzemplarza. Ostatnio kumpel mial dwie A3 na handel. Jakos z koncowki lat 90.Fakt ze jedna byla z UK,ale druga z Niemiec. I obydwie mialy zdecydowanie wiecej rdzy niz u mnie w Civicu, w ktorym cos tam sie pojawia-ale tylko w miejscu, gdzie wczesniej byl naprawiany blacharsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obydwie mialy zdecydowanie wiecej rdzy niz u mnie w Civicu, w ktorym cos tam sie pojawia-ale tylko w miejscu, gdzie wczesniej byl naprawiany blacharsko.

 

Mam akurat A3 z 99 roku - zero śladu rdzy. Z Hondą z ciut starszego rocznika jest tak, jak piszesz, też zero rudej. Jednak tu dużo zależy od "historii blacharsko-lakierniczej" :icon_biggrin:

 

Największy dramat to był Land Rover. Nadwozie super, bo aluminiowe, więc ruda się grozi. Natomiast rama, podłoga bagażnika... po prostu dramat na resorach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Civic, pomimo 14 lat, trzyma się wzorowo, poza tylnymi nadkolami, które w tym roku robiłem. Ale to raczej jakaś wada konstrukcyjna i w tym miejscu gromadzi się wilgoć.

Jeżeli gniją, to miejsca naprawiane blacharsko.

Może to kwestia tego, że ten model Hondy jest "bardzo narażony na naprawy blacharskie"

Edytowane przez mahor

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Civic, pomimo 14 lat, trzyma się wzorowo, poza tylnymi nadkolami, które w tym roku robiłem. Ale to raczej jakaś wada konstrukcyjna i w tym miejscu gromadzi się wilgoć.

Jeżeli gniją, to miejsca naprawiane blacharsko.

Może to kwestia tego, że ten model Hondy jest "bardzo narażony na naprawy blacharskie"

 

Dokładnie, w Civicach gniją tylko tylne błotniki z racji tego ze nie było montowanych plastikowych nadkoli wewnątrz, zbiera się tam błoto i o... są dostępne akcesoryjne nadkola plastikowe które załatwiają sprawę. Mój Civic po takim zabiegu i wymianie reperaturek jeździ teraz u znajomego już 4-ty rok i nic nie wychodzi.

Yamaha RD 250 LC '82 - była
Pannonia T1 '64- jest, w remoncie
Kawasaki LTD 450 '85 - była

Suzuki VL800 VOLUSIA 04 - była

Yamaha XV1700 WARRIOR '06- JEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym za tą kase szukał Lancia Lybra lub Alfa Romeo 155/156.

 

ewentualnie coś takiego

http://otomoto.pl/citroen-xsara-16v-vts-C20972718.html

 

o k*rw... :banghead:

 

 

gość szuka taniego auta żeby przelatać trudne chwile a nie kolejnych kłopotów :P

Yamaha RD 250 LC '82 - była
Pannonia T1 '64- jest, w remoncie
Kawasaki LTD 450 '85 - była

Suzuki VL800 VOLUSIA 04 - była

Yamaha XV1700 WARRIOR '06- JEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem awaryjności Lancię i Alfę przebijają chyba tylko buble z logiem Land Rover. Ale znam takich, którzy wolą pchać Discovery, niż jeździć Land Cruiserem :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k*rw... :banghead:

 

 

gość szuka taniego auta żeby przelatać trudne chwile a nie kolejnych kłopotów :P

e tam,ja kupilem swoja lancia delte za 3000 zl... i zrobilem juz z 5000 km i zmieniam tylko dlatego że troche słąby silnik ma ale na najnowszą Tigre czy coś takiego bym nie zamienił.I co dziwne wszystko działa (oprócz klimy-pasek zdjęty).Za całe 3 koła.I co nie da sie kupić dobrego auta w tej cenie? otóż da sie ale nie należy na lans stawiać:D jak kupie jutro drugie auto to moge nawet sprzedać za te 2700 i i tak by pojeżdził.

 

A i przegląd też jak robiłem wszystko w normie,czyli da sie.

Edytowane przez Mounthains
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dziwne wszystko działa (oprócz klimy-pasek zdjęty)

Klasyczny trik sprzedawcy przy padniętej klimie. Załóż pończochę zamiast paska i spróbuj odpalić na chwilę klimę to będziesz wiedział, o czym piszę :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj klima jest padnieta,pasek zdjelem sam... nie wiem czego sie czepiacie, za ta kase oczekujecie super sprawnego auta?? no to życze powodzonka

 

Ale działa wszystko praktycznie oprócz klimy,włacznie z elektrycznie sterowanym szyberdachem,ogrzewanie oczywiście jest ... jasna alcantra wykończenie... lol za 2700 to ja jestem Św. Mikołaj ,a i nie musze wcale sprzedawać bo lubie te autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, w jasnej alcantarze przyjemniej się czeka na pomoc drogową o 3:00 rano na pustej drodze 300 km od domu. lol :flesje:

Ale zimno przynajmniej nie bedzie-bo przeciez napisal ze ogrzewanie dziala. No i moze gwiazdy przez dach poogladac.Elektrycznie otwierany :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...