Skocz do zawartości

Tłok cylindra w 50ccm


Woźny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w planach przerobienie 50ccm na 72ccm. Średnica tłoka w 50-tce wynosi 39mm a w 72ccm wynosi 47mm. Jestem w tym zupełnie nowy i nigdy nie rozkręcałem swojego silnika. Trochę próbowałem się rozeznać w tym temacie i oglądnełem ten oto film http://www.youtube.com/watch?v=CQUAtE8E66k . Widać na nim że tłok jest dopasowany do otworu w silniku (około 3:27 min). I moje pytanie brzmi czy jak kupie tłok 47mm to on mi się tam bez problemów zmieśći?

Edytowane przez Woźny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby jak?:D

Domyślam się że chodzi o jakiś chiński czterosuwowy motocykl. W takim wypadku potrzebujesz kupić kpl. tj cylinder i tłok i być może głowicę- tego nie wiem w tym momencie.

Taki tuning jest wykonalny w większości chińskich pojazdów... ale podejrzewam że za wysokie progi- bez obrazy ale widać że jesteś zupełnym laikiem więc jakbyś miał sobie poradzić np z ustawieniem rozrządu??

Jakiś mechanik Cię ratuje, lub ktoś kto ma pojęcie- nie musi być wielkim specem.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje. Mam wymiary więc bedzie można poszukać czegoś pożądniejszego, jezeli cokolwiek takiego istnieje. A jak nie to dam sobie spokój :icon_razz:

 

właściwie czy ma sens kupowanie drogich częsci do tanich chinoli? nie lepiej poczekać i kupić coś lepszego?

Edytowane przez Woźny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać tłok cylinder i głowice ale... życzę powodzenia w spasowaniu zestawu bo jakość wykonania tych 72 woła o pomstę do nieba, mnie się co prawda udało ale zaworów już na mikrometry w tych zestawach nie ustawisz, najprościej na czuja :).

Ale powiem jedno:różnica w jeździe z pasażerem jest znaczna.

(Ja jeszcze do motorowerka dołożyłem chłodnice oleju - naprawdę jest różnica przy dłuższej jeździe). Córy uczyły sie na tym jeździć :D

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...