Skocz do zawartości

nowy czy używany?


nowy czy używany  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał fabrycznie nowy czy tuningowaną używkę?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat jaki kupić motor typu enduro z używanych i nowych.

Używne z opisem:

1. Rieju RRX RR "Sport Edition"

Przebieg w km:

9 960 km

Moc:

13 KM (10 kW)

"Mam do sprzedania piękny motorower marki Rieju model RR 50 "Sport Edition" po przeglądzie. Motor w stanie bardzo dobrym, silnik igła v-max 80 km/h przy bardzo dobrym przyspieszeniu. Ponadto motorek ma piękny niebieski (metaliczny) lakier, nie dawno wymieniany był olej w skrzyni biegów, płyn hamulcowy, miał też smarowany łańcuch. Nigdy mnie nie zawiódł. Polecam go dla początkujących jak i dla bardziej doświadczonych motocyklistów. Zainteresowanych proszę o kontakt GG: 23120120. Pisać nawet na niewidocznym. Na życzenie klienta, mechanik może poręczyć sprawność motoru."

 

2. Derbi Senda X-Treme SM 2006

Przebieg w km:

5 000 km

Moc:

8 KM (6 kW)

Motorower przyjechał z Holandii jako zablokowany.

Silnik OK. W Polsce zostały ściągnięte blokady. W taki stanie zrobił do tej pory około 300km.

Prędkość maksymalna to ponad 90km/h

Opona tył 90%, opona przód nowa (Mitas)

 

Tuning :

- centralny wydech akrapovic

- gaźnik dellorto 17,5

- stożek malossi E5

- paski na kołach

- manetki pro grip

- lusterka carbon

- gąbka na poprzeczce kierownicy

- tył lampa - LED

 

Czy może jakiś nowy:

1. Kingway Apollo

Rok produkcji:

2010

Przebieg w km:

1 km

Moc:

5 KM (4 kW)

Zarejestrowany i opłacony w Polsce.

 

2. Kingway inny Yamasaki

Rok produkcji:

2010

Przebieg w km:

1 km

Moc:

4 KM (3 kW)

 

 

 

To są przykłady motorów w cenie ok 4000zł tyle zamierzam dać plus minus ewentualnie tysiak.

Co proponujecie nowy z gwarancją, pewny, 1 właściciel, wiesz co wymieniasz i co z nim robisz

czy używkę od nieznajomego, który nie wiadomo co z nią zrobił ale za to elementy stuningowane tak, że jest lepszy a niekiedy bezpieczniejszy?

 

Zamierzam enduro jeździć do pracy ok 20 km w obie strony i może czasami jak jakiś model 50 pozwoli pojechać na jakąś górkę lub do lasu pojeździć.

Edytowane przez klaudinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu moim zdaniem :D

 

125 4T cię nie sponiewiera bez przesady to +/- 10KM....a spali mniej niż 50 2T i dłużej posłuży......125 4T można już trochę porzeźbić w terenie i spalanie 3/100 na dojazdach do pracy napewno nie będzie bez znaczenia...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwsze moto wybrałem 125 w 2t, pali dużo, a po paru dniach jeżdżenia uważam, że mocy mi brak :D

w twoim przypadku zastanowił bym się naprawdę nad 4t 125, mocy wystarczy na pierwsze moto, a i przy cenie prawie 6zł za litr benzyny sporo zaoszczędzisz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest problem w maszynie, pogodzie czy Tobie samym ?

 

Względem tematu. Zgaduję, że nie masz uprawnień i tutaj jest dylemat. Jeśli zamierzasz zagłębiać się w temat moto to zrób sobie A1 (ew pełne A jeśli nie chcesz się rozdrabniać) i szukaj 125 4T. Większość jest mułowata ale i tak ma więcej momentu obrotowego niż dowolna 50'tka z tyci wałem korbowym i tyci tłoczkiem.

Spalanie w okolicach 3L/100KM to w zasadzie standard dla 125 w 4T co przy tej cenie wahy zrobi dużą różnicę zwłaszcza, że ceny nie wyglądają jakby miały się zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Za niecały miesiąc zamierzam kupić swój pierwszy motor 50cc. Mam 176 cm wzrostu 79kg wagi, sam będę jeździł, tylko na szosie, czasami po żwirze, W związku z tym mam kilka pytań:

1. jakie opony powinienem kupić, widuję 16 i 14; 17 i 17; 17 i 18 więc trochę się pogubiłem, jakie polecacie by się dobrze jeździło i wygodnie

2. czy potrzebuje innych opon na drogę i żwir czy te same wystarczą? Widzę terenowe i szosowe pytanie czy są uniwersalne?

3. czy dodatki typu alarm się przydają?

4. czy więcej KM oznacza że motor będzie lepszy i szybszy czy to nie ma zbytniego znaczenia

5. na co zwrócić uwagę kupując motor tj. hamulce, sprzęgło, silnik, itp nie znam się jeszcze za dobrze

 

Pozdrawiam

 

Jakby ktoś mógł jeszcze coś dopowiedzieć proszę o napisanie mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkie pytania masz odpowiedzi wystarczy poszukać

 

niektóre pytania zadajesz skrajnie durne np pytasz jakie opony kupic jak nie masz jeszcze motocykla i nie wiesz jakie koła bedziesz miał :D

 

pozatym chyba logiczne jest że na koło 18 nie kupuje się opon o rozmiarze 16 bo musiałbyś wymienić koło :D

 

stary ulituj się i poszukaj to co pytasz to są totalnie absolutne podstawy :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkie pytania masz odpowiedzi wystarczy poszukać

 

niektóre pytania zadajesz skrajnie durne np pytasz jakie opony kupic jak nie masz jeszcze motocykla i nie wiesz jakie koła bedziesz miał :D

 

pozatym chyba logiczne jest że na koło 18 nie kupuje się opon o rozmiarze 16 bo musiałbyś wymienić koło :D

 

stary ulituj się i poszukaj to co pytasz to są totalnie absolutne podstawy :D

4. czy więcej KM oznacza że motor będzie lepszy i szybszy czy to nie ma zbytniego znaczenia

:biggrin:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...