Skocz do zawartości

jakie klocki na tyl f4is.


oil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie musze zakupic nowe klocki do tylu do mojej hondzi jakie wybrac?ferrodo sa tanie ale czy dobre i na ile starcza?poprosze o podpowiedzi.

 

Powinny być Nissiny ale możesz zamontować Ferodo.

Na pewno wytarczą na pierwsze hamowanie z dużej prędkości, drugiego ostrego hamowania nie polecam :icon_biggrin:

jak już przedmówca zasugerował nie powinno się używać tego hamulca ale każdy uparty musi się sam przekonać jak to boli :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciągle ten sam temat: o hamowaniu tylnym hamulcem w sporcie...

Przeca wszystko jedno co tam będzie, nie ma to znaczenia...

To fakt-w CB 750 tylny hamulec byl hamulcem roboczym.Klocki wymieniane rowno z przodu i z tylu. W FZ1 po 40 tys km klocki z tylu jak nowe :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już przedmówca zasugerował nie powinno się używać tego hamulca ale każdy uparty musi się sam przekonać jak to boli :icon_biggrin:

 

moze coś ciekawego uda sie zaobserwować tym bardziej spostrzegawczym

http://www.scigacz.pl/ABS,czy,bez,ABS-u,jakie,hamowanie,jest,bardziej,efektywne,12478.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz założyć niezbyt wyszukane klocki np. ferodo ploatinium bo na tylny hamulec w zupełności wystarczą a mieszanka z jakiej sa wykonane nie poorają tarczy.

 

 

Powinny być Nissiny ale możesz zamontować Ferodo.

Na pewno wytarczą na pierwsze hamowanie z dużej prędkości, drugiego ostrego hamowania nie polecam :icon_biggrin:

jak już przedmówca zasugerował nie powinno się używać tego hamulca ale każdy uparty musi się sam przekonać jak to boli :icon_biggrin:

 

no tak przeciez producent montuje hamulec na tyle dla jaj. znając prawidłową - skuteczną technikę hamowania z dużej prędkości wiedział bys ze tylny hamulec odgrywa tam bardzo istotną rolę stabilizowania toru jazdy.

 

szkoda ze moderator spamuje i do tego jeszcze pisze głupoty, no ale moderator święta krowa :notworthy:

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak przeciez producent montuje hamulec na tyle dla jaj. znając prawidłową - skuteczną technikę hamowania z dużej prędkości wiedział bys ze tylny hamulec odgrywa tam bardzo istotną rolę stabilizowania toru jazdy.

Nie wiem o jak duzych predkosciach mowisz, ale ja jezdzac kiedys na torze-z subiektywnie duzymi predkosciami-nie dotykalem tylnego hamulca. A hamowanie na prostej startowej przed zakretem nalezy do hamowan typu "full stop". Tylne kolo odrywa sie wtedy od asfaltu, i nie bardzo wiem w czym mogloby pomoc uzycie tylnego hebla... Kiedy uzywam tylnego hamulca?Gdy jade z obciazeniem z tylu(pasazer). Wtedy faktycznie sie ten hebel przydaje. A ze motocykl to z zasady pojazd jednoosobowy, wiec hamulec wyglada jak nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Ferodo (polecam, sam stosowałem wyczynowe DS2000 i DS3000 zależnie od temperatury i od charakterystyki imprezy), to odezwij się bezpośrednio do Leszka Wójcika, który o hamulcach wie wszystko. Strona www.hamulce.net, tam znajdziesz i kontakt, i dużo informacji o hamulcach.

 

Pamiętaj tylko, że jest prawidłowość:

1) im lepsze klocki na ciepło, tym gorzej hamują nierozgrzane

2) klocki, które się wolno ścierają, nie hamują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz strzelał piony FZ1 to klocuszki szybko znikną, Ty mój miśku. :icon_biggrin:

Piony są dla metro ;)

Pamiętaj tylko, że jest prawidłowość:

1) im lepsze klocki na ciepło, tym gorzej hamują nierozgrzane

2) klocki, które się wolno ścierają, nie hamują

Upraszczasz, i wychodzi bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Ferodo (polecam, sam stosowałem wyczynowe DS2000 i DS3000 zależnie od temperatury i od charakterystyki imprezy), to odezwij się bezpośrednio do Leszka Wójcika, który o hamulcach wie wszystko. Strona www.hamulce.net, tam znajdziesz i kontakt, i dużo informacji o hamulcach.

 

Pamiętaj tylko, że jest prawidłowość:

1) im lepsze klocki na ciepło, tym gorzej hamują nierozgrzane

2) klocki, które się wolno ścierają, nie hamują

DS-y to klocki do samochodów-nie ma odpowiednika do motocykli.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...