Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem nowy akumulator, ktory po pelnym naladowaniu zachowuje sie tak, jakby byl niemalze rozladowany. Motocykl nie odpala ani z przycisku ani z popychu. Zauwazylem, ze w okolicach swiec mam nieco paliwa, najwidoczniej mechanicy stracili nieco wachy, czy to moze byc problem? Czy moze cos nie tak w regulatorem napiecia? Dodam, ze tydzien temu wszystko bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szpuladrutu

Zakupilem nowy akumulator, ktory po pelnym naladowaniu zachowuje sie tak, jakby byl niemalze rozladowany.

To reklamuj. Zmierzyłeś napięcie?? Jak nie da się go naładować prostownikiem to znaczy jest uszkodzony.

Rozumiem, że motocykla nie można odpalić czyli nie można sprawdzić napięcia ładowania w motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator dziala. W porownaniu do starego jest kilkakrotnie lepiej. Tylko jest tak jakby caly czas padniety. Stary akumulator podlaczylem dla testu, jest o wiele gorzej. Czy lekko zalane paliwem swiece moga byc czemus winne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator dziala. W porownaniu do starego jest kilkakrotnie lepiej. Tylko jest tak jakby caly czas padniety. Stary akumulator podlaczylem dla testu, jest o wiele gorzej. Czy lekko zalane paliwem swiece moga byc czemus winne?

Oczywiście że tak. Ale nie rozumiem jednego... motocykl z normalną prędkością kręci rozrusznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz lejce do samochodu i sprawdź jak kręci przy mocnym aku. Sprawdź czy jest iskra. Jak jest to zapakuj nowe świeczki i sprawdź czy się odezwie silnik.

Narazie poczekaj z pogrzebaniem reglera bo nawet nie wiadomo czy iskra jest.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli rozrusznik kręci z normalną prędkością to po co piszesz, że jak by ledwo co zipał? masz nową świecę? jeśli nie to kup nową bo może się okazać ,że ona jest winna a narobisz sobie sporo roboty przy sprawdzaniu instalacji , a nie daj Bóg rozkręcania silnika;p

problem zaczął się tuż po wymianie ako? może kabel jakiś do masy Ci dotyka i wyłącza zapłon albo urwałeś przez przypadek- ja tak miałem podczas jazdy, nagle zgasł a okazało się , że urwał się kabel od masy. Masz miernik ręczny to działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szpuladrutu

j masz nową świecę? jeśli nie to kup nową bo może się okazać ,że ona jest winna a narobisz sobie sporo roboty przy sprawdzaniu instalacji ,

Raczej bym tutj pisał w liczbie mnogiej. Wątpie że to wina świec. Jak rozrusznik zamula możesz mieć ggdzieś zwarcie i ucieka Ci prąd.JAk kolega Monter radzi podpinaj go pod większy amperaż i sprawdz wtedy.

Tak przy okazji raczej na pych nie odpalaj - jak Ci rozrząd przeskoczy będziesz nowej głowicy szukał..

Edytowane przez szpuladrutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może ile miał akumulator po naładowaniu,ja ostatnio miałem problemy z Yuasą która po czterech miesiącach zaczęła umierać,po naładowaniu miała 12,8 V zamiast 13,2V,po podłączeniu do instalacji napięcie spadało do 12,6,a po włączeniu obciążenia robiło się ledwie 12.

Moto nie chciało odpalać,musiałem rano biegać po parkingu i brać na pych a skubana trochę waży.

Panowie ze sklepu twierdzili że aku jest dobre a ja że do dupy,a ponieważ jadę na kolejną wyprawę muszę mieć dobry na 100%,nie będę przecież zapychał objuczonego dromadera gdzieś w Macedonii lub Grecji,w końcu wynegocjowałem że dadzą mi na parę dni jakiś zamiennik którego sam zaleję i uformuję.

Okazało się że miałem rację,aku po naładowaniu miało 13,2V,moto zaczęło odpalać nawet jak stało parę dni,problemy się skończyły,panowie dali mi nową Yuasę w kartoniku a nie jak poprzednią już zalaną do łapki,bez kartonika,zrobiłem co trzeba i jak na razie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik za 1 funciaka Ci wystarczy...KLIK. A jak nie chcesz z jebaja to zapewne w większości motoryzacyjnych sklepów jest i typowych molochach sieciowych.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...