Skocz do zawartości

Duży motocykl dla dużego chłopca


Rekomendowane odpowiedzi

przecież Z1000 jest maleńki... :icon_rolleyes:

GSXR praktycznie od k1 do końca są stusunkowo duże

Fajer 1000rr mały

Kawa od 06 duża 04 05 mała

R1 średnie :icon_biggrin:

ja jak wsiadłem z R1 na Z1000 to myslałem że siedze na przednim kole...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersporty mają być z założenia jak najmniejsze. Do tego dążą inżynierowie którzy je projektują. Jeśli chcesz mocny i duży motocykl to zapomnij o supersportach i rozważ: XX1100, BMW K1200S/1300S, ZZR1400 itp. Ja mam 188cm wzrostu, na moim sprincie jest mi wygodnie, a na XX-ie miejsca jest nawet trochę za dużo :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes sie przymierzyc i przejechac a potem zadac sobie pytanie jak sie na tym sprzecie czujesz a nie Jak wygladasz. Jak sie nogi mieszcza i nie stukasz kolanami w kask to powinno byc ok. Znam ludzi ktorzy dosiadaja Daytony 675 przy 195cm ale jest im wygodnie (840mm siedzenie)

Ja mam 182cm/95 kg i ujezdzam Gsxr750 '10. Siedzenie mogloby byc tak ze 20-30mm wyzej. Wiec dla ciebie raczej sporty od 820mm w gore (np.R1?)

Nie bierzesz pod uwage naked-ow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Może trochę nietypowo bo szukam motocykla po 2 latach przerwy, musiałem sprzedać z powodów finansowych - przeprowadzka na drugą stronę Polski urodzenie dziecka i wykończenie mieszkania.

Na szczęście udało mi się coś odłożyć i szukam motocykla oraz ubrania - oprócz zmiany miejsca zamieszkania zmieniłem też swoje gabaryty - przytyłem ponad 30kg.

 

Przy wyborze motocykla odpowiedziałem już sobie na kilka pytań:

Dłuższe wyjazdy niż na 1 dzień też nie wchodzą w grę (dziecko o którym wypominałem i przeprowadzka z dala od dziadków).

Przez zmianę gabarytów mam około 130kg i 180cm wzrostu, więc na większości motocykli wyglądam jak na psie.

Przewidywany maksymalny budżet na sam motocykl to 18 tyś - choć jakbym wydał 14-15 tyś byłoby lepiej.

Chciałbym coś w miarę nowego, na pewno poniżej 10 lat.

Nie chcę ścigacza i nie mam parcia na wielką moc, ale "litr" też może być, jeżdżę od 2008r.

Czasami jeżdżę z żoną - motocykl musi uciągnąć ponad 190kg na kanapie.

 

Co doradzicie?

Edytowane przez podbeskidzianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger 1050 - duży, lekki, silnik miód. Przy moich 100kg wagi i 193cm wzrostu, wyglądam na nim bardzo proporcjonalnie. Znajomy przymierzał się do mojego, a ma praktycznie identyczne gabaryty z twoimi - i też wyglądał b. dobrze. Motocykl o wyglądzie enduro i osiągach typowego sport-turystyka. DO tego Dzik - czyli DL 650/1000 - ale oba nie dorównują prowadzeniem T1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tigera 1050 poniżej 20tyś chyba nie kupi :-/ ... DL650 nie zasłabły przy 2 osobach... i takiej wadze ? :-P

Moje typy... to hmm...

Bandit 1200/1250... - cenowo w dolnym pułapie...

GS 1150, Fazer 1000, CBF 1000...

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...