Skocz do zawartości

Wałęsa miał wypadek


DrPlama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ mrletter- nie znasz się.

To proszę ,,znawców" o rozjaśnienie mojego zamglonego umysłu. Jedno jest pewne. Toyota Ravka nie ma pół przodu. Wałęsa bawi się w supermena i szybuje 30 m od leżącego moto. No napewno jechał 90. Może miał kurtkę aerodynamiczną?

A co do przepisów to że są chore w niektórych sytuacjach to nie ma wątpliwości.

Edytowane przez mrletter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem hipotetycznie jadący motocykl z prędkością 150, 200, 300 uderza podobnie w samochód, to kto jest winny..?

Tutaj chyba powinno już być jakieś rozgraniczenie kto naruszył bardziej przepisy i niestety jak patrzę na motocyklistów często a gęsto przekraczają swoje możliwości i przepisy. Nie chcę wyjść na mentora, ale dla mnie to przynajmniej współwina i Wałęsa wcale nie "zrobił dobrze" motocyklistą. Zapewne gosć z samochodu został przepłacony tak jak kiedys to już miało miejsce.. W innym przypadku Wałęsa stał by po stronie motocyklistów. Śmierdzi ta sprawa na odległość.

 

poza tym ta jego cbrka chyba miała abs czy nawet c-abs + niewiadomi jakie bajery -serwisowany moto, stalowe oploty, oryginalne klocki, wymieniony płyn, nowe opony. Coś czego nie jeden z nas nie ma i taki moto zdecydowanie szybciej wyhamuje niż nasze nowe samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot ładne podsumowanie . Tu cytat przynajmniej ortografów nie walnę

,,Od policji i prokuratury zaś należy oczekiwać jak najdalej posuniętej rzetelności. Oto bowiem ofiarą wypadku jest człowiek znany i ustosunkowany, domniemanym sprawcą zaś – zwykły Kowalski. W Polsce w takich razach zwykły Kowalski zostaje niestety często kozłem ofiarnym.

 

Wiemy mniej więcej, w jakich okolicznościach doszło do wypadku. Wiemy też, że nie ma innych jego świadków, niż sam Wałęsa i kierowca samochodu, w który uderzył motocykl europosła. Wiemy, że kierowca toyoty był trzeźwy. Dobrze byłoby wiedzieć to samo o motocykliście. Dobrze byłoby także, gdybyśmy mogli się dowiedzieć, z jaką prędkością jechał syn byłego prezydenta. To kluczowa sprawa, bo w wielu wypadkach motocyklistów winna jest szaleńcza prędkość, jaką rozwijają. Kierowca toyoty mógł nie zauważyć motocykla Wałęsy, jeśli ten gnał na złamanie karku.

 

Możliwe jest oczywiście i to, że wina faktycznie leży po stronie tego pierwszego. Pamiętajmy jednak, że starszy człowiek, który kierował toyotą, nie jest nikim ważnym i że nie odwiedzali go premier ani przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Tym bardziej warto się wstrzymać z uznaniem jego winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę ,,znawców" o rozjaśnienie mojego zamglonego umysłu. Jedno jest pewne. Toyota Ravka nie ma pół przodu. Wałęsa bawi się w supermena i szybuje 30 m od leżącego moto. No napewno jechał 90. Może miał kurtkę aerodynamiczną?

A co do przepisów to że są chore w niektórych sytuacjach to nie ma wątpliwości.

Jak kiedyś poszybujesz to pogadamy...ja dwa razy szybowałem...i dwa razy w kombinezonie motocyklowym bez żadnych dopalaczy. 30 m to pikuś przy 110 km/h. Przy 60 km/h 20m. Jakbyś znał trochę fizykę to byś wiedział, że 60km/h wystarczy do uzyskania nawet lepszych wyników.

Szukasz afery nie tam gdzie trzeba. Przepisy nie są chore akurat w tej sytuacji.

Należysz do grupy osób nie mających bladego pojęcia o kilku kwestiach związanych z wypadkami ale najgłośniej się wypowiadasz.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeszcze jedno znalazłem odnośnie tego że on zawsze jeździł wolno. Wywiad

 

dziś wywiad z J.Wałęsą z dn.7.11.2010.w związku z jego przyjazdem do Gorzowa w celu spełnienia jednego ze swoich marzeń-pokonać kilka okrążeń na motrze żużlowym.

Rozmawiał z nim wtedy dziennikarz z"GL".

Dziennikarzchory.gif#QUOT##Europoseł Zasada z Zielonej Góry twierdzi,że potrafi pan w dwie godziny pokonać dystans z Gdańska do W-wy. (jakies 350 km w 2h)

Odp.chory.gif#QUOT##Nie potwierdzam tych doniesień,chociaż...wytłumaczę to trochę przewrotnie,ostatnio byłem w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w celu...obniżenia punktów karnych o sześć.Dostałem mandat za zbyt szybką jazdę.Tak szybko nie jeżdżę(śmiech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytam forum i słucham Wydarzen. Slyszeliście.Młody Wałesa jechał 115 góra 120 km/h. !!!! Winny gość który włączał się do ruchu

Nie wiem jak Was ale mnie szlak trafia. Syn b.prezydenta to wszytsko idzie załatwić a gość który włączał się do ruchu winny całemu zdarzeniiu. Wg mnie Walesa napewno sadził dużo więcej pozatym jezeli przed sobą widział tira i samochoód który się właczał do ruchu to po pierwsze mogl zachować wiecej ostrożności.

Moze sie nie znam ale wg mnie ze 100 do 0 motorem idzie naprawdę szybko wychamowac. Nawet jezeli nie do 0 to przy np 60 raczej by się tak nie porozbijał.

 

Jak można tak bełkotać na tym forum, jak można mieć nasrane pod kopułą aby obarczać motocyklistę winą za ten konkretny wypadek?

nie ważne kto prowadził motocykl i nie jest ważne w tym konkretnym przypadku jak szybko jechał ale ważne jest aby napiętnować ślepych kierowców nie potrafiących korzystać z jezdni.

Człowieku czy Ty znasz kodeks drogowy?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można tak bełkotać na tym forum, jak można mieć nasrane pod kopułą aby obarczać motocyklistę winą za ten konkretny wypadek?

nie ważne kto prowadził motocykl i nie jest ważne w tym konkretnym przypadku jak szybko jechał ale ważne jest aby napiętnować ślepych kierowców nie potrafiących korzystać z jezdni.

Człowieku czy Ty znasz kodeks drogowy?

Tak- bo motocykliscie to swiętość. Mam cały czas patrzec w lusterka czy jakis po..eb przypadkiem nie jedzie 90.. Moze w Twoich latach młodosci było inaczej.,.. tylko ze wtedy jezdziło sie wfmkami 80.. A bełkotac mozna bo to przy piwie a pan Panie Piotrze to sie potrafi ze swoją ,,starozytną" wiedzą wszędzi wpier...lic. Dość mam tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...