Skocz do zawartości

Wałęsa miał wypadek


DrPlama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A z rachunkami idż do firmy co się zajmują ściąganiem odszkodowań

 

 

Aaaaaa o tym to juz wiem.

Mowie o fakcie ze aby przezyc trzeba prywatnie wszystko zalatwiec i miec kase :banghead:

A w przypadku Jarka mamy jeszcze nazwisko i wszystko jasne :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Są zarzuty dla kierowcy puszki:

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zarzut-dla-kierowcy-toyoty-ws-wypadku-jaroslawa-wa,1,5032362,wiadomosc.html

 

 

Szkoda tylko, że sam Wałęsa nam nie za bardzo pomógł, tymi wypowiedziami, że on już nigdy na moto nie wsiądzie, bo jest odpowiedzialny, bo są ludzie którzy od niego zależą itd.

Ale dobre i to. Gawiedź ma szansę się dowiedzieć, że nie każdy motocyklista, który ma wypadek jest winien.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jeżeli wierzyć temu, co piszą (a raczej skłaniał bym się ku temu, że i tak podana prędkość jest zaniżona):

Jak powiedziała Śmigielska-Kowalska, biegli ustalili, że w chwili wypadku motocykl Jarosława Wałęsy poruszał się z prędkością ok. 115 km/h

 

To przecież od momentu zauważenia zawracającego samochodu do momentu dzwona można założyć, że Wałęsa hamował. Więc ile jechał km/h PRZED samym wypadkiem? I dlaczego w tym przypadku winę miałby ponosić kierowca puszki, który (zgodnie z logiką) mógł zauważyć motocykl i stwierdzić, że zdąży przed nim zawrócić? Czy gdyby motocyklista jechał 90 km/h wypadek miałby w ogóle miejsce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyżej rzeczony motocyklista miał niedozwoloną prędkość to popełnił wykroczenie drogowe jednak nie doprowadził do wypadku. Do wypadku doprowadził kierowca samochodu wyjeżdżającego z ulicy podporządkowanej wymuszając tym samym pierwszeństwo. Proste? Proste!

 

Kiedyś miałem kolizje wyjechałem z podporządkowanej drogi na pas wydzielony do włączania się na drogę z pierwszeństwem przejazdu położony równolegle do dwóch pasów tej drogi (głównej) i oddzielony wysepką. Mimo to zostałem staranowany przez autobus który przejechał linie ciągłą i wysepkę poza tym wjechał na skrzyżowanie i przejechał je pasem którym nie wolno mu było jechać prosto. Złamał kilka przepisów i spowodował zagrożenie.

Mimo to pan policjant wytłumaczył mi logicznie że wina jest moja bo... włączałem się do ruchu z drogi podporządkowanej. I obojętnie czy tam będzie jechał pociąg czy będzie lądował samolot... Wina jest moja bo ja mogę się tylko wtedy włączyć do jazdy tą drogą jak uznam że nie spowoduje kolizji i zagrożenia. Logiczne? Logiczne!

Zresztą nie ja to będę rozstrzygał... ale zobaczycie że tak to jest zobowiązany orzec sąd. Chyba że Wałęsie by wyjechał radiowóz :wink: to by zmieniło pewnie postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na uszkodzenia auta obstawiam ok 60-70 km/h w momencie uderzenia. Auto w które przywaliłem mniej wiecej w tym samym miejscu wygladało podobnie, tylko dodatkowo zerwało maskę. Mój wypadek był przy wyprzedzaniu-więc jeden z manewrów przy kórym naprawdę trzeba zachowac szczególna ostrozność- mimo to ewidentna wina kierowcy, który postanowił nagle skręcić w lewo, myśląc "o dupie Maryny" i nie patrząc co się dzieje za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytam forum i słucham Wydarzen. Slyszeliście.Młody Wałesa jechał 115 góra 120 km/h. !!!! Winny gość który włączał się do ruchu

Nie wiem jak Was ale mnie szlak trafia. Syn b.prezydenta to wszytsko idzie załatwić a gość który włączał się do ruchu winny całemu zdarzeniiu. Wg mnie Walesa napewno sadził dużo więcej pozatym jezeli przed sobą widział tira i samochoód który się właczał do ruchu to po pierwsze mogl zachować wiecej ostrożności.

Moze sie nie znam ale wg mnie ze 100 do 0 motorem idzie naprawdę szybko wychamowac. Nawet jezeli nie do 0 to przy np 60 raczej by się tak nie porozbijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-95% wymuszeń puszek jest gdy motocyklista przekracza prędkość i bardzo bardzo trudno jest to udowodnić,

-nawet jeżeli przekracza prędkość i jest to udowodnione, a jedzie drogą z pierwszeństwem nie znaczy że jest sprawcą wymuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytam forum i słucham Wydarzen. Slyszeliście.Młody Wałesa jechał 115 góra 120 km/h. !!!! Winny gość który włączał się do ruchu

Nie wiem jak Was ale mnie szlak trafia. Syn b.prezydenta to wszytsko idzie załatwić a gość który włączał się do ruchu winny całemu zdarzeniiu. Wg mnie Walesa napewno sadził dużo więcej pozatym jezeli przed sobą widział tira i samochoód który się właczał do ruchu to po pierwsze mogl zachować wiecej ostrożności.

Moze sie nie znam ale wg mnie ze 100 do 0 motorem idzie naprawdę szybko wychamowac. Nawet jezeli nie do 0 to przy np 60 raczej by się tak nie porozbijał.

A ile miał jechać? A facet nie spojrzał i zawracał. Wiadomo że wypadek,ale ktos jest sprawcą.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było to gość włączając się do ruchu nie zachował ostrożności jak w większości sytuacjach bywa i nie chodzi o to że to Wałęsa czy kowalski faktem jest że 90% kierowców nie potrafi obliczyć realnie odległości i czasu motoru który się do nich zbliża. Jadąc w zeszłym roku do Zakopanego widziałem jak kobieta VW wymusiła dwóm motocyklistom pierwszeństwo potem mówiła że myślała że zdąży przed nimi włączyć się do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Wałesa jechał 115 góra 120 km/h. !!!! Winny gość który włączał się do ruchu

Nie wiem jak Was ale mnie szlak trafia. Syn b.prezydenta to wszytsko idzie załatwić a gość który włączał się do ruchu winny całemu zdarzeniiu. Wg mnie Walesa napewno sadził dużo więcej pozatym jezeli przed sobą widział tira i samochoód który się właczał do ruchu to po pierwsze mogl zachować wiecej ostrożności.

Moze sie nie znam ale wg mnie ze 100 do 0 motorem idzie naprawdę szybko wychamowac. Nawet jezeli nie do 0 to przy np 60 raczej by się tak nie porozbijał.

 

1. Szlag, szlaki to masz w lasach

 

2. Tak, nie znasz się ;)

 

3. Twoje wzburzenie wynika z nieznajomości przepisów ;) Jak się włączasz do ruchu to choćby nie wiem co, to wina zawsze będzie twoja. Gość może wyprzedzać na podwójnej, jechać 150km/h, może być nawalony a i tak na dzień dobry dostaniesz mandat. Znajomy włączał się do ruchu z podporządkowanej, pijany kierowca wyprzedzał na podwójnej autobus. Był dzwon i co? Mandat dla kolegi ;) którego nie przyjął ale już nawet nie pamiętam jak to dalej było.

 

4. Jak sam zauważyłeś, auto stało przed tirem, co za tym idzie wysoce prawdopodobne że Wałęsa go po prostu NIE WIDZIAŁ ze względu na gabaryty tira z naczepą. Pisanie że mógł zwolnić jak go widział jest troszkę absurdalne bo... Bo go nie widział.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...