Skocz do zawartości

Kilka pytan- simson.


noKio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elom jestem tutaj nowy :). Wczoraj kupilem sobie simsonka s51, 90 rocznik i mam kilka pytań z nim związanych.

 

Czy Vmax 60km/h jest odpowiednia dla simsona? Jakos mnie nie zadowala bo kolega powiedzial, ze jak jest dobrze wyregulowany gaznik to mozna spokojnie 70 wyciągać. Daje do myślenia to, że na 2 wyciągam 40, na 3 50 km/h , a na 4 60km/h przy czym kiedy jade te 60 na 4 i spuszcze manetką gazu ok 1cm to prędkośc sie dalej utrzymuje. Czyli co? Gdzie ten "centymetr gazu" :D. Jeśli to wina złej regulacji gaźnika to co mam zrobić, żeby było dobrze ? :)

2. Czy warto kupic ten sportowy tlumik z komorą sprężania? Za 110 widzialem w lokalnym sklepie, koles mowil, ze daje 10% mocy wiecej :D.

 

Miałem sie jeszcze o cos zapytac ale zapomnialem (za duzo trawki sie paliło ;p ). Jak sobie przypomne to napisze, z gory dzieki podro 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Vmax 60km/h jest odpowiednia dla simsona

To zależy od zębatki z przudu.

 

Czy warto kupic ten sportowy tlumik z komorą sprężania? Za 110 widzialem w lokalnym sklepie, koles mowil, ze daje 10% mocy wiecej .

 

 

Ten tłumik tylko wyglada jak sportowy i poza wyglądem i dźwiękim nic nie zmienia.

 

daje 10% mocy wiecej

HAHAHAHAhahhaha :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tlumika to popatrz tu : http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=14528

Co do predkosci : no to w miare normalna predkosc jak na simsona, jak jedziesz te 70 to sie silnik zarzyna ladnie :) Ale co tam :)))))))

Ps. Zrob jakies fotki swego simaka :D

Pzdr

 

EDIT:

Tak wogle koles niezle zzyna z cena. Jak ja kupowalem to bylo po 80 zl. Zobacz sobie na wilmacie albo kemocie po ile sa takie tlumiki (kiedys byly przynajmniej :D).

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na http://www.kemot.pl jest fajny włoski tłumik sportowy (cały układ wydechowy) A te komentarze z allegro mogą być prawdziwe, po prostu: mieli pozatykane nagarem tłumiki i ich simsony były zamulone. Założyli czysty w środku tłumik i moc oczywiście wzrosła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez niedawno sobie kupilem Simsonka S51 tylko ze 3-biegowego i Vmax u mnie jest podobna i wynosi 60-62 km/h i u mojego kumpla na SR50 63-65 takze jest to chyba normalne. Zreszta z tymi predkosciami na Simsonach to niezle jaja czasem wychodzą :D Jeden znajomy na SR50 sie chwalil ze ten jego jedzie 90 km/h i kiedys zrobili z drugim maly teścik. Rozpedzil sie tym swoim do tych 90 a ten drugi go wyprzedzal gdy na jego liczniku bylo 60 :D takze niektorzy troche naiwnie wierza w to co pokazuje licznik :) Swoja droga to koles powinien sie chyba domyslic ze cos z nim nie tak jak sobie niby jechal te 90 a go wszyscy wyprzedzali i to dosyc szybko :) Ja sam do dzisiaj nie za bardzo wiem do ilu ten mój naprawdę może się rozpędzić. Gdy miałem u siebie 55 km/h (według mojego licznika to 57 nie przekroczę) to u kumpla na simsonie SR50 było 60 i w mojego ojca samochodzie tez pokazywało 60 8O Co wy na to? W co powinienem wierzyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalny speed. Chociaz moj 3 biegowy żyłujac go raz, pojechal 67-prawie 70. Ale to żyłujac, wiec nie żadaj od simsona 70, to niektore tyle wyciagaja. Oczywiscie jak sie znasz, to mozesz troche go poregulowac i poczyscic

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne są takie dywagacje: czemu jego simson jedzie 90, a mój tylko 60...

Wszystko zalerzy od napędu licznika, tam musi być odpowiednia zebatka.

Nie wiem, jak działa ten licznik skalowany do 100km/h , ale tam gdzie mam 60 km/h tamten ma 80, może stąd wynika ta różnica.

 

Jeśli chcecie mieć dobre wskazania to polecam liczniki rowerowe. Dobrze wyskalowany podaje bardzo dokładną prędkość, wtedy zniką wszystkie mity odnośnie 100km/h.

 

100km/h to może jechać nowy japoński motorower, a simson nie da rady z wielu względów.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to moja rozczochrana jest juz spokojna o prędkość :D. Tłumik sobie i tak kupie bo kozacko wygkąda , a miałem sie zapytać o obrotomierz. Widziałem w lokalnym sklepie takie cuś i pytanie brzmi: czy moge to jakos zamontowac jeśli moj simak seryjnie nie miał obrotomierza? Fotki rumaka niebawem ;p (jak telekompromitacja sie spręzy i przywiezie mi wreszcie dsl). pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego normalnego nie mozna. Mozna zrobic cos takiego co bedzie zliczalo jakies iskry w silniku czy cos takiego ale to nie bedzie zbyt dokladne :))))) To bylo juz omawiane wczesniej :D)))

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha' date=' no to moja rozczochrana jest juz spokojna o prędkość :D. Tłumik sobie i tak kupie bo kozacko wygkąda , a miałem sie zapytać o obrotomierz. Widziałem w lokalnym sklepie takie cuś i pytanie brzmi: czy moge to jakos zamontowac jeśli moj simak seryjnie nie miał obrotomierza? Fotki rumaka niebawem ;p (jak telekompromitacja sie spręzy i przywiezie mi wreszcie dsl). pozdro 600[/quote']

Widzę, że to jedna z wielu zachcianek nowych nabywców. Też początkowo miałem na to ochotę, ale za dużo z tym zachodu. I myślę, że nie jest specjalnie potrzebny, w tym motocyklu trzeba się naprawdę starać, żeby go zapiłować :mrgreen: a moment zmiany biegów jest łatwo wyczuwalny, wręcz intuicyjny, jeśli masz kontakt telepatyczny z maszyną. Jeśli będzie mi się w wakacje nudziło to sobie popracuję nad tym, ale trochę szkoda kasy --> obrotomierz + nowe dekle silnika + przeróbka pod oświetlenie.

 

Tak , więc jeśl masz wolny czas to możesz się tym zająć. Ja osobiście uważam, że nie ma po co, ale to jest tylko moje zdanie. :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...