Skocz do zawartości

Samochodziki w rodzaju Suzuki Vitara I


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim zakresie ta pomoc bo mi się zamarzył Pajero II 2.8 TD w pięciodrzwiowej budzie :rolleyes:

 

Napewno nie finansuję zakupów :icon_biggrin:

Jak na poważnie chcesz auto z niemcowa to napisz PW.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panda 4x4 (ta stara) mała, części tanie, specjalnie zaprojektowana na dojazdy w trudnym terenie :icon_mrgreen:

Ta Panda rzeczywiście daje radę w terenie ale... oficjalnie nigdy nie była oferowana w polskiej sieci dilerskiej fiata w związku z czym : mało jest egzemplarzy na polskim rynku , części są dość trudne do zdobycia , a jeśli są to dość drogie -szczególnie jeśli chodzi o elementy zawieszenia konstrukcji austriackiego Steyera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast jeżeli naprawdę chcesz mieć jeden, to omijaj markę Land/Range Rover, Nissan Terrano 2 i nowe Land Cruisery. To samochody, które psują się na potęgę i są cholernie drogie w utrzymaniu.

Terrano 2 to dość udana konstrukcja zwłaszcza z silnikiem 2,7TD.Jedynie zawias przedni zje*ali :bigrazz:

Co do LC, to pokaż mi drugą taką marke, która nie poszła w IFS-a w swoich flagowych modelach.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LC, to pokaż mi drugą taką marke, która nie poszła w IFS-a w swoich flagowych modelach.

 

Do niedawna LC służyły jako samochody, które serwisowały "legendarne" Land Rovery na pustyni, zgoda. Problem w tym, że słynna niezawodność skończyła się wraz z momentem, kiedy okazało się, że na samochodzie warto zarabiać również po jego sprzedaży - dlatego większość wyprawowych Toyot to jednak starsze modele np, HDZ, często z wolnossącymi dieslami (o ile się nie mylę, Nissan wypuszczał Patrola z 4-litrowym, atmosferycznym dieslem, który jest obecnie najbardziej poszukiwany ze względu na niezawodność).

 

Co do Twojego pytanie - masz rację, w końcu kusząco wygląda możliwość przełączania zawieszenia i napędu guziczkiem. W dodatku w Land Roverze Disco to naprawdę działa, chłopaki z serwisu twierdzą, że to naprawdę autko, które nawet na seryjnych gumach radzi sobie nadspodziewanie dobrze poza drogą. Tylko co z tego, skoro regularnie musisz oddawać to na serwis, który cenowo po prostu zabija (przykład: poduszka tylnego zawieszenia w disco: 4000 zł).

 

Taki Jimny czy RAVka są pozbawione 90% pierdół, które powodują awaryjność tych flagowych sprzętów. Stąd moja sugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, w Twojej wypowiedzi, pojawiło się nieco nieścisłości...

Główną zaporą przed tworzeniem z Toyot wyprawówek jest cena...

Wiele części dostepnych jest tylko w ASO...

Jeszcze tak się zastanawiam co to za model HDZ?

Może źródło nie te ale wszystko zebrane w jednym miejscu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Land_Cruiser

Patrol miał niezawodne silniki SD 3,3 wolnyssak lub SD3,3td. Z wspomnianych przez Ciebie czterolitrówek to 4,2TD, i 4,2D. Jednostka benzynowe w podobnych pojemnościach. Tylko znaleźć niezajeżdżony to dość duże wyzwanie...

Aaa, znajdź w Jimniku wajchę od reduktora... :cool:

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tak, jest zaporowa. Z drugiem strony można zawsze kupić Land Rovera (co niestety przerabiałem na własnej skórze) i potem wydawać fortunę na naprawy. W sumie ceny ogłoszeń mówią wszystko o tym, co ile jest warte "po latach" - 20-letnie Discovery jest warte 10 tyś zł, za Toyotę z tego same roku ponad 3 razy więcej.

 

Ps. tak, chodziło mi o HDJ, sorry - takie coś: http://allegro.pl/toyota-land-criuiser-4-2-litra-hdj-80-i1775934237.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...