Skocz do zawartości

Problemy z Yamaha FZ750


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy silnik mojej Yamahy rozgrzeje sie zaczyna pracowac na trzy cylindry :D ale dzieje sie tak tylko do predkosci obrotowej ok 2000 obr/min a powyzej juz zaczyna pracowac normalnie :) czyli na wszystkie cylindry :) Dodam ze zawory i gazniki zostaly wyregulowane jakies 1000 km wczesniej i po tej regulacji wszystko bylo OK dopiero po przejechaniu ok. 300 km zaczely sie problemy :D podejrzewalem ze moga to byc swiece zaplonowe ale po ich wymianie nic sie nie zmienilo Juz nie mam pomyslow co robic Moze mi cos poradzicie Z gory wielkie dzieki Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie rozgrzeje czy jak wyłączysz ssanie? Jezeli tak jest jak wyłączasz ssanie i od pewnych obrotów łapie to z dużym prawdopodobieństwem między gaznikiem a cylindrem łapie Ci lewe powietrze na tyle dużo że tak zubaża mieszanke że nie dochodzi do zapłonu a jak dodasz gazu to już jakoś idzie - sprawdź króćce ssące.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zatankować jakieś gówno i coś się przytkało w jednym z gaźników. Sprawdź też wszystkie przedowdy, łączniki, podciśnienia itp (szczególnie na garze, który odmawia współpracy). A patrzyłeś na elektrykę - w jakim stanie są przewody, fajki itp, może trzeba z tym pomajstrować. Pomysłów 100, a może być to jakaś pierdoła :? jak to najczęściej bywa.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli układ zasilania jest po serwisie, postawiłbym na elektrykę. Prosta rzezcz - zacząć od sprawdzenia iskry na niepalącym garze i potem fajki/przewody, cewka/cewki zapłonowe, moduł zapłonowy. Nie mozna jednak wykluczyć choćby wrednego paprocha w gaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie rozgrzeje czy jak wyłączysz ssanie?

Wlasnie ze jak sie rozgrzeje nie po wylaczeniu ssania tak ze problem ubogiej mieszanki moge wykluczyc

Mogłeś zatankować jakieś gówno i coś się przytkało w jednym z gaźników.

Czyscilem gazniki jak zaczely sie problemy tak ze mysle ze i to nie moze byc przyczyna moich problemow

 

Jeżeli układ zasilania jest po serwisie, postawiłbym na elektrykę. Prosta rzezcz - zacząć od sprawdzenia iskry na niepalącym garze i potem fajki/przewody, cewka/cewki zapłonowe, moduł zapłonowy.

Zastanawiam sie czy przy dwuiskrowej cewce zaplonowej moze byc taki przypadek ze na jednej swiecy jest iskra a na drugiej nie ma zakladajac ze swiece, przewody i fajki sa OK Tak samo w przypadku modulu zaplonowego Czy moze on byc przyczyna tego ze jeden z cylindrow nie pracuje?Wydaje mi sie ze nie ale jesli sie myle to prosze o wyjasnienie :)

 

Pytanie do Pawła: Moglbys mi podac ile obrotow powinien byc wykrecony wkret regulacji skladu mieszanki w mojej Yamaha Dodam ze jest to model 1FV z 1986 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy - 3 obroty. Co do cewek - zamień je (i odpowiednio przewody zapłonowe) to może sprawdzić problem cewek, przewodów, fajek itp. Niechodzący gar najprosciej sprawdzać delikatnym dotknięciem wydechu (uwaga na palce :-), można się poparzyć przy pierwszych próbach) - będzie on wyraźnie chłodniejszy.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przyczyna nie pracujacego jednego cylindra po nagrzaniu moze byc brak kompresji lub jej zmniejszenie wlasnie na tym cylindrze bo juz wszystkie ewentualnosci biore pod uwage :) Jest troche dziwne bo na zimnym silniku chodzi na wszystkie cylindry i jak sie rozgrzeje to tez powyzej 2000 obr/min pracuje dobrze a na wolnych obrotach niestety 3 cylindry :D A czy za bogata mieszanka moze byc przyczyna moich problemow bo kiedy czyscilem gazniki rozebralem je w mak oprocz urzadzenia rozruchowego (ssania) i czy to moze byc przyczyna Moze wlasnie w tym tkwi problem

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najczesciej powodem takiej dziwnej pracy silnika sa gazniki , byc moze pominales cos-nie zauwazyles jakiego kanalika(u Ciebie chyba sa w sciankach komory plywakowej), ale zdazylo nam sie ze Fz dziwnie chodzila i kombinacje gaznikowe nic nie daly, wiec zmierzylismy sprezanie i wyszlo ze ktos popi... l z ustawieniem walkow rozrzadu, ustawilismy jak trzeba i sprezanie sie znalazlo i moto nie wariowalo. Mam nadzieje ze to jednak gaznik- a trzeba niezle sie napracowac zeby to porzadnie wyczyscic i nie pomoze tu tylko plyn+ sprezone powietrze , ale i zestaw odpowiednich-specjalnych druciczkow do przepychania.Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...