Skocz do zawartości

UWAGA NA OSZUSTA Z OTOMOTO


Gość dawidharley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dawidharley

Witam wszystkich.

Może temat już był poruszony, ale warto zwrócić uwagę.

Znalazłem fajnego Jeepa Cherokee 4x4 4.0 benzyna z 2001r. na otomoto.pl za 2600Euro. Po skontaktowaniu się ze sprzedającym podał się za Anglika przeprowadzającego się z Polski do rodzimej Anglii. Cena dlatego okazyjna, bo nie opłaca mu się rejestrować auta z kierownicą po lewej stronie w UK. No i do pracy potrzebuje coś mniejszego do dojazdów. (Oczywiście cała korespondencja w języku Angielskim). Samochód rzekomo znajduje się w Anglii i jest gotowy do wysyłki. -Wszystko jak narazie prawdopodobne. Zaproponował wpłatę zaliczki na konto (połowa kwoty) i druga połowa po odebraniu auta. Nie zgodziłem się, więc zaproponował inną opcję. Poprosił, żebym komuś ze swoich znajomych (zdradziłem, że mam rodzinę w Liverpoolu) wysłał całą kasę przez Western Union i zeskanował mu kwit z kodem i wszystkimi detalami w celu potwierdzenia, że kasa jest gotowa. Wtedy o wysyła mi samochód, ja go odbieram i sprawdzam, i jak już wszystko jest ok, to ten mój znajomy przesyła mu kasę. Z tym, że mając skan kwitka nadania z numerem ten oszust może odebrać kasę w każdej placówce Western Union...

W międzyczasie znalazłem to:

 

http://www.blox.pl/komentuj/uzywane/2007/08/Przykladowe-oszustwa-cz-1.html

 

Gostek mi przedstawił się jako Matias Doeg

[email protected]

 

Nie wiem, czy z motocyklami też tak kombinują, ale uważajcie!

Pozdrawiam

 

PS

Ten oszust jeszcze nie wie, że ja wiem i czeka na kasę :tongue: Zatem jego adres mailowy jest jeszcze aktualny!

post-47600-0-86777600-1313122696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidharley

Że jeszcze ktoś się na to nabiera i w ogóle zajmuje się takim ogłoszeniem?

Masz rację Monter, sam się dziwię. Ale nie codzień szukam auta a i do prasy zbyt często nie zaglądam. Po pewnym czasie jak się już skumałem, że to prawdopodobnie lipa, byłem ciekaw, jak on te pieniądze będzie chciał wyłudzić. Wdałem się w dyskusję... Teraz już wiem jak to działa. Ale są ludzie, którzy dają się zrobić jak dziecko!

 

Co mu napisać, bo sk***iel czeka na maila z zeskanowanm potwierdzeniem nadania Western Union?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Monter, sam się dziwię. Ale nie codzień szukam auta a i do prasy zbyt często nie zaglądam. Po pewnym czasie jak się już skumałem, że to prawdopodobnie lipa, byłem ciekaw, jak on te pieniądze będzie chciał wyłudzić. Wdałem się w dyskusję... Teraz już wiem jak to działa. Ale są ludzie, którzy dają się zrobić jak dziecko!

 

Co mu napisać, bo sk***iel czeka na maila z zeskanowanm potwierdzeniem nadania Western Union?!

 

... a może policję tym zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Monter, sam się dziwię. Ale nie codzień szukam auta a i do prasy zbyt często nie zaglądam. Po pewnym czasie jak się już skumałem, że to prawdopodobnie lipa, byłem ciekaw, jak on te pieniądze będzie chciał wyłudzić. Wdałem się w dyskusję... Teraz już wiem jak to działa. Ale są ludzie, którzy dają się zrobić jak dziecko!

 

Co mu napisać, bo sk***iel czeka na maila z zeskanowanm potwierdzeniem nadania Western Union?!

W sumie takie rzeczy warto przypominać, jednak istnieje już kilka takich tematów na forum i aby nie robić zamętu możnaby przygotować temat ze wzorami oszustw do przyklejonych.

Jednak po doświadczeniu z własnym tematem przyklejonym i te mało kto czyta...

Cokolwiek nie napiszesz to nie zrobi to na nim wrażenia. On wie, ze większość wie o co chodzi.

 

... a może policję tym zainteresować?

 

Policji oni się nie boją...a i policja wie, że może im naskoczyć. W końcu ten skecz wciąż działa a jest już tak stary.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugiej stronie siedzi makumba, ktory jeszcze wczoraj sie napierd... z policja w londynie, a na codzien jego cale zajecie to stanie na ulicy z obwislymi portkami oraz wystawianie trefnych ofert...:)

Metoda rownie prymitywna ale o dziwo rownie skuteczna jak metoda na wnuczka.

P.S.

Okazyjnie to mozna po pysku dostac a nie dobre auto kupic.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niechce ktos kupic BMW od Niemca przeprowadzajacego sie do Polski ?, Pare pojazdow i innych rzeczy by sie znalazlo ! :icon_mrgreen:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidharley

A niechce ktos kupic BMW od Niemca przeprowadzajacego sie do Polski ?, Pare pojazdow i innych rzeczy by sie znalazlo ! :icon_mrgreen:

Na zasadzie:

Niemcy, przyjezdzajcie na wakacje do Polski! Wasz samochód już tu jest!

 

 

Napisałem mu do słuchu, przynajmniej mi troche poprawiło to nastrój. A zamiast skanu kwita z Western Union załączyłem to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasadzie:

Niemcy, przyjezdzajcie na wakacje do Polski! Wasz samochód już tu jest!

 

 

Napisałem mu do słuchu, przynajmniej mi troche poprawiło to nastrój. A zamiast skanu kwita z Western Union załączyłem to:

 

Myslisz, ze on po polskiemu zakuma ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie posłałeś mu jakiegoś lipnego skanu z WU. Koleś by się podjarał, że ma kasę, poszedł by do oddziału wypłacić kasę a tu lipa ;) Przynajmniej tak mogłeś mu na złość zrobić. Myślę, że rysunkiem się nie przejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...