Skocz do zawartości

Jakie klocki hamulcowe i tarcze?


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy mi, żeby klocki dobrze hamowały, nie piszczały, nie zdzierały błyskawicznie tarczy, tarcze nie wichrowały się i jak najwięcej na takim zestawie dało się przejechać kilometrów?

Jakich producentów polecacie? Jakich unikać jak ognia?

Takie same hamulce są w skodzie fabii i VW polo po 2002r.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zależy mi, żeby klocki dobrze hamowały, nie piszczały, nie zdzierały błyskawicznie tarczy, tarcze nie wichrowały się i jak najwięcej na takim zestawie dało się przejechać kilometrów?

Jakich producentów polecacie? Jakich unikać jak ognia?

Takie same hamulce są w skodzie fabii i VW polo po 2002r.

Można też dać tarcze Brembo, a klocki TRW. Ta kombinacja daje dobre efekty, a i cenowo nie jest źle. Firma ATE ma bardzo dobre produkty , ale jest niestety najdroższa. Nie wiem , czy warto przepłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki boscha zjeździłem jak narazie 3 komplety i jestem zadowolony. Kiedyś miałem tarcze brembo i klocki ferodo i piszczały jak cholera. Teraz mam tarcze mikody (naczytałem się dużo pozytywnych opinii) i po jakimś tysiącu kilometrów zwichrowały się - także nie polecam.

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki boscha zjeździłem jak narazie 3 komplety i jestem zadowolony. Kiedyś miałem tarcze brembo i klocki ferodo i piszczały jak cholera. Teraz mam tarcze mikody (naczytałem się dużo pozytywnych opinii) i po jakimś tysiącu kilometrów zwichrowały się - także nie polecam.

Pzdr

Mikoda to nasza rodzima produkcja. Do małych baczków się nadają, ale do duzych , szybkich samochodów odradzam. Jeszcze muszą trochę się pouczyć jak robic naprawde dobre tarcze. Klocki Ferrodo tez kiedys stosowałem , ale zdarzało sie że piszczały przy lekkim hamowaniu , więc TRW je zastąpiło. Jak na razie nie ma reklamacji. Można też posmarować specjalnym smarem "antypiskliwym", czasem pomaga. Mozna też lekko przeszlifować klocki na papierze ściernym, aby pozbyć sie " zeszklenia" na klocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze brembo, klocki brembo. Hamuje lepiej od oryginalnie montowanych, nie piszczy

Brembo klocków jeszcze nie testowałem. Wiem że są od jakiegoś czasu w sprzedaży. Przy pierwszej okazji spróbuję zamontować Brembo klocki i tarcze. Napisze jak sie sprawuje ta hamulcowa firma w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...