Skocz do zawartości

Gazniki runda druga


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trafilem z gaznikami do innego mechanika, sprawa wyglada tak:

 

Silnik gsx 750e 81'

Gazniki gs1200

W zbiorniku spieprzyl sie "vaccum", nie wiem jak to bedzie po naszemu, ale watpie, ze odkurzacz, wiec nie tlumacze.

 

Mechanik po tym, jak uslyszal, ze gazniki mi czyscili i ustawiali w KEH motorcycles to powiedzial krotko, ze typow zna, i ze fuszery nie odwalaja, i ze skoro vaccum nie dziala jak nalezy to moto moze nie dostawac na pozcatku tyle paliwa, ile powinno, stad takie rzucanie motocyklem. Czy to prawda, ze zbiornik moze byc temu winny, i nalezy kupic nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik a nie zbiornik. Jeśli membrana Ci puszcza bokiem, lub wężyk od podciśnienia baku to zwyczajnie paliwo nie dociera do gaźników albo ledwo się sączy. Ewentualnie szukaj zestawu naprawczego. Na pewno możesz sprawdzić czy korek wlewu się nie zatkał, bo to też potrafi zrobić problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj całego kranika, tylko najpierw poszukaj tak jak Ci koledzy radzili zestawu naprawczego dedykowanego do Twojego modelu - koszt pewnie około 5gbp a wymiana dziecinnie prosta.

 

a zanim zaczniesz cokolwiek kupować sprawdź czy wężyk idący od króćca do kranika nie jest uszkodzony albo nie spadł z końcówki. Możesz też przełączyć kranik na PRI jeśli masz taką pozycję, i zobaczyć jak wtedy chodzi motocykl.

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja takie cos dostane? :o

Aha, doradzali mi jeszcze, aby zdjac zbiornik i podpiac plastikowa czest strzykawki, byle otwarta, wypelniona paliwem i tez sprawdzic jak chodzi, aby miec pewnosc, ze to wlasnie jest usterka powodujaca problemy. Tak zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sestorme, cały czas nie wiemy, co dolega twojemu gruzowi.

Jeśli Twoi mechanicy twierdzą, że coś jest z vacuum hose, to możesz zrobić nastepujący trik: Ustaw kranik na PRI, zdejij cieńszy wężyk z kranika i zaślep go śrubką M6. Na końcówkę kranika z której zdejmiesz wężyk również możesz nałożyć taki wężyk ze śrubką. Jeśli kranik jest popsuty, to z tej cieńszej rurki może się sączyć benzyna. Jeśli się nie sączy,to "vacuum hose" jest OK. Zrób ten trik z wężykami, odpal motor i zrelacjonuj, co się dzieje.

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja takie cos dostane? :o

Aha, doradzali mi jeszcze, aby zdjac zbiornik i podpiac plastikowa czest strzykawki, byle otwarta, wypelniona paliwem i tez sprawdzic jak chodzi, aby miec pewnosc, ze to wlasnie jest usterka powodujaca problemy. Tak zrobic?

 

Skorzystaj z metody saska ale uruchamianie moto korzystając z podwieszonej strzykawki nie zabije go. Musisz pamiętać żeby zaślepić owy vacuum hose bo będzie lewe powietrze łapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sestorme, cały czas nie wiemy, co dolega twojemu gruzowi.

Jeśli Twoi mechanicy twierdzą, że coś jest z vacuum hose, to możesz zrobić nastepujący trik: Ustaw kranik na PRI, zdejij cieńszy wężyk z kranika i zaślep go śrubką M6. Na końcówkę kranika z której zdejmiesz wężyk również możesz nałożyć taki wężyk ze śrubką. Jeśli kranik jest popsuty, to z tej cieńszej rurki może się sączyć benzyna. Jeśli się nie sączy,to "vacuum hose" jest OK. Zrób ten trik z wężykami, odpal motor i zrelacjonuj, co się dzieje.

 

To w koncu co mam zrobic i co zaslepic? Bo to sie kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...