Skocz do zawartości

Klekotanie z okolic głowicy CBR 900


Mario_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli nie masz plastigauge to średnicówka i mikrometr.

 

A może wystarczyłaby taśma geodezyjna?

A tak poważnie to zanim napiszesz kolejne bzdury sprawdź w manualu z jaką dokładnością należy wykonywać takie pomiary.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczyłaby taśma geodezyjna?

A tak poważnie to zanim napiszesz kolejne bzdury sprawdź w manualu z jaką dokładnością należy wykonywać takie pomiary.

 

Powtórzyłem tylko to co Pan kiedyś napisał. Brzmiało to tak, że Pan stosuje plastigauge lecz można zrobić to również średnicówką i mikrometrem przy czym metodą paseczków robi się to wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem tylko to co Pan kiedyś napisał. Brzmiało to tak, że Pan stosuje plastigauge lecz można zrobić to również średnicówką i mikrometrem przy czym metodą paseczków robi się to wiele szybciej.

 

Gdzie napisałem, że można to robić mikromierzem?

dla przykładu: " pasek do pomiaru luzu w panewkach (plastigage) [0,051-0,152mm]"

Są na świecie takie mikromierze ale kosztują tysiące $ i używa się ich tylko w laboratoriach pomiarowych :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam rozebrałem silnik w tym tygodniu , ogólnie wszystko wygląda zadziwiająco bardzo dobrze , poza jednym mianowicie łożysko w skrzyni biegów to od strony sprzęgła miało dość spory luz i kręcąc na " sucho " było głośne , co ciekaw gdy obracałem wałkiem jak silnik był jeszcze złożony nie wyczuwałem tam luzu dopiero po rozbiórce sie okazało ,że takowy tam jest . Dziś wsadziłem nowe łożysko i różnica przynajmniej na "sucho " jest wyczuwalna . Silnik będe składał dopiero pod koniec tygodnia . Jak myślicie mogło to być właśnie przyczyna ???? , jak przed rozbiórka osłuchiwaliśmy motocykl stetoskopem byliśmy niemal pewni , że dźwięk dochodzi z właśnie okolic umieszczenia tego łożyska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczyłaby taśma geodezyjna?

A tak poważnie to zanim napiszesz kolejne bzdury sprawdź w manualu z jaką dokładnością należy wykonywać takie pomiary.

 

Aby nie być gołosłownym załączam zdjęcie z manuala.

Następnym razem proszę się zastanowić przed poniżeniem kogokolwiek.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/28/pomiar.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być gołosłownym załączam zdjęcie z manuala.

Następnym razem proszę się zastanowić przed poniżeniem kogokolwiek.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/28/pomiar.png/

 

 

Czasami mam wrazenie ze Pan Piotr uwaza sie za boga w mechanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma prawo się pomylić, człowiek uczy się całe życie :wink: dzięki temu dowiedziałem się ,że istnieje coś takiego jak plastigage. Jestem ciekaw jak by się to sprawdziło na tokarce :icon_idea: obecnie używam tylko mikromierza z dokładnością 0.01 a pasowanie w um robię "na oko"

A wracając do tematu to nadal nie wiemy co klekota....

Edytowane przez przemekpimek

zero smutków, zero złości wyj**ane po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być gołosłownym załączam zdjęcie z manuala.

Następnym razem proszę się zastanowić przed poniżeniem kogokolwiek.

 

http://imageshack.us.../28/pomiar.png/

 

Mam nadzieje, że potrafisz odczytywać wyszczególnione tam wymiary?

np. 23.959-23.980mm

jak przy pomocy mikromierza chcesz to zmierzyć?

 

Czasami mam wrazenie ze Pan Piotr uwaza sie za boga w mechanice.

 

A ja mam wrażenie, że koniecznie chcesz zaistnieć w tym dziale nie wnosząc nic na temat mechaniki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że potrafisz odczytywać wyszczególnione tam wymiary?

np. 23.959-23.980mm

jak przy pomocy mikromierza chcesz to zmierzyć?

 

 

 

A ja mam wrażenie, że koniecznie chcesz zaistnieć w tym dziale nie wnosząc nic na temat mechaniki.

 

Bardzo prosto Panie Piotrze. Mając taki mikromierz

http://allegro.pl/mikrometr-micromaster-tesa-nowy-cyfrowy-capa-sys-i1788602051.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto Panie Piotrze. Mając taki mikromierz

http://allegro.pl/mi...1788602051.html

 

Piękny ale czy masz taki ? potrafisz nim mierzyć ?

czy tylko widziałeś go na allegro?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ale czy masz taki ? potrafisz nim mierzyć ?

czy tylko widziałeś go na allegro?

 

Owszem mam i nie kosztuje on tysiące $ i nie sądzę aby był stosowany tylko w laboratoriach pomiarowych. Ale fakt-w laboratoriach jest stosowany bo z identycznym miałem okazję pracować w wyżej wspomnianym laboratorium TiSP.

I niech się Pan nie martwi, używam także analogowych mikromierzy, z cyfrowego skorzysta nawet dziecko, aczkolwiek jest dokładniejszy.

Poza tym co ma do tego to czy umiem mierzyć? Pokazałem iż da się to pomierzyć średnicówką i mikromierzem a nie taśmą geodezyjną, za co Pan publicznie mnie poniżył. I w tym wypadku przydałoby się przyznać do błędu i wycofać bezpodstawne poniżenie skierowane w moją stronę.

Edytowane przez patrykt7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...