Skocz do zawartości

Kawa gpz 500- obroty podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały drazniacy problem- moto lata wszystko ładnie, ale nie dawno zauwazyłem ze jadac 100km/h na 6 biegu mam nieco powyzej 5 tys, obrotow a kiedys bylo 5tys, przed chwila sprawdzilem przy 140 km/h na 6 mam 7,5 tys a powinno byc 7 tys, czym to jest spowodowane, wymienialem ostatnio opone ale na taki sam rozmiar, zauwazylem ze przednia jest 110/80/17 a powinna byc 110/70/17 ale wczesniej bylo dobrze, prosze o pomoc bo nie wiem czy to głupota czy cos mi sie sypie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiana opon nie ma nic do zmiany wskazań na liczniku. Jeśli założysz nową oponę, która ma troszkę większa średnicę to fizycznie będziesz jechał odrobinę szybciej niż na starej oponie, ale wskazania pozostaną takie same. Inaczej by było gdybyś wymieniał zestaw napędowy na taki co ma inne przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem może to zależeć od właściwości benzyny i nie tylko od oktanów, inna według mnie możliwość to zużyte lub zanieczyszczone świece...

Co jest w motocyklu, że po wielu namiętnościach znowu on wysuwa się na prowadzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiana opon nie ma nic do zmiany wskazań na liczniku. Jeśli założysz nową oponę, która ma troszkę większa średnicę to fizycznie będziesz jechał odrobinę szybciej niż na starej oponie, ale wskazania pozostaną takie same. Inaczej by było gdybyś wymieniał zestaw napędowy na taki co ma inne przełożenie.

 

a moim skromnym zdaniem piszesz bzdury co gorsze niektórzy będą to powtarzać bo tak ktoś napisał na forum

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poparcie słów Piotra, bo też mnie bzdury w oczy kolą...

KLIK Tutaj przelicznik calówek

KLIK Tutaj przelicznik rozmiarów samochodowych ale poglądowo aby uświadomić sobie jak bardzo zmienia się odczyt gdy zmieni się rozmiar.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taka mam z przodu ale wczesniej bylo dobrze z ta opona, tylnia wymienilem na taka sama rozmiarowo

 

Wymiana na nową oponę o nieodpowiednim rozmiarze (duży profil, większa średnica) spowodowała, ze licznik Ci teraz zaniża, więc wydaje Ci się, ze masz wyższe obroty przy tych samych prędkościach. Tak na prawdę przy 7500 masz 150, ale widzisz 140 (taki przykład - szacowany). Stara opona mogła być zużyta (bieżnik, mniejsza średnica), inaczej się układać na feldze itd.

 

 

p.s.

W GPZ licznik ma ślimak w przednim kole. Widać, ze niektórzy nie wiedzą, a piszą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to jeszcze raz, to ze przednia opona jest wyzsza o 1 cm to powoduje ze jadac 140 jade 150 tak?, a po wymianie tylniej opony nie na nowa ale uzywke 2 letnia w dobry stanie o tym samym rozmiarze co fabryczna spwodowala ze obroty mi sie zwiekszyly na poszcvzegolnych biegach?juz sam zglupiałem eh :icon_razz:

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylnej w to nie mieszaj :banghead: Mówiłem na razie o przedniej.

 

Mówiłem o wskazaniach licznika poprzednio i teraz. To, jak sie ma to do rzeczywistej prędkości, to jeszcze inna bajka.

Edytowane przez mateq34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...