Skocz do zawartości

"Mielenie" przy łańcuchu


J.A.C.E.K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy nieco luźnawym łańcuchu, przy niskich prędkościach daje się słyszeć jakby mielenie/szorowanie przy napędzie. Po wyrzuceniu na luz ustępuje, więc na 100% jest zwiazany z napędem. Po podciągnięciu łancucha jest ciszej, ale problem cały czas jest. Co to może być...? Pewnie skończy się rozbiórką i obejrzeniem przedniej zębatki, ale może coś doradzicie...?

pzdr,

JaceK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy nieco luźnawym łańcuchu, przy niskich prędkościach daje się słyszeć jakby mielenie/szorowanie przy napędzie. Po wyrzuceniu na luz ustępuje, więc na 100% jest zwiazany z napędem. Po podciągnięciu łancucha jest ciszej, ale problem cały czas jest. Co to może być...? Pewnie skończy się rozbiórką i obejrzeniem przedniej zębatki, ale może coś doradzicie...?

pzdr,

JaceK

 

Za często smarowałeś i zgniło a teraz trzeba wymienić cały zestaw napędowy :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. :icon_biggrin:

 

Łańcuch wyciągnięty, nie wchodzi na zęby jak należy, każdy ząb dotykając łańcucha wydaje dźwięk, wszystkie dźwięki się łączą i powstaje taka oto "ścieżka dźwiękowa". No chyba że masz krzywo ustawiony łańcuch to też będzie rzęźił.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch i tak powoli dokonywał żywota, więc może to faktycznie nie jest zły pomysł, żeby dać mu już spokój. Ustrawienie sprawdzę, może tylko tu jest problem. Ścieżka dżwiękowa... wyjątkowo niesympatyczna, fakt :-)

Dzięki Panowie!

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to skrzynia biegów wyje?

Wiesz... to nie jest wycie. Raczej wolno pracujący młynek, który cyklicznie trafia na coś, co miele. Wg powyższych teorii, jakby kilka ogniw źle się układało i tak na każdym okrążeniu łańcucha. Dzisiaj postaram się coś przy tym pogmerać, bo ostaniro sporo jeżdżę, a nie mam czasu tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy zębatka zdawcza czasem nie jest wyostrzona jak zęby wilka...na oryginalnej zębatce powinien być taki gumowy krążek , który wycisza moment układania się łańcucha i praca zestawu jest o niebo przyjemniejsza, obstawiam , ze masz już jakąś inną , którą wymieniono wraz z resztą zestawu i wtedy mielenie jest bardzo słyszalne.

Zapytaj może jeszcze na forum -tdm zone- , ale wątpię , że coś mądrego tam przeczytasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś lużną tą małą zębatkę,dokręcenie pomogło.A teraz mam nie równo rozciągnięty łańcuch, i też mam taki odgłos...Wymiana napędu uzdrowi moto tylko te 700 zł..... :angry:

 

Cytat "Jazda motocyklem nie jest obowiązkowa" Matek-Motocykle :icon_biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw moto na stopce sprawdz palcem naciag lancucha, nastepnie przepchnij go jakies 1,5 metra i sprawdz ponownie palcem naciag, jezeli duza jest roznica w naciagu to nierowno zuzyty masz lancuch ktory skacze po zebatkach i szuka sobie miejsca, zebatek niestety nieda sie nierownomiernie zuzyc i trafia czasem albo czesciej niz czasem zab na ogniwo

 

postaw moto na stopce sprawdz palcem naciag lancucha, nastepnie przepchnij go jakies 1,5 metra i sprawdz ponownie palcem naciag, jezeli duza jest roznica w naciagu to nierowno zuzyty masz lancuch ktory skacze po zebatkach i szuka sobie miejsca, zebatek niestety nieda sie nierownomiernie zuzyc i trafia czasem albo czesciej niz czasem zab na ogniwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem "mielenia" bezpowrotnie minął po wymianie napędu. Dzieki za upewnienie przy decyzji.

Niestety w jego miejsce pojawił się nowy. Huczenie w okolicach 60 - 80 km/h. Tak jak spod kół TIRa 9tak mi sie kojarzy ;-) Łańcuch naciąg ma ok... Teorii mam kilka:

- padnięte łożysko wałka zdawczego (ale wcześniej nie słyszałem tego dźwięku, choć mogło maskowac go "mielenie",

- niedosmarowany łańcuch (o ile to możliwe w nowym? - nie wiem)

- coś w kole.. słyszałem o konieczności wymiany łożyska zabieraka...

Może macie jakiś pomysł na rozwiązanie/zdiagnozowanie problemu?

pzdr,

ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...