Skocz do zawartości

Shadow nie pali na jeden cylinder


Walek804
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

otóż mam problem z Honda Shadow VT 700C z 84r.Problem polega na tym że moto nie pali na jeden cylinder a iskre,paliwo wszystko ma.Sprawdzałem juz ciśnienie na cylindrach i ma po 8 atm.Po dłuższym odpalaniu na tym jednym cylindrze sa swiece mokre jak by go przylewało ale iskre ma i nic z tego.Doszłem do wniosku że może mam walnięta uszczelke pod głowica ale sprawdzałem olej i jest ok i płynu chłodniczego też nie ubywa.Sam juz zgupiałem co to może być.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Monter świece niewiem czy maja nawet 2 tyg bo kupiłem 4 sztuki nowe.Sam juz zgupiałem.Wczoraj dzwoniłem do kolegi który zajmuje sie naprawa motocykli i z tego co mu opowiadałem stwierdzi że zagladnie do gaźników.Ja natomiast słyszałem kiedyś o impulsatorze który znajduje sie pod siedzeniem i też ma duży wpływ żeby motocykl chodził.Ale nie wiem czy to prawda i jaka on pełni funkcje.Może ktoś coś mi podpowie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc weź je i pozamieniaj miejscami. Chyba to umiesz? Jeżeli nawet tego nie potrafisz, to nie zwracaj gitary, tylko oddaj moto do warsztatu.

Tylko nie do tego, w którym mechanik, nie widząc motka na oczy, chce wymieniać impulsator.

 

 

 

Cosmo, to był twój drugi post w "mechanice", ale jakże wiele wnoszący...

Edytowane przez josha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynierze Josha, wybacz śmiałość, ale duch północnego wiatru szepcze mi, że zamiana świec niczego nie zmieni.

To cię zmartwię, bo jednak zmieni. Na pewno nie naprawi ale coś powie. Natomiast, to co nam powie zamiana świec, pozostawiam do twojego domysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Mam podobny probelm w VT 600C że nie pali na gar od drony frontowego koła. Stało sie to nagle w czasie jazdy.

iskra jest na swiecach (platynowe) + kupiłem nówki zwykłe i zero poprawy.

paliwo jest bo swiece jak wykręcam to mokre......

 

Co moze być przyczyną ?

Sam obstawiam ze to gaźnik który dawno nie był czyszczony (ale chodził idealnie i wstawilem niedawno filterek paliwa) a mój koleś obstawia zawory......

 

Może coś wywróżycie ? :)

 

tak czy siak czeka mnie bardzo irytujące odkrecanie sróbek od siodła wrrr i zjęcie baku.

 

Dzieki.

Edytowane przez jonasz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory? Skoro świeca mokra to iskry nie daje. Sprawdź lepiej kable i cewki. np. zamień kable z drugim cylindrem. Nic nie kosztuje, a może coś wyjdzie?

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie swiece na tym cylindrze błyskają elegancko, wsadzona w fajke, dotknięte silnika i zakrecone rozruchem to swiecą pięknie. nawet raz mi zapaliło mieszanke która wywaliła z otworu po swiecy hehe

 

Ja stawiam ze to jednak gaźnik daje za mała dawke bo przypchany lub coś z zapłonem ze w nieodpowiednim momencie iskre daje, lub moze z zaworami które tez w nie odpowiednim momencie sie otwieraja/zamykają. czarna magia :)

 

Ja to zawsze robiłem 2 suwy.....własdnie tak diagnozując "chałupniczo".

Ttutaj to mnie dziwi w ogóle po co 2 świece na 1 cylinder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...