Skocz do zawartości

Honda CBR 600 F - wysykakujący 2. bieg


dager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas wbijania bez sprzęgła z 1. na 2. bieg bardzo często po sekundzie drugi bieg mi wyskakuje i wraca na luz. Przy zmianie ze sprzęgłem zdarza się to o wiele rzadziej.

Czy opłaca się to naprawiać i jakie mogą być koszty? Próbowałem coś znaleźć na forum, ale bez skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl mam od sierpnia tamtego roku więc winę próbowałbym zrzucić raczej na poprzedniego właściciela, zwykle jeżdżę po mieście, używając sprzęgła ze względu na warunki.

 

Wracając do tematu - rozumiem że w takim razie skoro to na prawdę koszty rzędu 1.000 PLN mogę zostawić tak jak jest, bez obawy o nagłą rozpierduchę na trasie? Nie wiem czy za sezon, dwa nie podejmę decyzji o zmianie maszyny więc szkoda mi ładować w nią kasę. Chyba że jednak warto?

Edytowane przez dager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za sezon, dwa nie podejmę decyzji o zmianie maszyny więc szkoda mi ładować w nią kasę. Chyba że jednak warto?

A kto Ci kupi sprzeta ze skrzynia do roboty? Jesli znasz sie na mechanice i masz warunki to mozna skrzynie wymienic we wlasnym zakresie, wtedy koszty nie beda takie duze.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą bo 1tyś zł to są same części. A z robotą to ze 2tyś- zależy gdzie. Możesz jeździć- w sensie nie musisz odstawiać motocykla do garażu - ale licz sie z tym że będzie coraz gorzej. Aż w końcu stracisz całkowicie ten bieg. Tym czasem nie nadużywaj go. Nie pałuj nie dwójce, nie przebijaj na ostro. Nie ma nic złego w zmianie biegów bez sprzęgła - w górę- trzeba tylko robić to z wyczuciem.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą bo 1tyś zł to są same części. A z robotą to ze 2tyś- zależy gdzie.

Chyba ze sie poszuka uzywanej skrzyni. W cebrach akurat rzadko zdarzaja sie awarie tego elementu wiec mysle ze jak sie dobrze poszuka to mozna znalezc kompletna uzywke w dobrym stanie. A wymiana to kwestia wyjecia silnika, odwrocenia do gory nogami i zdjecia dolnego karteru (w duzym uproszczeniu ;) ).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...