Skocz do zawartości

Shimmy


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem pierwsze shimmy. Przyspieszałem ostro i przy ok 140km/h, kiedy odpuściłem trochę gazu, zaczęło się drganie kierownicy. Zero czasu na reakcje i myślenie co zrobić. Trwało to może 3-4sek. Udało mi się z tego wyjść. Byłem mocno pochylony (schowany za szybą) i całe szczęście, że mocno ściskałem kolanami bak i miałem super luźne ręce na kierownicy, bo nie odciąłem gazu na chama, a nawet próbowałem przyspieszyć.

Nie można próbować utrzymać kierownicy bo to przenosi drgania z przedniego zawieszenia na kierowce i potem całe moto. A czy hamowanie tyłem pomaga? Wg mnie to jakiś nonsens.

Niech ktoś mądrzejszy to wyjaśni.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem szymi(dawno temu) przy prędkości 110-130 km/h i na tę chwilę nie wyobrażam sobie jak można zareagować.

 

Najpierw kierownicę chciało mi wyrwać z lewej ręki, później z prawej, następnie już nie miałem siły i wyrwało mi kierownicę, koło poszło w poprzek i miałem wrażenie, że motocykl został zatrzymany w miejscu a ja jadę (lecę) dalej.

 

Jedyną reakcją było, gdy zacząłem tracić wysokość, wystawienie rąk i kulenie się jak do fikołka.

 

Wszystko to trwało chwila moment, ewentualnie tak mi się wydawało - wiadomo, za pierwszym razem zawsze szok.

 

 

A takie chwilowe bicie kierownicy na fazerze gdy przyspieszam i przednie koło podbije nagle na nierównościach to 'chwilowa nerwowość' bo samo się zaraz uspokaja.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A takie chwilowe bicie kierownicy na fazerze gdy przyspieszam i przednie koło podbije nagle na nierównościach to 'chwilowa nerwowość' bo samo się zaraz uspokaja.

ale to nie jest shimmy. W Polsce na wszystko się mówi shimmy, bez względu na charakter wstępowania, czy to wobble, wave czy co tam jeszcze.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest shimmy. W Polsce na wszystko się mówi shimmy, bez względu na charakter wstępowania, czy to wobble, wave czy co tam jeszcze.

Ja bym to nazwał "Mokry Pies".

 

Zaczyna się od trzęsienia kierownicy na boki, potem przechodzi przez środek i kończy trzepać na ogonie. Jak już się otrzepie, to ok, można zapieprzać dalej.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...