Skocz do zawartości

Oplaca sie?


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto wie.... Trzeba by porównać ceny takich moto. Ale moim zdaniem jest OK. Zdrowe moto z kwitami, ciekawy rocznik i kawał historii ma w "kościach". Jakbym miał taką kwotę to bym kupił.

 

Kiedyś pisałem artykuł o tych właśnie sprzętach. W sumie to tłumaczyłem z ang. na polski i edytowałem po swojemu za zgodą autora. Taka tam historyjka o wojennych kurierach. Nie mogę znaleźć tego w sieci, było na stronce Rockersów kolegi Alterego ale nie ma jej teraz. Może znajdę oryginał gdzieś.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych motocyklach nie ma reguły czy się opłaca czy nie. Ceny są bardzo zróżnicowane. A co do motoru to bardzo ładny tylko zastanów się czy warto kupować taki unikat, bo później będzie problem z serwisowaniem... Nawet jak jakaś prosta część się rozwali to naprawa (pomijając kase) będzie bardzo długo trwała bo części na zamówienie będą sprowadzane albo dorabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ble ble ble, a ja mysle ze sie nie opłaca. Model WD/CO był produkowany tylko dla wojska, a ma cywilne malowanie co obniza jego wartość, poza tym mozna te motory sposunkowo czesto(STOSUNKOWO)spodkac własciwie wszedzie, jako pierwsze poszły do demobilu i masowo przekazano je do UNRRY więc i do Polski. Jako ze miały mała pojemnosc nie ciesza sie specjalnym powodzeniem na zachodzie w przeciwieństwie do 500-tek.A za ile ktos go kupi to juz zupełnie inna historia.Na podstawie cen Mathlesów, Nortonów 16H czy Bsa M20 które są bardzo poszukiwane mysle 2k funciaków to byłby max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz troche czasu, poszukaj bez napalania sie i pamietaj ze takie sprzety jak ten Enfield czy inne dolno i gorno zaworowe single maja wlasciwa szybkosc przemieszczania sie okolo 50 - 70 km/h.

Jest kilka motocykli ktore potrafia jechac po lekkich przerobkach - Norton ES2, BSA B33 ( z walkami i tlokiem Goldstara ) i kilka zadkich ktore jada same z siebie jak wlasnie Goldstar.

Ostatnio bardzo zachwalano mi Velo Viper - 350, ktora osiagami niewiele odbiega od 500 a kosztuje kilka tys mniej.

Ale to trudne do znalezienia moto.

O wiele latwiej z twinami, ale ty zdaje sie nie jestes nimi zainteresowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym jakiegos klasyka, ktory wyglada jak zdjety z pola walki WS2 :) Widzialem jednego takiego, to jak idiota za malo wlepilem na aukcji :/ Nie chodzi o predkosc, poleci 100 bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to juz masz duże wymagania, jak ma leciec 100, wybór masz sredni: Ameryka; HD WLA, ciekawy to model U Navy, o boxerze nie wspone bo cie nie stac, Anglia najciekawsze, BSA M20, Northon 16H, R.E WD/CO tez fajny (ale nie za te pieniądze)Francja, rozejrzałbym sie za jakims fajnym Gnome&Rome AX2 piekne maszyny, tylko ciezkie. A w ogóle to szukałbym czegos do remontu, w miare kompletne odpalające ale zeby spokojnie zrobic tak jak ksiazka pisze a nie kupować cudaka ładnie odpicowanego. Za miesiąc bedzie W Beltring W&P Show, zobacz tam, a jak nie to europejskie giełdy, i jak mówi Adam, powoli bez napalania sie, poczytac,pomacac temat pomyslec i zacząc poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnnie chodza po 15 - 20 tys $.( zrobione )

I to tez nie jest motocykl ktorym mozna jezdzic stowa.

Mysle ze rozsadna szybkosc na drodze to 80 km/h.

Ze sprzetow wymienionych przez Granata zaden nie bedzie jezdzil stowa, po prostu w tamtych czasach sprzety wojskowe byly duzo wolniejsze od motocykli cywilnych, a cywilne tez za szybkie nie byly. Wiazalo sie to bardzo scisle z kiepska jakoscia drog, a wojskowe motocykle musialy przeciez jezdzic po bezdrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...