Skocz do zawartości

opona TL zamiast TT, czy tak można?


jelu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o założeniu opony bezdętkowej tam gdzie powinna być dętkowa, tzn. co się stanie jeśli założę oponę bezdętkową wraz z dętką na koło przystosowane do opon bezdętkowych.

Wiem, że jest to niezdrowe podejście, ale jeśli nie ma innego wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nic się nie stanie, jednak opona bezdętkowa ma karby w środku które będą przecierały dętkę.

Tak więc trzeba się liczyć z tym że po pewnym czasie np. rok , dętka może stracić szczelność i trzeba ją będzie wymienić na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W swoim motocyklu mam fabrycznie!!!!! opony bezdętkowe , a i tak muszę zakładać dętki. Nadmieniam, że opony (Avon AV 281) były konstruowane do tego właśnie motocykla. Mam też wlany taki płyn zapobiegający nagłej utracie ciśnienia. Spisuje się to doskonale od 18 tys km. Nic się nie przeciera :o

Spokojnie możesz założyć takie opony.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jest to taki płyn, który leją też endurowcy i stosuje się go także np. w bankowozach. Niestety nie pamiętan jak sie nazywa :? Nalali mi go w Rapidzie w Poznaniu jak zakładali oponę i w każdym zakładzie wulkanizacyjnym powinni wiedzieć :arrow: kosztowało to dodatkowo kilkadziesiąt złotych, ale wytrzymało nieraz polne drogi i chorwackie kamienie - po prostu pewniej się czułem.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie sprawiłem sobie nowe oponki, michelina Commander, no i są one uniwersalne TL/TT. Jestem ciekaw jak będą się sprawować. A co do karbów, o których wcześniej była mowa, to przyjżałem się kilku oponkom : moja stara oryginalna Bridgestone TT ma więcej karbów w środku niż jakaś np. sportowa oponka TL.

Pojeździmy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...