Skocz do zawartości

HIGHLAND-co to jest i czemu tak drogo?!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Znam ten motocykl baaaaardzo dobrze. Wierzcie mi. Jest własnością moich przyjaciół.

Jest to jedyny egzemplarz w Polsce, jeździ nich na świecie naprawdę niewiele. Produkują je Szwedzi, praktycznie na indywidualne zamówienie, niemal ręcznie. Coś jak Rolls Royce.

Ten egzemplarz trafił do Polski, ma prawie zerowy przebieg praktycznie (600 km docierania), w jakiś tam okolicznościach stał sporo czasu w garażu.

Jest to w prostej linii protoplasta obecnego mastodonta enduro, czyli KTM LC8 Adventure.

A co do ceny - 46.000 zł za motocykl z 99 roku to z jednej strony dużo, jednak z drugiej mało.

Dlaczego? Ponieważ:

- jest to jedyny egzemplarz w Polsce i ma się świadomość, że nikt takiego motocykla nie ma

- ponieważ ma niemal zerowy przebieg

- ponieważ cena nowego oscyluje w granicach 120.000 zł (tak jest).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczaki kiedyś widziałem enduro na bazie silnika i ramy od SV650. Na bazie SV1000 też pewnie by sie udało coś takiego wykonać. Nowa Sv1000+ koszty przeróbki chyba wyjdzie taniej niż 120000zł a na dodatek moc bedzie około 120 koników :D chyba otworzę taką montownię :D jeśli highland sie sprzedaje to i takie cuś sprzedam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik: jedziles na tym? kurde to ma 166 kg, troszzke wiecej niz moja ecia i 100 km!! pewnie wiekrzosc przecinakow na starcie wymieka

jak tak poogladalem fotki to wydac ze kazda srubka jest markowa 8O

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi przyjaciele, ja bym ci dal.... :mrgreen: a wracajac do ceny to czy on pod wzglendem technicznym i jakosciowym jest wart tych pieniedzy? pytam cie jako terenowego weterana

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ej ale to raczej nie jest enduro do walania się po lesie, więc waga schodzi na drógi plan.

on ma 20 l zbiornik, jest 2cylindrowy i ma coś about 80 KM więc jest to taka ulepszona XT

 

hmmm ulepszona to mało powiedziane

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmm, Kon to jest raczej coś jak obecne Adventure KTMa tylko lżejższy.

YAGO - o cenie decyduje osprzęt. W tym motocyklu zastosowano prraktycznie wszystko, co jest obecnie najlepsze w enduro (nawet te kilka lat temu było najlepsze i zostało do dziś). Jak już mówiłem, motocykle te składane sa niemal ręcznie, a do ich produkcji uzywa się podzespołów z całego świata.

No i są cholernie drogie.

No i stąd taka porąbana cena.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Eeee. a gdzie silnikowi Highlanda blizej? Przeciez do LC8 niż DR.

A może masz rację, może to rzeczywiście takie połączenie w stylu - waga na poziomie tej pustynnej DR, a silnik na poziomie tego pustynnego LC8?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...