Skocz do zawartości

Ubiór za 5000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

najwyższa pora skompletować strój ;) Jako, że na bezpieczeństwie nie chcę oszczędzać postanowiłem przeznaczyć na ten cel ok 5k zł. Czy moglibyście doradzić jak najlepiej wydać te pieniądze? Będę jeździł głównie po mieście (70%), więc pewnie wybór padnie na ubrania tekstylne. Bardzo fajnie by było, gdyby proponowane rzeczy można było przymierzyć gdzieś przed zakupem (Warszawa).

Jak na razie miałem okazję przymierzyć:

kask Schuberth C3 ~ 2k

kurtka Dainese D-System ~ 1,6k

rękawiczki Dainese X-ile ~ 300 zł

moto jeansy (firmy Mottowear) ~ 400 zł

 

Ktoś może się wypowiedzieć na temat tych produktów? (najchętniej usłyszałbym o wadach ^^

Czy kupowanie bardziej "cywilnych" butów na moto ma sens? Tak, żeby po przyjechaniu np na uczelnię nie trzeba było od razu gruntownie się przebierać ;) Jakieś godne polecenia?

Dzięki bardzo za porady i pozdrawiam!

 

P.S. - Dodam, że moto będzie prawdopodobnie 500 naked, np CBF 500

Edytowane przez krzysztofio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" moto jeansy (firmy Mottowear)"

Mam model Urban i sobie chwalę, szczególnie jak jest lato. Jeans gruby, kieszenie na nogawkach z mocnymi rzepami. Cała konstrukcja spodni solidna i dobrze wykonana. Spodnie dają większy komfort podczas jazdy w gorące dni niż skóra. Wad konstrukcyjnych nie stwierdzam no może zbyt szerokie nogawki u dołu. Jak ktoś lubi jeździć z nogawkami spodni włożonymi w buty to może być kłopot. W moje buty (Daytona Flash) wchodzą ale jest ciasno i zbyt duża ilość materiału powoduje ugniatanie w nogę. Ja osobiście zakładam nogawki na buty i jest OK. Jak już napisałem spodnie na bardzo ciepłe dni. W innych temperaturach jeżdżę w skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka po prawej u góry, wpisujesz kolejne nazwy i czytasz

 

przy okazji: dżinsy na motocykl, nawet te z kevlarem, to ersatz. przy takim budżecie lepiej będzie na te 30% poza miastem kupić normalne, porządne portki na moto, nieprzewiewne i z protektorami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka po prawej u góry, wpisujesz kolejne nazwy i czytasz

 

To po prostu modele, które miałem okazję przymierzyć, natomiast sam temat założyłem w celu uzyskania jakiś ogólnych propozycji co mierzyć przy okazji następnej wizyty w sklepie :)

Proponujesz 2 pary spodni - jeans na miasto i tekstylne na trasę, tak? Czy same tekstylne?

Jako, że świeżak ze mnie, to nie do końca wiem jaką część funduszy przeznaczyć na daną część ubioru, stąd też te pytania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć i dwie pary...

Ja po kilku latach testów doszłam do wniosku, że najlepiej wychodzę na tekstylnych spodniach z wypinaną membraną.

W mieście git, jakaś wentylacja w nich jest, więc nie jest bardzo źle. Jak się przychmurzy - wpinam membranę i nawet w deszczu jest jak do domu wrócić. A jeans na trasę jakoś mi się nie uśmiecha. Spodnie do przebrania i do maleńkiego tankbaga wejdą, zawsze też można jedne zostawić w pracy.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Ja mam C3 2gi sezon i jestem bardzo zadowolony ,minusy

kaskow Schuberth to niestety Cena ,no ale za jakosc trzeba

kartkowac.Mam jeszcze S1 8my rok i do dzisiaj siedzi

na glowie jak za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....przy okazji: dżinsy na motocykl, nawet te z kevlarem, to ersatz. przy takim budżecie lepiej będzie na te 30% poza miastem kupić normalne, porządne portki na moto, nieprzewiewne i z protektorami

jsz

 

Mottowear Urban mają protektory na kolanach które są w komplecie a na biodra można dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mottowear Urban mają protektory na kolanach które są w komplecie a na biodra można dokupić.

 

lepiej, żeby chłopak miał świadomość tego, że stawy łatwo przewiać, a wyleczyć trudno. teraz, nie za kilka lat. protektory to nie wszystko, zwłaszcza w spodniach o luźnym kroju, gdzie latają wokół nogi jak żyd po pustym sklepie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mottowear są trochę cieplejsze od zwykłych jeansow, na kolanach mają dużą ocieplającą kieszeń w której jest rzep do wpinania ochraniacza. Takiego zwykłego, jak modeka stosuje, kwadraty połączone materiałem. Dodatkowe ochraniacze na biodra kosztują 40zł w mcs'ie. Będę miał wolny pieniążek to pójdę i kupie. Od 10 stopni to da się po mieście jeździć, a niema upierdliwego przebierania. poniżej 10 to używam kombi.

 

Jeśli chodzi o górę to kurtka retbike dawała rade nawet od 0st. Ale w upały to jest masakra, może skóra byłaby i lepsza ale tak od 25 st przydała by się zbroja. Ciekawe jak to będzie jak już przyjdzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mottowear są trochę cieplejsze od zwykłych jeansow, na kolanach mają dużą ocieplającą kieszeń w której jest rzep do wpinania ochraniacza. Takiego zwykłego, jak modeka stosuje, kwadraty połączone materiałem. (...) Od 10 stopni to da się po mieście jeździć, a niema upierdliwego przebierania.

 

 

Od 10 stopni...

Aha.

Przy 10 stopniach, to ja cienką podpinkę w spodnie tekstylne wpinam.

Weź pod uwagę, że 10 stopni jak idziesz, to nie to samo, co 10 stopni, jak jedziesz na moto.

Masz 19 lat, więc pewnie jeszcze nie trafiło Ci się zapalenie stawu. Ale jak rano będzie problem z ruchem, będziesz musiał rozchodzić kolana, to wiedz, że to zmiany degeneracyjne. Bo jak zacznie boleć, to będziesz wiedział co się dzieje...

Ja wiem, ze gadam jak wapniak (tak, tak, swoje lata też już mam ;)) ale jak stawy wysiądą, to człowiek łapie o co chodzi.

 

Tak poza tym na ciepłe dni do miasta takie jeansy mogą być fajne.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz budżet na ubiór jak ja na pierwszy motocykl :icon_razz: Ja bym na Twoim miejscu kupił normalne spodnie motocyklowe, a jeansy tylko na króciutkie przeloty po mieście. Ogólnie bardzo dobre rzeczy wybrałeś i słusznie, z takim budżetem jest w czym przebierać ;)

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tymi stawami, ja latam cały czas w tych spodniach i najwyżej zakładam coś pod spód. W goratexach nie mówiąc o skórze, nawet jesienią po prostu się pocę.

Edytowane przez szaki

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Od 10 stopni to da się po mieście jeździć, a niema upierdliwego przebierania. poniżej 10 to używam kombi....

 

To i tak jesteś dobry. Ja jeansy zakładam jak jest już gorąco i spodnie skórzane doskwierają już mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję takie 2 rozwiązania w danym przedziale cenowym:

Kask Schuberth c3 - idealny wybór :)

 

Zestaw z jeansami:

http://www.moto-akcesoria.pl/jeansy-motocyklowe-vanucci-estivo-ii-meskie-niebieskie,p,25403 - Jeansy Vanucci, idealne do miasta, wysoka jakość wykonania no i oczywiście protektory na kolanach oraz biodrach.

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-motocyklowa-bulletproof-45-gun-meska,p,37989 - miejska kurtka z protektorami w atrakcyjnej cenie.

 

Polecam też kompletny zestaw tekstylny, który sprawdza się nie tylko w mieście, ale też nadaje na podróże. W podobnej cenie mamy bardziej uniwersalny komplet.

 

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-motocyklowa-bse-ancona,p,7621

http://www.moto-akcesoria.pl/spodnie-bse-bormio,p,7639

 

Rękawice - również Vanucci

https://www.moto-akcesoria.pl/rekawice-motocyklowe-vanucci-donna-czarne,p,25695

albo krótkie

https://www.moto-akcesoria.pl/rekawice-motocyklowe-vanucci-short-ii-czarne,p,27548

 

a jak z butami? Przydałby się jakieś miejskie - ale jednocześnie motocyklowe w protektorami i wzmocnieniami, np:

Niedrogie (290 zł), ale praktyczne w miejskiej dżungli:

https://www.moto-akcesoria.pl/buty-motocyklowe-probiker-city,p,44146

 

Pozdrawiam

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...