Skocz do zawartości

Kask do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie kłóćcie się. Taką rozmową w niczym nie pomożecie. Chodzi tu o kaski do 500 zł, więc nie piszcie które lepsze (droższe czy tańsze). Lepiej powiedzcie czy w Suwałkach, no i ogólnie, chociażby u dziawera jest możliwość zamówienia caberga w dwóch rozmiarach (żeby dopasować do głowy, bo czasami L pasuje, a w innych modelach M). Na ebay.com nie będę zamawiać, bo będę musiała przymierzyć, więc lepiej w sklepie.

A tak po za tym na razie mam skuter, więcej niż 100 km/h nie poleci, więc w takim przedziale cenowym i jakościowym byłby naprawdę dobry. :biggrin:

 

Czekam na odpowiedzi... ;)

Edytowane przez misiaczka96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się. Taką rozmową w niczym nie pomożecie. (...)

 

My się nie kłócimy, my dyskutujemy ;)

 

Teraz odpowiadam: Ja bym chyba Caberga brała.

Ale tak naprawdę, musisz przymierzyć i zobaczyć, co dobrze leży. Masz już kilka propozycji w odpowiednich cenach. Poczytaj jak dobrać rozmiar, jeśli nie wiesz, a później mierz. Czasem przymiarka daje najlepszą odpowiedź. Nagle okazuje się, ze któryś kask leży jak na Twoją głowę i inne już wydają się niewygodne.

Lepszej odpowiedzi Ci nie udzielę. A decydujesz i tak sama.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC FG-14 w tej cenie polecam...

np http://allegro.pl/kask-hjc-fg-14-nowy-najtaniej-poprzednik-fg-15-i1620899346.html

caberg to chyba największe gówno jakie miałem na głowie :icon_biggrin: jakość tragiczna...

a temat o kaskach jak zawsze denny-jeden z drugim/albo lepiej jedna z drugim niech opatentują nową/lepszą metodę badań kasków i wyniki ślą w świat bo jak na razie to heniek podał argument w postaci "sharpa" a reszta klepie od tak bo im się wydaje.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie Caberg V2R Zenith. Trochę przekracza granice cenowe ;/ ale możecie coś więcej napisać o tym kasku? Będę bardzo wdzięczna ;)

moje 0,03 pln i nic nowego o tym modelu:

już przy 80 km/h na budziku hałas w środku zaczyna się robić dokuczliwy,

do tego kask jest zwyczajnie za płytki do jazdy w wyprostowanej pozycji i strasznie wieje po potylicy,

nie wiem po co ta wentylacja, bo jeszcze nie dane było mnie jej wyczuć [2000 km nawinięte w rzeczonym Cabergu]

 

 

aktualnie jedzie do mnie kupiony na Alle... za całe 400 zł Airoh Force,

naturalnie nówka, może za niedługo znów się pokażą,

to ten sam segment rynku, jak V2R, skorupa również termoplast, blenda, zębate zapięcie itp.

jak pojeżdżę trochę, to skrobnę kilka słów

 

 

a tak w ogóle to witam na forum! :biggrin:

czytam od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłem się odezwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę zobaczyć kask Astone GTB dam znać jak wrażenia:)

 

Jadę zobaczyć kask Astone GTB dam znać jak wrażenia:)

 

 

Byłem zobaczyć kask Astone jak na ten segment cenowy(500zł) w niczym nie odbiegał w jakości wykonania od innych w tej cenie po założeniu pierwsze wrażenie ok, ja w związku z brakiem odpowiedniego rozmiaru kupiłem SHIRO BOEING SH-803 tez w tej cenie, dam znać po jakimś czasie jak przebiega użytkowanie.

Edytowane przez Dashofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać jak tam kask SHIRO BOEING SH-803, zrobiłem nim jakieś 450km na trasie, i wygląda to tak:

 

-szczęka otwiera się jedną ręka, zamykać łatwiej jest obiema rękoma(kask zakłada się przy otwartej szczęce, dla mnie to nowość:)

-blenda przeciw słoneczna przydaje się i łatwo się używa podczas jazdy

-hałas, i tu ciężko mi określić bo to mój pierwszy kask, natomiast gwiżdże i dmucha dosyć głośno jak dla mnie( może tak mają te do 500zł i nie ma co wymagać chociaż dla mnie to nie mała kasa).

- wentylacja, na trasie bez kominiarki gorzej się jedzie daje po szyi, i nie wiem skąd dokładnie dmucha mi prosto do nosa:) do zniesienia, ale dokuczliwe, po mieście nie mam zastrzeżeń, przy małej prędkości to pewnie każdy kask styka. przy zakupie lepiej sprawdzić dokładnie czy dolna krawędź szybki równomiernie przylega do szczęki i czy wszędzie ładnie przylega do uszczelek, u mnie tak nie jest i to też przekłada się na hałas i nadmierny wicher w kasku:)

-wygoda, to subiektywna opinia zależy od głowy posiadacza:) ściska mi trochę za mocno na żuchwę mam nadzieje, że się to jeszcze ubije. jak ma ktoś wąską twarz to będzie ok.

- materiały, tylko szybka mi nie podchodzi, wygląda jak by miała mi połamać się przy najmniejszym dotknięciu. przy wyciąganiu bardzo ostrożnie radzę.

- waga, nie czułem by mi strasznie ciążył

- opływowość, nie czułem by mi nim rzucało także spoko.

- widoczność, ja mam motocykl na którym siedzę bardziej wyprostowany i jest ok, ale pozycja na ścigacza tu bym się zastanawiał czy jest dobrze będzie widać. trochę też na boki by się więcej przydało.

 

to co mi przyszło do głowy to napisałem

 

@kubagsx proponujesz te kaski z własnego doświadczenia? bo może zastanowię się nad takim następnym razem, kształt ma fajny, tylko pstrokato jak dla mnie, mimo wszystko znośnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Kolega ma HJC i nie narzeka

Osobiście jeżdżę w Nolan N84 Target

http://www.bikebiz.com.au/products/Nolan-N84-Target-Helmet.html

Coś takiego, kupiłem nowy za 600 zł i to już 4 sezon tego kasku, naprawdę bardzo zacny kask. Stąd moje polecenie Nolana N83 (trochę niższy model)

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich!

Planuję kupić swój pierwszy kask..iiiii proszę o info co sądzicie na temat: http://4bikes.pl/kask-astone-monocolor-p-7863.html.

Z tego co wiem jest to stosunkowo nowa firma. Nieznana na rynku... Jednak reklamują się jako firma z średniej pułki.

 

Mam tu poważny dylemat, ponieważ nie wiem czy wybrać kask lepszej/ droższej firmy z dolnej pułki czy taki astone z wyższej... Proszę o rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć link jeszcze raz (nie działa) albo podaj model kasku.

Już sobie spisałem...

Astone monocolor tak?

Czytam francuskie fora i widzę, że firma Astone weszła na rynek we Francji bardzo niedawno. Osobiście nie kupowałbym w ciemno czegoś niesprawdzonego, nigdzie nie można znaleźć opinii o tych kaskach. Nie mówiąc już o testach.

Fakt... może stylowe, ale nie wygląd jest najważniejszy.

Poczekałbym na recenzję użytkowników...

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

W sklepie podano mi, że jest to ASTONE GTBM, jednak w googlach nie wyskakuje ten model. :( Nie wiem co mam zrobić! Proszę o pomoc! Chciałabym kask czarny, matowy- tak jak w temacie do 500 zł. Proszę o podanie przykładów.

 

A co sądzicie o http://moto.allegro.pl/kask-shark-s500-esprit-nowy-roz-l-okazja-i1642763043.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...