Skocz do zawartości

Licznik w HD


Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

mam pytanko potrzebuje dodac km do nowego licznika zeby zgadzal sie stan km z papierami

(moto bylo po dzwonie z roztrzaskana konsola i szybka licznika )

 

kupilem nowy licznik na ebay ale nowke z 2 milami a potrzebuje miec 13 tys mil

 

jest na to jakis sposob ??

 

softail 2004 rok

Edytowane przez Andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrętarka. :icon_mrgreen:

 

Można rozebrać i przestawić licznik, jeśli jest to tradycyjny zegar. Albo uderz do firmy która zajmuje się naprawą prędkościomierzy, tylko nie wiem czy sumienie im pozwoli dodać przebieg bo normalnie to istnieją po to aby cofać liczniki. :icon_evil:

 

Ewentualnie uderz do zegarmistrza, powinien ogarnąć temat.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD podobno beż rozbierania licznika nie da się nic z nim zrobić.A żeby rozebrać to trzeba ramkę odginać a to nie za fajnie wygląda.Proponuję się nie przejmować i brakujące mile uzupełnić w jedyny właściwy sposób :crossy:

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD podobno beż rozbierania licznika nie da się nic z nim zrobić.A żeby rozebrać to trzeba ramkę odginać a to nie za fajnie wygląda.Proponuję się nie przejmować i brakujące mile uzupełnić w jedyny właściwy sposób :crossy:

 

Mam problem podobnej natury -> w Sportsterze ktoś zamontował mechanizm wewnątrz zegara, który zwalnia licznik - jadąc 100 widzę na liczniku 60. Czy ktoś ma pojęcie po co takie coś ktoś mógł zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem podobnej natury -> w Sportsterze ktoś zamontował mechanizm wewnątrz zegara, który zwalnia licznik - jadąc 100 widzę na liczniku 60. Czy ktoś ma pojęcie po co takie coś ktoś mógł zrobić?

To prawdę widzisz. Tyle jedzie. H mają zawyżoną skalę licznikową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

HD Dyna FXD 1450 2004r. Pytanie zwiazane z licznikiem. Mam elektroniczny wersja chyba fabryczna. Jak zdejmiemy tylny dekielek konsoli licznika to widzimy tył licznika. Do licznika wpieta jest wtyczka a od niej idą 2 szare kabelki do takiej niewielkiej kosteczki... u mnie sa fragmenty kosteczki z pozostałościami maciupeńkich blaszek. Myślę, że na te kostkę jak jest normalnie idzie gumka i jest to przycisk zerowania przebiegu dziennego...

 

1. a może kosteczka ma jeszcze jakies inne funkcje?

2.czy przycisk jak sie naciśnie to zwiera te blaszki i nastepuje zerowanie...czyli mógłbym tylko dac cos do zwierania tych szarych przewodów?

3.czy przycisk działa inaczej a nie tylko zwiera? moze to jakies blaszki oporowe?

4.czy wiecie gdzie mozna kupić taka kosteczkę? a moze komu zbywa?

 

no i pytanie o samą tarcze licznika.... czy są na niej jakieś kontrolki? jeszcze nie podłaczałem i nie wiem a w sporcie mam naped licznika na linke i nie moge sie na nim wzorować.

Edytowane przez miet53

Człowiek wolny idzie do nieba taką drogą jaka mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kabelki służą do zerowania licznika za pomocą krótkiego zwierania , jak nie masz oryginalnego włącznika to na allegro w temacie elektrycznym poszukaj przycisk zwierny , sam kiedyś kpiłem i pasował idealnie.

na tarczy licznika są kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

mam pytanko potrzebuje dodac km do nowego licznika zeby zgadzal sie stan km z papierami

(moto bylo po dzwonie z roztrzaskana konsola i szybka licznika )

 

kupilem nowy licznik na ebay ale nowke z 2 milami a potrzebuje miec 13 tys mil

 

jest na to jakis sposob ??

 

softail 2004 rok

 

JAK TO PRZYJEMNIE CZYTAĆ JAK KTOŚ NORMALNIE PODCHODZI DO TEMATU!!

BRAWO - SZANUJĘ LUDZI SZANUJĄCYCH INNYCH - A TYM SAMYM NORMALNĄ UCZCIWOŚĆ !!! JA TEŻ NIE WYOBRAŻAM SOBIE HISTORII BEZ PRAWDY.

MOŻE KIEDYŚ DOCZEKAMY SIĘ CZASÓW KOŃCA CWANIACZKÓW I OSZUSTÓW UWAŻAJĄCYCH INNYCH ZA FRAJERÓW.

Do tego jest potrzebna w tym państwie taka bardzo prozaiczna rzecz - skuteczna egzekucja za przekręty - nie, nie zapędziłem się to chyba w PL nie możliwe. :biggrin: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uaktualnienie przebiegu na liczniku,to z tego co wiem bezinwazyjnie się tego nie da zrobić.Żeby zmienić przebieg w tym liczniku trzeba go rozebrać.A to pozostawia ślady.Lepiej kupującemu wyjaśnić sprawę zmiany licznika i mieć spokój.Chyba że chcesz ukryć fakt że moto po wypadku.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...