Skocz do zawartości

Filtr Stożkowy - co sądzicie ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cena żadna rewelacja.

W sklepie widziałem za tyle samo podobne.

Nic nie pisze o oporach przepływu.

Czy stosować jakieś płyny itp. Ogólnie mało informacji. Producenta też nie znam.

Jeżeli filtr jest lichego producenta to może przepuszczać większe zanieczyszczenia i efekcie z powodować mniejszą trwałość silnika.

No ale zobaczmy co napiszą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...PEWIEN MECHANIK POWIEDZIAL ZE CZASEM JEST CHOLERNIE TRUDNO WYREGULOWAC I ZSYNCHRONIZOWAĆ GAŻNIKI W MOTO KTÓRY MA DUZY AIRBOX..A TU NAGLE WCISNIE SIE STOZKOWY.....

 

...A CO SĄDZICIE O ŚWIECACH BEZELEKTRODOWYCH...DA SIE?..NIC SIE NIESTANIE MOTORKOWI..?...MOC WZROSNIE ?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ważne jest nowe synchronizowanie gaźników po zmianie filtra na sportowy. Trzeba się trochę dłubać i dopiero wtedy są widoczne efekty. A to, co widać na motocyklach, jest robione po to, że ładnie się prezentuje.

Ja mam stożkowe filtry, ale są dobrze ukryte. Takie zresztą były firmowo. Nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są firmowo to dobrze.

Po zmianie filtrów na inne trzeba powtórnie zweryfikować ustawienie gaźników.

Ponieważ po zmianie( ze względu na niższe opory przepływu ) w gaźniku będzie panować mniejsze podciśnienie może zostać zubożona mieszanka paliwowo- powierzna. Dzieje się tak dlatego że przy mniejszym podciśnieniu poprzez dyszę główna będzie wylatywało mniej paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po zmianie( ze względu na niższe opory przepływu ) w gaźniku będzie panować mniejsze podciśnienie może zostać zubożona mieszanka paliwowo- powierzna.

 

To z kolei może spowodować wypalenie gniazd zaworów (więcej powietrza-wyższa temperatura). Efekty natomiast rzeczywiście są psychologiczne. Co do świec bezelektrodowych to wadą jest gorsze samooczyszczanie elektrod. Dlatego też są one lepsze na długich dystansach. Teoretycznie efekt powinien być pozytywny ponieważ płomień nie jest przysłonięty wystającą elektrodą.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się tu rozwodził na temat czy te filtry coś dają czy nie (choć uważam że dają) ale jeśli chodzi o trwałość silnika na tego typu filtrach to na pewno nie jest mniejsza. Do tego typu filtrów jest specjalny płyn w aerozolu dzięki któremu stożkowy filtr rzeczywiście filtruje, a gdy się zabrudzi wystarczy go dobrze umyć w benzynie ekstrakcyjnej, przedmuchać i ponownie spryskać w/w płynem, trawość tych filtrów jest bardzo duża. Ich minusem jest to, że w razie deszczu woda może dostać się do gaźnika ale to występuje tylko w motocyklach w których filtr nie jest odpowiednio ukryty. Jeśli chodzi o ceny to ja w firmie OLEK-MOTOCYKLE dostaję takie po 35 zł za szt. ale to jest cena dla mnie, normalnie można je tam dostać za 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety nie siędzę w temacie filtrów stożkowych na tyle głęboko żeby udzielać porad na temat która firma lepsza. Możesz zadzwonić do firmy OLEK-MOTOCYKLE i tam udzielą Ci porady, tel. (033) 8151167 lub komóra 602511613. Jest też strona www.olek.sklep.pl ale niewiele się z niej dowiesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...